فتوحات هسته ای نمونه ای از عمل صالح است


فتوحات هسته ای نمونه ای از عمل صالح است

دومین نشست از سلسله نشست های تلفیقی مدیران صنعت هسته ای کشور با حضور محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز این سازمان برگزار شد. گروهی از مدیران ارشد صنعت هسته ای و ستاد خدمات سازمان انرژی اتمی. .


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این نشست در جمع مدیران صنعت هسته ای کشور گفت: برای معرفی نیاز به انرژی هسته ای به کودکان و نوجوانان باید از دانش و ادبیات این گروه سنی استفاده کرد. باید به کودکان و نوجوانان معرفی شود که مدیران ارشد در تلاش برای تولید چه قدرت هسته ای هستند و وضعیت آن چگونه است.


خشم دشمنان از فتوحات هسته ای نمونه ای از اقدام صالح است

وی تصریح کرد: بر اساس آیات قرآن سه مورد است که بر اعمال صالح تاکید شده است که یکی از این موارد این است که عمل صالح چیزی است که دشمنان را عصبانی می کند که خوشبختانه در اقدامات سازمان برای انرژی اتمی این اتفاق افتاده است. دانشمندان هسته ای دشمنان را عصبی کرده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بر لزوم نماز تاکید کرد و گفت: زمانی که فرزند به دنیا می آید با اذان شروع می شود و پس از مرگ انسان با نماز عازم کشور دیگری می شود و لازم به ذکر است که در قرآن کریم ، در کنار نماز، رسیدگی به فقرا، زکات، معاد، توحید، انبیا و… آنها تاکید می شود؛ خداوند هستی را برای بشریت آفریده و انسانیت را برای عبادت آفریده است. نماز این خاصیت را دارد که انسان را به یاد خدا بیاندازد و یاد خدا آرام بخش دلهاست. اگر مخترعان و دانشمندان با یاد خدا کار کنند، مطمئناً می دانید که وضعیت دنیا بهتر می شود، اما در کشورهایی که پیشرفت زیادی دارند، از آنجایی که یاد خدا کمتر مورد توجه قرار می گیرد، میزان جرم و جنایت بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: علم نور می آورد و دین علم و پیشرفت حاصل از آن را هدایت می کند و طبق آموزه های دینی ما مدرک علم و دانش نداریم و باید همیشه در راه بود. از کسب دانش زیرا تعداد مواردی که در مورد آنها اطلاعاتی وجود ندارد آنچه ما نداریم بسیار بیشتر از آنچه می دانیم است.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل ما این است که بسیاری از فارغ التحصیلان ما فاقد مهارت هستند، هنر اصلی این است که ارتباط با خدا را در نسل خود گسترش دهیم و در زمینه نماز صحیح تلاش کنیم و کودکان و نوجوانان را به نماز دعوت کنیم. بهتر است نعمت های خدا را به آنها بگویم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به وجود برخی کاستی ها و مشکلات در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مشکلاتی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و نباید این موارد را توجیه کرد و نباید اجازه داد. مردم برای شرکت در برخی فعالیت ها مانند شرکت در نماز جماعت و اقامت در روزهای جمعه.

قرائتی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که کارهای علمی و هسته ای عمل صالح و دشمن خشم محسوب می شود، اما در کنار انجام اعمال صالح باید به موضوع اقامه نماز نیز توجه جدی شود.

وی افزود: در روز تاسیس جمهوری اسلامی کشورهای غربی و شرقی با این نظام مخالف بودند و خوشبختانه با وجود همه مشکلات و موانع، جمهوری اسلامی همچنان باقی است، اما باید به تقویت مدیران توجه جدی شود.

تقدیر و تشکر از حجت الاسلام سید جعفر هاشمی

در ادامه این مراسم از زحمات حجت الاسلام سید جعفر هاشمی در ستاد اقامه نماز سازمان انرژی اتمی ایران تقدیر و تشکر شد.

حجت الاسلام سید جعفر هاشمی در این مراسم گفت: از همکاران این سازمان که در این سال ها مرا همراهی کرده اند تقدیر و تشکر می کنم و امیدوارم مهندس اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و همچنین سایرین مدیران و همکاران و مسئولین ستاد اقامه نماز توفیق خدمت رسانی چندین ساله به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و این سازمان را دارند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید