فاز دوم به زودی برای هوشمندسازی یارانه نان آغاز می شود


فاز دوم به زودی برای هوشمندسازی یارانه نان آغاز می شود

مشاور وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: دستورالعمل مرحله دوم سفت کاری یارانه نان تهیه شده و پس از نهایی شدن و ابلاغ به نانوایی ها از ماه جاری آغاز می شود.


به گزارش ایلنا، محمدجلال با بیان اینکه مرحله دوم سفت کاری یارانه نان طی روزهای آینده آغاز می شود، گفت: در مرحله اول از نظر تعداد کارتخوان نصب شده حدود 85 تا 90 درصد و از نظر تعداد معاملات، بیش از 95 درصد معاملات فروش نان در کشور مشمول این طرح ملی است.

وی ادامه داد: روزانه بیش از 6.7 میلیون تراکنش در قالب 6 میلیون کارت یکتا در سامانه ثبت می شود و بالغ بر 98 میلیون قرص در سامانه ثبت و فروخته می شود.


به گفته مشاور وزیر اقتصاد، بر اساس تصمیمات کارگروه ستاد تنظیم بازار و مدیریت کلان کشور، مرحله دوم پالایش یارانه نان با ابلاغ به نانوایی ها آغاز می شود. این ماه.

جلال با بیان اینکه در مرحله دوم سفت کاری یارانه نان شاهد صرفه جویی حاصل از اجرای این طرح ملی خواهیم بود، گفت: کل مرحله دوم سفت کاری یارانه نان به این صورت است که مفهوم سهم آرد صرفا بر اساس مجوز خواهد بود. ارتباط خود را از دست می دهد و تخصیص آرد یارانه ای را از دست می دهد یا به عبارت دیگر دسترسی به یارانه آرد به عملکرد تولید نان بستگی دارد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید