عجیب ترین کتاب های دنیا؛ از معرفی گناهان مشترک تا اعتراض به نظام مالیاتی


ادوارد بروک هچینگ، نویسنده اطلس آسمان، اطلس شبح و اطلس طلایی، علاقه مند به جمع آوری کتاب های کمیاب و عجیب است. او عجیب ترین و خارق العاده ترین کتاب ها را از سراسر جهان در کتابخانه Mad Man گردآوری کرده است که در زیر تعدادی از عجیب ترین کتاب های دنیا را می خوانیم. این مقاله را از دست ندهید.

1. یادداشت هفدهم، سفرهای کنستانتین ساموئل در سال 1818

کتاب قدیمی نت هفدهم

در این اثر تصاویر و اطلاعاتی از ماهی هایی می بینیم که وجود ندارند. داستان پشت این اطلاعات نادرست این است که کنستانتین ساموئل رافینسکی، مورخ طبیعی فرانسوی، برای تحقیق و ملاقات با دوست و همکار خود، جان جیمز ادوب، به کنتاکی سفر می کند. ادوبی که به ظاهر از این مهمان ناخوانده عذاب می‌کشد، اطلاعات و توصیفات غیرواقعی از بومیان کنتاکی را در اختیار او قرار می‌دهد تا او را اسیر و تمسخر کند و در کمال تعجب، رافینسک بدون هیچ تحقیق و سوالی این اطلاعات را در کتاب خود منتشر می‌کند.

2. کتاب مثلثی کنت سنت ژرمن

کتاب مثلثی

این کتاب اثری رمزگذاری شده است که نویسنده مدعی است راز طولانی شدن عمر را در آن نوشته است. کنت سن ژرمن کیمیاگر و ماجراجوی فرانسوی بود که با این ادعا اروپای قرن هجدهم را شگفت زده کرد. او همچنین ادعا کرد که آنقدر پیر است که عیسی را با چشمان خود دیده است.

3. پواسون و خرچنگ اثر لویی رنارد

سموم و خرچنگ

نویسنده این اثر عجیب یک کتابفروشی هلندی است که در این مجموعه اطلاعاتی درباره آبزیان اندونزی جمع آوری کرده است. موجوداتی که او ادعا می کند پیدا کرده اند بسیار عجیب هستند. در کتاب آمده است که یکی از آنها ماهی چهارپایی است که به گفته خودش مانند سگی دنبالش می رفت. این کتاب شامل 460 تصویر است که نویسنده طی 30 سال گردآوری کرده است و با توجه به تصاویر، این اثر بیشتر یک کتاب هنری است تا یک کتاب علمی.

4. راهی آسان برای آماده شدن برای اعتراف کریستوف لوتربریج

یک راه آسان برای تهیه اعتراف

روحانیون فرانسه این کتاب را در سال 1677 منتشر کردند و آنقدر مورد استقبال قرار گرفت که این کتاب بارها تجدید چاپ شد. مطالب کتاب در واقع فهرستی از تمام گناهانی است که در قرن هفدهم ممکن است مرتکب شوند. این اثر با فهرست کردن مجموعه ای جامع از تخلفات، به گناهکاران فراموشکار کمک کرده است که گناه خود را بیابند و راحت تر به گناهان خود اعتراف کنند.

5. بیست برش پنیر آمریکایی

20 برش پنیر آمریکایی

بن دنزر تنها 10 نسخه از این کتاب پنیر 20 صفحه ای ساخته است. همانطور که از نام کتاب پیداست محتوای کتاب فقط پنیر است. 24 تکه پنیر آمریکایی حدود 3.5 دلار قیمت دارد، اما دنزر 20 برش را به قیمت 200 دلار فروخت. 1 نسخه از این اثر نیز در کتابخانه دانشگاه میشیگان نگهداری می شود.

6. کتابچه راهنمای ریاضیات

راهنمای ریاضیات

نویسنده ناشناس این کتاب از تصاویر موش ها برای آموزش ریاضی استفاده کرده است. او با این تصاویر محاسبه احجام سه بعدی و مسائل هندسی را نیز توضیح می دهد.

7. قرآنی که با خون صدام حسین نوشته شده است

قرآن با خون صدام حسین

صدام حسین دیکتاتور عراق در شصتمین سالگرد تولدش دستور داد با خون او قرآن بنویسند. این کتاب توسط عباس شاکر جودی البغدادی، خوشنویس عراقی نوشته شده است. نوشتن این قرآن دو سال طول کشید و در این مدت حدود 27 لیتر خون از بدن صدام حسین برداشته شد. این اثر پس از اتمام در بغداد به نمایش گذاشته شد، اما در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد نیست.

8. کتاب رمز سرافیم

رمز سرافیم یکی از عجیب ترین کتاب های جهان است

چیزی که این اثر را در فهرست عجیب ترین کتاب های جهان قرار می دهد نامفهوم بودن آن است. کتاب مملو از تصاویری است که بسیار پیچیده به نظر می رسند و هنوز الگوی روشنی برای معنا و رابطه خود پیدا نکرده اند. این تصاویر شامل حیوانات، گیاهان و آناتومی انسان است که در بسیاری از موارد سورئال به تصویر کشیده شده است. عجیب تر از آن متن کتاب است که به زبانی عجیب و نامفهوم نوشته شده و تا کنون هیچکس نتوانسته از آن رمزگشایی کند. نویسنده این کتاب لوئیجی سارافینی، هنرمند و معمار ایتالیایی است.

9. میهن آمادای وینیسیو لئونسیو

پاتریا آمادا نوشته وینیسیوس لئونسیو یکی از عجیب ترین کتاب های جهان است

کتاب پاتریا آمادا علاوه بر عجیب بودن، اثری اعتراضی نیز هست. در واقع، این کتاب اعتراضی است به قوانین مالیاتی برزیل، هر جلد به یک کد مالیاتی اختصاص دارد. لئونسیو درباره دلیل خود برای خلق این کتاب می‌گوید: «من فکر می‌کنم کسی باید برای اعتراض به حقارتی که ما از پرداخت مالیات در این کشور متحمل می‌شویم، کاری می‌کرد. این کتاب دارای 41000 صفحه و ضخامت آن 2 متر و 10 سانتی متر است.

10. کتاب الفبایی آفریقا والتر آبیش

کتاب الفبایی آفریقا

یکی از ویژگی هایی که این کتاب را در فهرست عجیب ترین کتاب های جهان قرار می دهد، استفاده جالب نویسنده از کلمات است. تمام کلمات استفاده شده در فصل اول کتاب با حرف الف شروع می شود و در فصل های بعدی حروف به ترتیب اضافه می شوند، مثلا در فصل دوم کلمات با حرف الف شروع می شوند یا ب در فصل سوم ج اضافه می شود. این روند تا زمانی ادامه می یابد که حرف z اضافه شود.

11. گدسبی اثر ارنست وینسنت رایت

گدسبی اثر ارنست وینسنت رایت

Godsby یک کتاب انگلیسی 50000 کلمه ای است. چرا اینقدر بر تعداد کلمات تاکید می کنیم؟ زیرا نویسنده سعی کرده از حرف و در هیچ یک از این کلمات استفاده نکند و البته این مشکل کار نویسنده را بسیار سخت کرده و او را به استفاده از کلمات عجیب و غریب و ناشناخته واداشته است.

شما بگو

به نظر شما هیچ کدام از این کتاب ها خواندنی هستند؟ آیا تا به حال کتابی خوانده اید که محتوای آن برای شما بسیار عجیب باشد؟ چه کتاب های عجیبی می شناسید؟ اگر اطلاعات یا تجربه خاصی در این زمینه دارید در قسمت نظرات برای ما بنویسید.


اصول و روش های کاملا کاربردی برای یادگیری سریع و پایدار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید