عزم وزارت امور خارجه برای رفع تمامی موانع بر سر راه ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور


عزم وزارت امور خارجه برای رفع تمامی موانع بر سر راه ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور

نشست مشترک رئیس و اعضای فراکسیون ایرانیان خارج از کشور شورای اسلامی با وزیر امور خارجه با هدف تبادل نظر در حوزه ایرانیان خارج از کشور و بهره برداری از ظرفیت های اسلامی در محل وزارت امور خارجه برگزار شد. شورا برای حل مشکلات اساسی هموطنان خارج از کشور.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به حاضران در این نشست، به تشریح سیاست های دولت سیزدهم در قبال ایرانیان خارج از کشور و اقدامات مهم اتخاذ شده در سال اول فعالیت دولت در این حوزه پرداخت. رفت و آمد ایرانیان، تدوین قانون جهانی برای ایرانیان، نقل و انتقالات مالی خارج از کشور و بسیاری از خدمات کنسولی به آنها ارائه شد.


برشمردن برخی از اقدامات دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در زمینه شناسایی و تدوین نظام مسائل ایران جهت ارائه به کارگروه های تخصصی شورای عالی با هدف راهکار یابی و تسهیل مشارکت ایرانیان. اقامت در خارج از کشور برای توسعه و آبادانی کشور، تشکیل شورای مشورتی و بررسی زمینه های جدید، بر مشارکت ایرانیان در امور اجتماعی کشور و لزوم حمایت همه جانبه حقوقی از ایرانیان تاکید و بر عزم دستگاه دیپلماسی تاکید کرد. سامانه ای برای رفع تمامی موانع بر سر راه ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور.


در این جلسه علیرضا سلیمی رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور نیز گزارشی از پیگیری های انجام شده توسط این فراکسیون ارائه کرد و برای اولین بار تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را پس از سال ها در دولت سیزدهم ارزیابی کرد. به رهبری رئیس جمهور بسیار مثبت است.


وی با اشاره به سلسله نشست های اعضای فراکسیون در مجلس و وزارت امور خارجه، چگونگی حل مشکلات ایرانیان و استفاده حداکثری از توانمندی های ایرانیان خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد.


در ادامه جلسه تعدادی از اعضای فراکسیون موضوعاتی از جمله لزوم حضور ایرانیان خارج از کشور در پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری، لزوم تقویت مدارس ایرانی خارج از کشور برای تقویت پیوند نسل سوم و چهارم ایرانیان خارج از کشور و همچنین بحث و تبادل نظر شد. فعالیت های رایزنی فرهنگی در ارتباط با ایرانیان و دانشجویان، ارائه تسهیلات پایدار به بسیاری از دانشجویان ایرانی خارج از کشور که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های داخلی هستند، استفاده از تجربیات نمایندگان مجلس برای رفع برخی مشکلات ایرانیان خارج از کشور، قدردانی از پیشنهاد رئیس جمهور و رئیس جمهور شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور بر روی تدوین قانون جهانی برای ایرانیان کار کردند و خواستار تسریع در ارائه این لایحه به شورای اسلامی شدند و نظراتی را در خصوص مسائل نسبی منطقه ای و بین المللی بیان کردند. و سیاست خارجی


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید