علائم گرمای رحم چیست و چه علائمی در بدن شما می گذرد؟ – نعناع


تجربه گرم رحم معمولا برای زنان در مراحل مختلف زندگی اتفاق می افتد. اگر اندام های شکمی ناحیه لگنی رحم یا ناحیه واژن آنها داغ باشد. اما چرا این اتفاق می افتد و علائم گرم شدن رحم چیست؟ در این مقاله به تغییرات طبیعی بدن زن که باعث افزایش دمای رحم می شود می پردازیم.

اما قبل از شروع، توصیه می کنیم اگر قصد دارید به زودی باردار شوید و از وضعیت سلامت بارداری خود بی اطلاع هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید تا به چند سوال از پیش تعیین شده پاسخ دهید. خبر خوب این است که پاسخ به این سوالات به تیم سلامت زنان منت کمک می کند تا بهترین درمان را برای شما پیدا کنند، چه رحم گرم داشته باشید و چه دارید. رحم سرد تا اطلاعات مورد نیاز برای باردار شدن را در اختیار شما قرار دهد.

تجزیه و تحلیل وضعیت

علائم گرمای رحم و ارتباط آن با وضعیت بیولوژیکی بدن زن

باید اضافه کنیم که گرمای رحم به دلیل تغییراتی در بدن شما ایجاد می شود که می تواند لحظه به لحظه تغییر کند یا حتی عفونت ها یا بیماری ها در آن نقش داشته باشند. وقتی در مورد علائم گرما در رحم صحبت خواهیم کرد، به این معنی است که تغییرات در محیط داخلی این اندام باید در دوران بارداری و رابطه جنسی پس از قاعدگی بررسی شود. در واقع همه این حالات مربوط به افزایش دمای رحم است.

البته نباید فراموش کنید که شرایطی مانند بیماری های مقاربتی یا ناهنجاری های رحمی می توانند باعث ایجاد احساس سوزش در رحم شوند که با گرم شدن رحم بسیار متفاوت است. بنابراین اجازه دهید در مورد آنچه که به علائم گرم شدن رحم مربوط می شود، کمی دقیق تر توضیح دهیم.

بارداری یکی از علائم گرم شدن رحم است

بله، بدن شما با شروع بارداری دچار تغییراتی می شود. در واقع، اندام های تناسلی شما علائمی را نشان خواهند داد که بسیار متفاوت است. مهمترین عضو رحم است که دستخوش تغییرات قابل توجهی می شود و افزایش اندازه و گرم شدن آن از نشانه های ثابت آن است.

بنابراین، وقتی در رحم و اندام های زیر شکم احساس گرما می کنید، به این معنی است که به زودی مادر می شوید. تعریق شبانه، گرفتگی عضلات خفیف و انقباض عضلانی از دیگر علائم هستند. همچنین احساس سوزش یا خارش در واژن، پشت و ناحیه لگن را تجربه خواهید کرد.

در هر صورت این علائم طبیعی هستند و نباید نگران باشید. اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم

علائم گرم رحم نشان دهنده وضعیت جدیدی در هر مرحله از زندگی زن است و به همین دلیل لازم است وضعیت بیولوژیکی فرد از نظر سلامت به ویژه سلامت باروری به طور مرتب بررسی شود.

گرما برای رشد جنین مفید است اما فراموش نکنید که گرمای بیش از حد روی این روند تاثیر منفی می گذارد. بنابراین، اگر گرفتگی یا هر یک از علائم زیر رخ داد، باید به پزشک مراجعه کنید:

سرماخوردگی

تب شدید

حالت تهوع

اسهال

خونریزی شدید

گرفتگی های زیاد

گرمای رحم بخشی از علائم PMS است

اگر جزئی تر باشد a علائم قبل از قاعدگی ببینید، متوجه خواهید شد که گرمی یا گرمی رحم یک اتفاق رایج است. در واقع، التهاب رحم در زمان تخمک گذاری یا ریزش لایه آندومتر افزایش می یابد. البته می توانید این گرما را کنترل کنید و در این مدت با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و هیدراتاسیون خود و همچنین یوگا و مدیتیشن احساس بهتری خواهید داشت.

PMS باعث علائم گرمای رحم می شود

PMS باعث علائم گرمای رحم می شود

ناگفته نماند که تغییرات در سطح هورمون ها باعث گرم شدن رحم می شود. پروژسترون و استروژن دو هورمون اصلی در چنین شرایطی هستند. البته این طبیعی است، اما اگر علائم زیر گرمای رحم را دارید، حتما باید با پزشک خود صحبت کنید:

بیخوابی

غدد لنفاوی دردناک

بثورات پوستی غیر قابل توضیح

افزایش اضطراب و افسردگی

ترشحات غیر طبیعی واژن

آندومتریوز را به عنوان یکی از علائم گرمای رحم در نظر بگیرید

اندومتریوز همچنین باعث گرم شدن یا سوزش در ناحیه رحم و لگن می شود. در چنین شرایطی، آندومتر (لایه داخلی رحم) مانند یک بافت رشد می کند، در حالی که در خارج از رحم رخ می دهد. یعنی در تخمدان ها، ناحیه لگن یا ناحیه مقعد.

فراموش نکنید که علائمی مانند گرمی و التهاب رحم رابطه جنسی دردناک و ترشحات واژن یکی از علائم آندومتریوز است. البته می توانید این علائم را کنترل کرده و درد ناشی از چنین موقعیتی را با مسکن های مختلف، هورمون درمانی یا سایر داروها کاهش دهید.

گرم شدن رحم در اثر تخمک گذاری ایجاد می شود

تخمک گذاری یک اتفاق طبیعی در بدن شماست، اما لازم است اثرات فیزیکی آن را به عنوان بخشی از علائم گرمای رحم بدانید. در طی این فرآیند، LH در خون، تخمک های نابالغ را از تخمدان آزاد می کند. این تخمک ها باعث ضخیم شدن دهانه رحم و دیواره رحم می شوند. همه این عوامل باعث گرم شدن رحم می شود.

در طی تخمک گذاری یا در عرض 24 ساعت پس از تخمک گذاری، دمای پایه بدن کمی افزایش می یابد. هورمون پروژسترون این کار را با گردش خون در رحم و آماده سازی آن برای بارداری انجام می دهد.

من با تو صحبت میکنم

چیزهایی که در بدن یک زن اتفاق می افتد شگفت انگیز است. گرم شدن رحم یکی از آنهاست که باعث بروز علائم می شود. علائم گرمای رحم می تواند به دلایل مختلفی و در موقعیت های خاص باشد که نشان دهنده بارداری، اندومتریوز، تخمک گذاری و علائم PMS است.

منبع: سالم

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید