غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان چیست؟ (نبایدها را جدی بگیرید!) – نعنا


مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک یا تنبلی تخمدان sei اگر پاسخ مثبت است، مطمئناً برایتان جالب خواهد بود که نخوردن برخی غذاها چگونه می تواند در این راه به شما کمک زیادی کند. در واقع پیروی از یک رژیم غذایی سالم و اصولی به کاهش علائم و بهبودی کمک می کند. در این مقاله به غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان می پردازیم. البته اینها برای درمان کامل بیماری نیستند، اما با نخوردن آنها علائم را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید.

وارد اپلیکیشن شوید

چقدر رژیم تنبلی تخمدان آیا اپلیکیشن Mint را می شناسید؟ شاید زمان انجام آن فرا رسیده باشد دانلود رایگان این اپلیکیشن برای بهبودی و تغییرات سبک زندگی آماده شوید. اکنون و با یک کلیک ساده!

آیا برنامه Ovarian Lazy Diet Mint برای من مناسب است؟

آیا برنامه Ovarian Lazy Diet Mint برای من مناسب است؟

آشنایی با غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان

سندرم پلی کیستیک اختلالی است که باعث چرخه های قاعدگی نامنظم می شود. کاهش باروری زنان و افزایش وزن باید اضافه کنیم که حدود 70 درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و کنترل آن آسان نخواهد بود.

برخی از زنان برای کاهش علائم سندرم، خوردن برخی غذاها را متوقف می کنند یا در ساعات خاصی از روز غذای خاصی نمی خورند. اما این گروه های حرام دقیقاً چه هستند و آیا نمی توان آنها را نخورد؟

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند شیرینی ها و نان سفید

کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید فرآوری شده، شیرینی ها و برنج سفید یکی از مهم ترین ممنوعیت ها برای افرادی است که با تنبلی تخمدان دست و پنجه نرم می کنند.

توجه داشته باشید که غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان میزان تولید انسولین را افزایش می دهند و در نتیجه کنترل بیماری بسیار دشوارتر می شود و خطر ابتلا به دیابت در کمین سلامتی شما خواهد بود. زنان مبتلا به این سندرم بیش از سایرین مستعد ابتلا به دیابت هستند.

البته لازم نیست خیلی به خودتان سخت بگیرید، اما زیاده روی نکردن در این گروه غذایی به افزایش وزن شما کمک می کند.

سیب زمینی سفید، برنج سفید، نان سفید و غذاهای آرد تصفیه شده از جمله غذاهای تصفیه شده کربوهیدرات هستند.

اما جالب اینجاست که پروتئین‌های کم‌چرب مانند ماهی و مرغ وجود دارند که پروتئین بالایی دارند و چربی کمی دارند و برای افراد مبتلا به سندرم پلی کیستیک که مقاومت به انسولین دارند، گزینه‌ای سالم و عالی محسوب می‌شوند. به خاطر داشته باشید که این غذاها با ثابت نگه داشتن سطح قند خون انرژی را تامین می کنند.

غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان: غذاهای سرخ شده

حال به سراغ غذاهای سرخ شده می رویم که انواع فست فودها در بالای جدول این گروه هستند و چربی های فوق العاده مضری هستند. غذاهای سرخ شده در روغن سرخ می شوند که سرشار از چربی اشباع شده و چربی ترانس است. این نوع غذاها خطر التهاب، سرطان، افزایش وزن و سایر بیماری ها را افزایش می دهند. آیا از طعم عجیب و ناخوشایند آنها بیشتر بنویسیم؟!

از جمله غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان، غذای سرخ شده را کاملا حذف کنید!

از جمله غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان، غذای سرخ شده را کاملا حذف کنید!

غذاهای سرخ شده را به عنوان مواد غذایی مضر برای تنبلی تخمدان جدی بگیرید زیرا همان تاثیر کربوهیدرات های تصفیه شده بر قند خون دارند. به بیان ساده، آنها انرژی زا هستند، اما قند خون شما را بیش از حد بالا می برند و بعداً شما را بیمار می کنند.

نوشیدنی های شیرین مانند آب گازدار و نوشیدنی های انرژی زا

به سراغ این گروه خطرناک بروید تا به بدترین شکل باعث بیماری شما شود! در واقع، نوشیدنی های شیرین قندساز قوی هستند و مانند کربوهیدرات های تصفیه شده، ترشح انسولین و ورود قند به سلول ها را تحریک می کنند. این گروه از غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان، قند و چربی زیادی را در سلول‌ها ذخیره می‌کنند.

از طرف دیگر، فقط افزایش وزن نیست، بلکه نگرانی اصلی شما باید هدف قرار دادن بیماری و ایجاد علائم سندرم پلی کیستیک باشد. بنابراین تا حد امکان از مصرف این نوشیدنی ها اجتناب کنید تا سطح انسولین خون بالا نرود و بدن نتواند هورمون های مردانه مانند تستوسترون را تولید کند.

گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ و سوسیس

شما احتمالاً از طرفداران این نوع گوشت هستید، اما توجه داشته باشید که غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان به روند کنترل بیماری شما آسیب جدی وارد می کند زیرا به طور طبیعی غذاهای التهابی هستند.

بنابراین بهتر است در مصرف این نوع گوشت تجدید نظر شود تا از خطر رسیدن چربی های اشباع به بدن جلوگیری شود. در عوض، گوشت های کم چربی مانند بوقلمون و مرغ را انتخاب کنید که برای باروری شما نیز مفید هستند.

خوب است بدانید که گوشت های فرآوری شده حاوی نیتریت و مقدار زیادی سدیم هستند. امیدواریم به اندازه کافی متقاعد شده باشید که این غذاها را نخورید!

چربی های مضر مانند مارگارین

اگر با سندرم تخمدان پلی کیستیک دست و پنجه نرم می کنید، باید چربی هایی مانند مارگارین را جزو غذاهای مضر برای تنبلی تخمدان بدانید. اجتناب از روغن های هیدروژنه و چربی های ترانس باعث کاهش سطح استروژن و کاهش علائم بیماری می شود.

آخرین کلمه

بیماری های رایج زنان به طور کلی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد می کند که مهمترین آنها اختلال در چرخه قاعدگی و ناباروری است. تنبلی تخمدان یکی از این بیماری هاست که در صورت نادیده گرفتن علائم و رعایت نکردن رژیم غذایی سالم، خطرات بیشتری در کمین سلامتی فرد است.

بهتر است با غذاهایی که برای تنبلی تخمدان مضر هستند آشنا شوید و در نتیجه یک برنامه فیزیکی برای کاهش علائم داشته باشید.

منبع: nutritednaturalhealth

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید