عده ای سپاه را پادگان می پسندند/ دکترین رفتار سیاسی سپاه، رفتار این نیرو را تنظیم می کند.


عده ای سپاه را پادگان می پسندند/ دکترین رفتار سیاسی سپاه، رفتار این نیرو را تنظیم می کند.

نماینده سیاسی سپاه گفت: دکترین رفتار سیاسی سپاه مهمترین سند بالادستی است که کیفیت رفتار سیاسی سپاه و سپاه را تعیین می کند و رفتار سپاه را تنظیم می کند.


به گزارش ایلنا، سردار یدالله جوانی روز گذشته (دوم مردادماه) در اولین اجلاس جبهه انقلابی استان زنجان که در سالن اجتماعات انصارالمهدی (عج) استان برگزار شد، بیانیه ای را در خصوص این یادواره صادر کرد. شهدا و امام شهدا. : ماموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسداری از انقلاب اسلامی است و این حراست محدود به یک حوزه و محدوده نیست، یعنی در هر منطقه ای که انقلاب از هر نوع ماهیتی در معرض تهدید است، سپاه باید وارد شود.


وی با بیان اینکه پرداختن به تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم از دیگر ماموریت های سپاه است، تصریح کرد: برخی سپاه را پادگانی می پسندند و در برخی هجمه ها این موضوع را مطرح می کنند اما تعمیق انقلاب اسلامی و پیشبرد انقلاب. از وظایف آن و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. زیرا انقلاب یک حرکت رو به جلو است و موانعی دارد که باید برطرف شود.


این مسئول با تاکید بر اینکه باید مراقب بود که انقلاب از مسیر اصلی خود منحرف نشود، افزود: این مهم جز با حمایت مردم محقق نمی شود.


معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز در سپاه «دکترین رفتار سیاسی سپاه» را داریم، گفت: دکترین رفتار سیاسی سپاه مهمترین سند بالادستی است که کیفیت را تعیین می کند. رفتار سیاسی سپاه و سپاه و تنظیم کننده رفتار سپاه است.


جوانی ادامه داد: بر این اساس رفتار سیاسی مطلوب سپاه پاسداران ناشی از ملاحظات دینی، تشکیلاتی و اجتماعی است. چرا که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم هویت اسلامی-انقلابی دارد و هم هویت مردمی (اجتماعی) و برگرفته از بستر توده های مردمی است و در هر رفتاری باید همراه، همگام و پشتیبان مردم باشد و همچنین باید عمل کند. چارچوب مقررات قانونی و تشکیلاتی آن که به تقویت نیروهای جبهه انقلاب کمک می کند، حائز اهمیت است.


وی با اشاره به ویژگی های نیروهای جبهه انقلاب گفت: نیروهای انقلاب کسانی هستند که وفادار به امام و رهبر فرزانه انقلاب هستند که قانون و اصل ولایت فقیه را پذیرفته باشند. و تمام تلاششان تحقق آرمان های انقلاب است، جمهوری اسلامی به عنوان یک جبهه عمل می کند و نیروهای انقلاب باید یکسان و مکمل یکدیگر عمل کنند. زیرا این امر باعث ایجاد یک فکر مشترک، یک اقدام عمدی و متحد می شود.


این مقام مسئول با بیان اینکه در کنار بحث نقش سپاه بر اساس ماموریتش برای کمک در همین راستا و در یک راستا، یکی از نکات این است که این جبهه منسجم در هر لحظه باید چه کند، افزود: این همه کم موارد و فعالیت های متفرقه در جای خود ارزشمند است، اما به خودی خود مؤثر نخواهد بود و باید به عنوان پرچین عمل کرد. چون جبهه انقلاب با جبهه استکبار مواجه است.


جوانی با اشاره به بیان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه جهاد تبیین یک وظیفه دقیق و فوری است، اذعان داشت: آنچه در بحث جهاد تبیین اهمیت دارد، اجرای هم افزایی و تعیین اهداف است.


معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در این جنگ شناختی و ترکیبی، دشمنان ما به دلیل ناامیدی در برخی زمینه ها بر جنگ شناختی تمرکز کرده اند و لحظه به لحظه جامعه را زیر نظر دارند.


وی با بیان اینکه دشمنان زندگی خود معتقد به نابودی انقلاب اسلامی هستند و به فضل خداوند متعال پرچم این انقلاب به دست حضرت ولی عصر (عج) برسد، تصریح کرد: دشمنان زندگی با قلدری و اجبار معتقد به نابودی انقلاب اسلامی هستند و در این راستا تلاش می‌کنند، بنابراین دائماً علیه انقلاب اسلامی توطئه می‌کنند.


این مسئول با اشاره به اینکه امروز دشمن احساس می کند که انقلاب اسلامی بر خطرات غلبه کرده است، از این رو به جنگ شناختی پرداخت و تاکید کرد: راهبرد اصلی مبارزه با جنگ شناختی دشمن، جهاد تبیین است.


جوانی با تاکید بر اینکه تمرکز دشمن در جنگ شناختی بر تحریف، دروغ و تحریف است، ادامه داد: دشمن با این تحریف و فریب سعی در تسخیر و تحریف انقلاب دارد و با ایجاد افکار نادرست در صدد ایجاد شکاف در میان است. مردمی که سرمایه اصلی نظام هستند با خودش یک سیستم دارد.


معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه دشمنان به این نتیجه رسیده اند که تحریف و جعل شئونات دینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی لطمه وارد می کند، تصریح کرد: باید جنگ شناختی دشمن گرفته شود. به طور جدی. زیرا جبهه ضد انقلاب بر این متمرکز شده است که همه چیز انقلاب و نظام را با تصاویر دروغین منفی و وارونه جلوه دهد.


وی با تاکید بر اینکه جبهه نیروی انقلاب برای انجام جهاد باید از دفاع مقدس الگوبرداری کند، گفت: بر اساس آیه 88 سوره حج «و جهاد در راه حق جهاد…» یکی از کارهایی است که باید انجام شود. برای احقاق حق جهاد، رواج جهاد به این معناست که دفاع مقدس نمونه خوبی در این زمینه است.


این مسئول با اشاره به چگونگی رواج جهاد افزود: با اجرای جهاد باید دشمن، نقشه دشمن و جنگ شناختی دشمن را شناخت و گردان ها و یگان ها را برای مقابله با آن آماده کرد.


جوانی با تاکید بر اینکه دشمن در جنگ شناختی به دنبال این است که دشمن را دوست و دوست را دشمن جلوه دهد، یادآور شد: پیروی از مرجعیت و رهبری و همچنین استفاده از ظرفیت دانشگاه ها، رسانه ها، مدارس، مساجد و حوزه های علمیه نیز هست. به عنوان ایجاد فضای گفتگو با شناخت کامل مسائل روز و اطلاع رسانی دقیق، موجب تحقق جهاد تبیین در جامعه می شود.


وی شناخت پیشرفت های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، آشنایی با مسائل و مشکلات جامعه و شناخت کامل دشمن را از ویژگی های جهادگران دانست. با شهامت و شجاعت به انسجام بیشتر جبهه انقلاب برای تبیین جهاد کمک مؤثری می کند. زيرا رواج اين جهاد مهمترين نكته آن است.


معاون سیاسی رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه خطرات را پشت سر گذاشته ایم و رونق و اقتدار اقتصادی پیش روی ماست، تصریح کرد: ارائه و تبیین صحیح، بیان حقایق و حقایق باعث ایجاد حس اعتماد و امید می شود. در جامعه.


جوانی با ادعای اینکه دشمن با راه اندازی جنگ شناختی به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی در جامعه است، خاطرنشان کرد: با تبیین افراد اساسی و هدفمند جهاد و با اخلاق حسنه می توان توطئه دشمن را خنثی کرد و این موضوع را عینیت بخشید.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید