فعالیت لاک پشت شهرداری ایذه در اماکن تاریخی / توجه بیشتر به انتخاب شهردار در شهرک های تاریخی + تصاویر


فعالیت لاک پشت شهرداری ایذه در اماکن تاریخی / توجه بیشتر به انتخاب شهردار در شهرک های تاریخی + تصاویر

پروژه پیاده‌روسازی و پیاده‌روسازی اطراف محوطه تاریخی ارگ اتابکان یکی از فعالیت‌های عمرانی بدون سازوکار شهرداری ایذه است که به دلیل فرسودگی فعالیت‌های عمرانی، گلایه اهالی خیابان محمد رسول‌الله (ص) را در پی داشته است. واحد شهرداری ایذه


به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شکایات مردمی از ناقص بودن فعالیت شهرداری ایذه کامل نیست. فرار از فعالیت هایی که به جای حل مشکلات عمومی، خود را به عنوان یک بار اضافی بر دوش مردم نشان می دهند و همچنان آزار عمومی باقی می مانند.


یکی از بارزترین مصادیق این آزار و اذیت رهاسازی چندین کامیون لاشه و شن در اطراف محوطه تاریخی کاخ اتابکان است که یک روند تاریخی چند ساله را ایجاد کرد.


این معضل جدای از معضل آزار و اذیت، به دلیل حساسیت علاقه مندان به مسائل میراث فرهنگی، ابعاد دیگری نیز دارد.


یکی از دوستداران میراث فرهنگی ضمن گلایه از شرایط نابسامانی که شهرداری ایذه برای اماکن تاریخی مانند کاخ اتابکان ایجاد کرده است، گفت: اگر شهرداری ایذه قصد دارد بدون در نظر گرفتن مشکلات فنی و فرهنگی پیاده راه بسازد. بهتر است آن را نگیرید نگاه به این گونه پروژه ها تنها با یک کار و خواستن تحویل اثر بدون نظارت کارشناسان میراث فرهنگی و همچنین بحث سرمایه گذاری، انجام فعالیت هایی که توهین به شعور فرهنگی و مدنی مردم باشد، همچنان یک کار عمرانی است. .


وی برخی از ایرادات را از ابتدا تا کنون در این پروژه برشمرد و افزود: کیفیت پایین کار، استفاده از سیمان و ملات بی کیفیت، شکستن لاشه های بزرگ و تبدیل آنها به قطعات کوچکتر که نه تنها کیفیت و شکل سنگ فرش را کاهش می دهد. ، اما پس از مدتی باعث پارگی روسازی و به هم خوردن سطح آن می شود که یکی از ایرادات و ایرادات این طرح می باشد.


این فعال میراث فرهنگی در پایان خاطرنشان کرد: عدم اعتدال و عدم استفاده از اساتید فنی در این گونه پروژه ها نشان دهنده بی اطلاعی شهرداری از مسائل میراث فرهنگی است و از سوی دیگر ورود شهرداران میراثی در اماکن تاریخی نمی تواند باشد. باعث آسیب و در نهایت تخریب یک منطقه شود.” یا رهبری یک اثر فرهنگی. موضوعی که هرگز مورد قبول مردم این گونه مناطق نخواهد بود و مردم انتظار دارند به انتخاب شهرداران شهرهای تاریخی توجه بیشتری شود.


کاخ اتابکان یکی از آثار مربوط به سلطنت اتابکان لر بزرگ در مالمیر «ایذه کنونی» است که به دلیل ارزش تاریخی این اثر در تاریخ 4 مهر 1377 با شماره ثبت 2140 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


شهردار ایذه به درخواست خبرنگار ایلنا پاسخی نداد.


1


2


3


49


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید