فاصله هتل مدینه الرضا از جاذبه های مشهد


مشهد شهری مذهبی است که به دلیل وجود بارگاه امام رضا (علیه السلام) گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. جدای از این، بسیاری از مکان های تاریخی و دیدنی واقع در شهر مقدس مشهد نقش مهمی در جذب گردشگر دارند. به همین دلیل است که در این شهر هتل های بزرگ و معروف زیادی با حداکثر خدمات مانند هتل های پنج ستاره و درجه یک خواهید یافت.

یکی از مواردی که در انتخاب هتل در شهرهای بزرگ و مهم و شهرهایی که دارای اماکن مقدس یا مکان های تاریخی و دیدنی هستند به آن توجه می شود نزدیکی یا به عبارتی فاصله هتل مورد نظر با این مکان ها است. گفته می شود هتل مدینه الرضای مشهد نزدیک ترین هتل پنج ستاره به حرم مطهر رضوی است و به همین دلیل مسافران زیادی به دنبال اقامت در این هتل هستند.

علاوه بر بسیاری از امکانات رفاهی مانند استخر، سونا، پارکینگ، اتاق بازی کودکان، فروشگاه، کتابخانه و رستوران با ظرفیت 400 نفر، اقامت رایگان برای کودکان زیر سه سال نکته بسیار مهمی است که نمی توان آن را نادیده گرفت. فضا هتل مدینه الرضا مشهد فاصله آن با حرم حدود 80 متر برآورد شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر، خوب است فاصله هتل تا مکان های مختلف را جویا شوید.

موقعیت مکانی هتل مدینه الرضا مشهد

آبان عطار

وقتی این را می گوییم هتل مشهد در مجاورت بارگاه مطهر امام هشتم و در فاصله حدود 80 متری قرار دارد که به معنی نزدیک بودن به بسیاری از نقاط مهم تفریحی و گردشگری است. مسجد گوهرشاد، موزه آستان قدس رضوی، موزه مردم شناسی، نجوم و ساعت، پارک ملی باغ، بازار رضا، خانه ملک و پارک میرزا کوچوک خان همگی در شعاع دو کیلومتری این هتل پنج ستاره قرار دارند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که موقعیت مکانی این هتل بسیار خوب است و دسترسی به مکان های مهم مشهد بسیار آسان است. نزدیکی این هتل به مکان های مهمی مانند فرودگاه و راه آهن از دیگر مزایای آن است. به طوری که فاصله رانندگی از فرودگاه حدود 25 دقیقه و از راه آهن حدود 20 دقیقه است.

فاصله هتل مدینه الرضا تا مسجد هفتاد و دو تن

مسجد هفتاد و دو تن مشهد یکی از مکان های تاریخی معروف این شهر است. این مسجد در ابتدای بازار بزرگ و در مجاورت ضلع جنوب غربی حرم مطهر قرار دارد. مقبره امیر غیاث الدین ملک شاه نیز از رویدادهای مهم این مسجد است. جالب است بدانید این بنا قبل از انقلاب به مسجد شاه معروف بوده است. فاصله مسجد هفتادو دو تن تا هتل پنج ستاره تقریباً 500 متر است. 500 متر مسافتی است که حتی با پای پیاده هم می توانید به راحتی آن را طی کنید.

فاصله هتل تا آرامگاه نادرشاه افشار

آرامگاه نادرشاه افشار در باغ موزه نادری نیز از دیگر موارد است مکان های گردشگری مشهد این بنا به یاد نادرشاه توسط هوشنگ سیحون ساخته شده است. بخش مرکزی این باغ موزه محل دفن نادرشاه است. این مکان یکی از جاذبه های گردشگری و یکی از مکان های مهم تاریخی مشهد است. فاصله کم آن با هتل مدینه الرضا خبر خوبی است که می توان به مسافرانی که در این هتل اقامت دارند داد! فاصله این مکان تا هتل کمتر از یک کیلومتر و حدود 600 متر است. مسافت طی شده با وسیله نقلیه در مدت زمان بسیار کوتاه.

فاصله هتل مدینه الرضا تا مسجد معروف گوهرشاد

مسجد گوهرشاد یکی از شاهکارهای دوره تیموری است و معماری بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. این مسجد بزرگ و معروف در مجاورت آرامگاه علی بن موسی الرضا یکی از مساجد مهم و محبوب ایران به شمار می رود تا جایی که برخی آن را پربازدیدترین مسجد ایران می دانند. حیف است به مشهد سفر کنید و به این مسجد سر نزنید. فاصله این مکان مهم تا هتل مورد نظر حدود 800 متر است که فاصله نسبتا کمی است.

فاصله گنبد خواستی تا هتل مدینه الرضا

گنبد آجری از دیگر اماکن تاریخی مهم مشهد مقدس است. این بنا مزار سلطان محمد از نوادگان امام موسی بن جعفر علیه السلام است که با هجده واسطه به حضرت سجاد علیه السلام رسید. گفته می شود معماری این بنا به دوره تیموریان بازمی گردد، اما در دوره صفویه و قاجاریه بازسازی شده است. گنبد سفالی مشهد به عنوان یکی از آثار تاریخی مهم این شهر در 1.1 کیلومتری هتل پنج ستاره مدینه الرضا قرار دارد.

بازار جنت مشهد و فاصله تا هتل مورد نظر

بازدید و خرید از این بازار قطعا یکی از جذابیت های خاص سفر به مشهد است. بازار جنت در واقع خیابانی پر از مغازه است که با طرحی باستانی و منحصر به فرد، میل شما را برای خرید بیشتر می کند. این راسته بازارها در گذشته بخشی از محله بزرگ مشهد بوده و اکنون به یک مکان تجاری با مغازه ها و فروشگاه های مختلف تبدیل شده است. بازار بزرگ جنت مشهد 1.3 کیلومتر با هتل فاصله دارد. بنابراین هر زمان که نیاز به خرید و خرید داشتید می توانید در مدت زمان کوتاهی به این منطقه برسید.

به غیر از اینها پارک ملی باغ، بازار رضا و بسیاری چیزهای دیگر وجود دارد که در فاصله کمی از هتل قرار دارند. با استفاده از نقشه می توانید آنها را پیدا کنید و در کمترین زمان ممکن به نقطه مورد نظر برسید.

دیدگاهتان را بنویسید