عزم دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی


عزم دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت در سفر به استان همدان و در جلسه هیات مدیره شهرستان درغزین از تصمیم جدید دولت با هدف تقویت صنعت داروسازی و تولید تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: دیروز در جلسه شورای دولت کاهش مالیات بر ارزش افزوده واردات مواد تصویب شد. ابتدا دارو و تجهیزات پزشکی در قالب لایحه ای به مجلس ارائه شود.


به گزارش ایلنا، بهرام عین اللهی که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به همدان در شهر غازیان سفر کرده بود، در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اجرای طرح درور گفت: این طرح. یک حرکت جهادی در کشور است که برای هدر ندادن منابع کشور اجرا می شود. زیرا تنها 80 میلیون نفر در ایران از یارانه دارو بهره مند نشده اند، اما اکثر کشورهای همسایه از این یارانه استفاده کرده اند و داروها و مواد اولیه زیادی قاچاق شده است، اما در داروور همین منابع در اختیار بیمه ها قرار می گیرد تا داده شود. مستقیم به مصرف کننده


وزیر بهداشت همچنین بیان کرد: اجرای طرح جوانان جمعیت و کمک به تحقق سیاست های جمعیتی وظیفه همه ماست. زیرا رشد ناکافی جمعیت آینده کشور را به خطر می اندازد و باید مردم را در چارچوب نیازهای جوانان جمعیت قانع و تشویق کرد.


وی بیان کرد: یکی از اقدامات شایسته ای که در سال جاری با همکاری دولت و مجلس اجرا شده، پوشش همگانی بیمه سلامت است. به ویژه اینکه با اجرای طرح درور حتی افراد فاقد پوشش بیمه ای به مدت سه ماه تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند تا وضعیت عشر آنها مشخص شود. با اجرای این طرح باید به سمتی برویم که بیماران دغدغه مالی نداشته باشند. مسلما تصور برخی از بیماران در شهرهای دور این است که همه امکانات در تهران متمرکز است، در حالی که بسیاری از خدمات مورد نیاز از طریق دانشگاه های علوم پزشکی و با کیفیت مورد انتظار در استان ها ارائه می شود.


وزیر بهداشت با بیان اینکه دشمنان نظام بیش از چهار دهه است که دشمنی خود را با ایران رها نکرده اند، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون دشمنان از روش های مختلف از جمله ایجاد اغتشاش در کردستان و جنگ تحمیلی پس از ضربه زدن استفاده کرده اند. ایران بود در طول 8 سال دفاع مقدس، رزمندگان زیادی به شهادت رسیدند و جراحات زیادی به کشور وارد شد. در سالهای اخیر برای رویارویی با جمهوری اسلامی تحریم های ظالمانه و فشارهای اقتصادی زیادی بر کشور تحمیل کردند، اما مردم قهرمانانه قیام کردند.


عین اللهی گفت: اخیرا پوتین خطاب به مردم روسیه گفت ملت ایران الگوی مخالفت با تحریم هاست که دلیل این جایگاه و الگو بودن بزرگترین مولفه جمهوری اسلامی ایران است. مردمی که هشت سال است در دفاع مقدس با دستان خالی ایستاده اند و همچنان در برابر جنگ اقتصادی و مشکلات ناشی از آن مقاومت می کنند.


وزیر بهداشت همچنین رشد علمی کشور در شرایط تحریم های ناجوانمردانه را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: دانشمندان ایرانی امروز در دنیا می درخشند و قوی ترین قدرت پزشکی منطقه متعلق به ایران است. هیچ ایرانی برای درمان به خارج از کشور اعزام نمی شود، اما افرادی از کشورهای دیگر برای درمان به ایران می آیند. در اپیدمی کرونا مشکلات و تلفات زیادی داشتیم تا اینکه منتظر کمک های دشمنان بودیم اما امروز با تلاش دانشمندان ایرانی 6 مرکز تولید واکسن در ایران فعال است. ما از چنین تهدیدهایی نمی ترسیم. زیرا زیرساخت های لازم برای پیشگیری و رفع آن در کشور ایجاد شده است.


عین اللهی با بیان اینکه امروز پیشرفته ترین بیوراکتورها و دستگاه ها و تجهیزات ساخت واکسن را در کشور داریم، گفت: اگرچه برخی آمریکا و اروپا را پیشرفته می دانند اما میزان مرگ و میر بیماران کووید-19 در این کشورها چندین برابر بیشتر از این است. آن ایران به طوری که دیروز آمار حدود 540 مرگ به ازای هر تاج در آمریکا ثبت شد.


همچنین حدود 76 درصد از جمعیت ایران واکسینه شده اند، در حالی که این رقم در آمریکا حدود 60 درصد است و همه اینها گواه روشنی بر قدرت ملت بزرگ ایران در مدیریت ولیعهد علیرغم همه مشکلات است. تحریم ها و فشارها


وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای دولت گفت: این سفرها عزم جدی برای آشنایی و رفع مشکلات را نشان می دهد و در حالی که دولت سیزدهم مدیریت پشت میز و نظارت مانند برخی دیگر از دولت ها کند است اما حضور رئیس جمهور و وزرا در استان ها نشان از عزم جدی دولت برای حل مشکلات دارد.


وزیر بهداشت گفت: در شرایط کنونی مانند دوران دفاع مقدس باید در بخش های تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات رسانی به مردم فداکاری کنیم. زیرا کاری که یک صنعتگر، یک کشاورز یا یک دامدار در جنگ پنهان اقتصادی انجام می دهد، مصداق جهاد فی سبیل الله است و اگر مردم و دولت در کنار هم باشند، تلاش هر یک از ما در موفقیت کشور به ثمر خواهد رسید. .


عین اللهی در حاشیه این مراسم همچنین بر تقویت مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان درغزین تاکید کرد و با اشاره به بازدید از بیمارستان در حال ساخت روزن، خاطرنشان کرد: بیمارستان در حال ساخت روزن نیازمند توسعه سازه ها است. و آنها را بیشتر تقویت کنید.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید