فرصتی یک هفته ای برای کمیسیون امور داخلی برای تهیه گزارش در مورد سرقت از بانک ملی


فرصتی یک هفته ای برای کمیسیون امور داخلی برای تهیه گزارش در مورد سرقت از بانک ملی

سخنگوی کمیسیون داخلی مجلس با اشاره به حضور مسئولان بانک ملی و بانک مرکزی در کمیسیون های مربوطه گفت: بانک ملی و بانک مرکزی موظف شدند ظرف یک هفته آینده گزارشی از ابلاغ ها و وضعیت امنیتی شبکه ها تهیه کنند. بانک ملی اقتصاد بررسی می شود.


به گزارش ایلنا، علی حدادی در تشریح جلسه امروز کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس، گفت: ابعاد انتظامی و امنیتی سرقت اخیر بانک ملی در جلسه امروز با حضور محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک ملی مسئول حقوقی بانک مرکزی و سردار قنبری پلیس آگاهی بازداشت شدند.


وی با انتقاد از عدم حضور وزیر اقتصاد در جلسه امروز کمیسیون با وجود اهمیت موضوع، گفت: در جلسه امروز ابعاد مختلف سیستم های امنیتی و مقابله با این سرقت مورد بررسی قرار گرفت، سیستم های امنیتی دارای مشکلات و مشکلاتی است که باید گزارش شود و برای ما ارسال شود.


سخنگوی کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس ادامه داد: در نهایت مقرر شد تا هفته آینده تمامی ابلاغیه های ارسالی شورای عالی امنیت ملی به بانک مرکزی و از سوی بانک ملی به بانک ها جمع آوری شود. همراه با اقدامات انجام شده توسط بانک ملی. امنیت باید در قالب گزارش به کمیته امور داخلی ارائه شود.


به گفته حدادی، به مسئولان مذکور یک هفته فرصت داده شد تا تمامی مدارک را به مجلس ارسال کنند. کمیسیون هفته آینده جلسه ای با وزیر اقتصاد برگزار می کند تا گزارش و مشکلات شبکه های ایمنی و لزوم به روز رسانی آن را بررسی کند.


من باید بگویم؛ در جلسه امروز از سرعت عمل پلیس و نیروی انتظامی در شناسایی این سرقت قدردانی شد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید