فیلم خیانت; از جذابیت مرگبار تا گتسبی بزرگ


خیانت موضوع حساسی است که ممکن است برای برخی افراد در زندگی اتفاق بیفتد. چه خیانت زناشویی باشد چه خیانت شریک تجاری، تجربه آن در زندگی واقعی دردناک است. در نتیجه، فیلمبرداری فیلم هایی درباره رازها و عواقب خیانت موضوع بسیاری از کارگردانان شد. در این مطلب شما را با مجموعه ای از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی آشنا می کنیم که در آنها خیانت به نمایش گذاشته شده است. این شما هستید و این 12 فیلم تقلب.

1. دختری در قطار

دختری در قطار فیلمی درباره خیانت است

سال تولید: ۲۰۱۶
کارگردان: تیت تیلور
بازیگران: امیلی بلانت، ربکا فرگوسن
نقطه: ۶ , ۵

«دختری در قطار» بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده و داستان زنی تنها، شکسته و الکلی را روایت می کند که هر روز برای رفتن به سر کار با قطار سفر می کند. یکی از نکات جالب سفر او خانه ای است که یک زوج خوشبخت در آن زندگی می کنند. اما یک روز در حالی که مست به خانه آنها نگاه می کند، شاهد قتلی می شود. تلاش او برای یافتن سرنخی از آنچه که شاهد بود به تدریج ما را با گذشته او نیز آشنا می کند.

این فیلم به اندازه رمان عمیق نیست و نمی توان آن را نسخه موفقی از کتاب دانست، با این حال بازی خوب امیلی بلانت نقطه قوت آن است.

2. در زیر قرار دارد

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۰
کارگردان: رابرت زامیکیس
بازیگران: هریسون فورد، میشل فایفر
نقطه: ۶ , ۶

هریسون فورد نقش نورمن را بازی می کند، مردی که با زنان دیگری رابطه داشته و حالا برای انتقام به او روی می آورد. پس از اتفاقات عجیبی که در خانه رخ می دهد، همسرش متوجه می شود که او با زنی رابطه داشته و او اکنون مرده است. به نظر می رسد که روح زن از نورمن انتقام می گیرد.

کارگردان سرشناس فیلم تحت تاثیر هیچکاک به دنبال خلق یک داستان پر تعلیق بود که با پایانی جذاب و انفجاری به پایان می رسد.

3. جذابیت مرگبار

فیلم خیانت

سال تولید: ۱۹۸۷
کارگردان: آدریانو کورشیا
بازیگران: مایکل داگلاس، گلن کلوز
نقطه: ۶ , ۹

مایکل داگلاس نقش مردی به نام دن را بازی می کند، دن با وجود اینکه ازدواج موفقی داشته است مورد خیانت قرار می گیرد. او با زنی به نام الکس رابطه دارد. بعد از مدتی دن می خواهد کنار برود، اما الکس تسلیم نمی شود. او با وسواس به دن ابراز علاقه می کند ابزار علاقه مندی که از نام فیلم می آید پایان خوشی ندارد.

«افسون مرگبار» از معدود آثار اروتیکی است که نامزد اسکار بهترین فیلم شده است و این نشان دهنده جذابیت غیر کشنده فیلم است.

4. برادران

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۹
کارگردان: جیم شریدان
بازیگران: توبی مگوایر، جیک جیلینهال، ناتالی پورتمن
نقطه: ۷٫ ۱

اگرچه “برادران” یک درام جنگی است، اما داستان زمانی به اوج می رسد که سم فکر می کند همسرش با برادرش رابطه نامشروع دارد. سام یک قهرمان جنگ است و به تازگی پس از یک دوره اسارت به افغانستان بازگشته است. همه فکر می کردند او مدتی است مرده است. در این مدت، برادر سام تامی به خانواده اش نزدیک می شود. صمیمیت به حدی است که همسر و فرزندان سام و تامی به عنوان ناپدری غیررسمی خانواده پذیرفته می شوند. اکنون که سام برگشته و از PTSD رنج می‌برد، او به اشتباه درک شده است. همین کافی است تا بحثی خطرناک ایجاد شود.

فیلم برادران درباره مشکلات سربازان بازگشته از جنگ است. اما اشاره فیلم به خیانت یا بهتر است بگوییم تصور خیانت از سوی اقوام آن را به لیست ما اضافه کرد.

5. گتسبی بزرگ

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۳
کارگردان: کمرمان را باز کن
بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، توبی مگوایر
نقطه: ۷ و ۲

اگر از علاقه مندان به رمان هستید، شاید نام کتاب گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتزجرالد را شنیده باشید، کتابی محبوب که سال ها خوانندگان را مجذوب خود کرده است. در سال 2013 فیلمی تحسین شده بر اساس این کتاب ساخته شد، فیلمی با بازی دی کاپریو و کارگردانی باز لوهرمن. داستان فیلم در دهه 1920 می گذرد و مردی مرموز را به تصویر می کشد که تلاش می کند توجه معشوق قدیمی خود را به خود جلب کند، معشوقی که اکنون ازدواج کرده است.

اگرچه «گتسبی بزرگ» مفاهیم مختلفی را در لایه‌های خود ارائه می‌کند، اما خیانت و پیامدهای آن در کانون توجه قرار دارند. «گتسبی بزرگ» یکی از خاطره انگیزترین آثار سینمایی است که در آن شاهد تصویرسازی و بازی هنرمندانه فوق العاده بازیگران بزرگ هستیم. بینایی خود را از دست ندهید

6. بینی ترس

فیلم خیانت

سال تولید: ۱۹۱
کارگردان: مارتین اسکورسیزی
بازیگران: رابرت دنیرو، نیک نولت، جسیکا لانژ
نقطه: ۷ و ۳

نام فیلم “کیپ ترس” برگرفته از نام منطقه ای در ایالت کارولینای شمالی است. از قضا حتی داستان فیلم هم در همین حالت روایت می شود، داستانی برگرفته از واقعیت!

رابرت دنیرو نقش مکس کادی را بازی می کند، مردی که سال ها به دلیل تجاوز جنسی در زندان بوده و به تازگی آزاد شده است. کادی با سوء استفاده از گزارش غیرقانونی دادستان به دنبال انتقام است.

7. یادداشت هایی در مورد یک رسوایی

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۶
کارگردان: ریکاردو اری
بازیگران: کیت بلانشت، جودی دنچ
نقطه: ۷ و ۴

این فیلم بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های خیانت و رسوایی است. داستان فیلم در مورد معلمی به نام شبا با کمدی به یاد ماندنی کیت بلانشت است که با شاگردش مرتبط است. باربارا، همکار فضول باربارا، از وضعیت آگاه شده و از آن به نفع خود سوء استفاده می کند.

«یادداشت هایی در مورد یک رسوایی» فقط در مورد خیانت نیست، بلکه در مورد اعتماد به افراد اشتباه است. این فیلم پیامدهای خطرناک روابط غیرعادی و تاثیر آن بر افراد را شرح می دهد.

8. بچه های کوچک

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۶
کارگردان: تاد کمپ
بازیگران: کیت وینسلت، جنیفر کانلی، پاتریک ویلسون
نقطه: ۷ , ۶

«کودکان کوچک» داستان سارا و برد را روایت می کند. سارا، زنی متاهل، براد را جذب می کند، مردی که با زنی زیبا ازدواج کرده است اما به دنبال تجدید قوا است.

این رابطه پنهانی برای سارا چیزی شبیه به یک فانتزی جنسی است، اما در مورد میل به برنده شدن است. این فیلم داستان پیچیده خیانت و روابط پنهان در محله های شهری را روایت می کند، جایی که افراد به ظاهر بالغ به دنبال خواسته ها و عقده های درمان نشده خود در پشت زندگی عادی خود هستند.

9. کتاب امید

فیلم خیانت

سال تولید: ۲ ۱ ۲
کارگردان: دیوید راسل
بازیگران: بردلی کوپر، جنیفر لارنس، ماگر دنیرو
نقطه: ۷ , ۷

کتاب امید داستانی در مورد مواجهه با خیانت و کشف دوباره زندگی است. پت سولاتینو که از اختلال دوقطبی رنج می برد، در حالی که با مرد دیگری به او خیانت می کند مچ دستش را می گیرد. اتفاقی که در ادامه می افتد زندگی پت را نابود می کند. با این حال، پت با بیوه ای به نام تیفانی با بازی جنیفر لارنس آشنا می شود. قرار است هر دو در یک مسابقه رقص شرکت کنند. تعامل این دو نفر به تدریج باعث می شود هر دو مسیرهای جدیدی در زندگی پیدا کنند.

10. فیلم دختر گمشده

فیلم خیانت

سال تولید: ۰۱۴
کارگردان: دیوید فینچر
بازیگران: بن افلک، رزموند پایک
نقطه: ۸.۱

«دختر گمشده» اقتباسی از رمانی به همین نام اثر گیلیان فلین است. صحبت در مورد فیلم بدون بارگذاری داستان سخت است، زیرا فیلم های فینچر به سبک معمایی کارگردان ساخته می شوند. فقط می توانیم به این نکته اشاره کنیم که داستان حول محور انتقام خیانت می چرخد.

11. داستان ازدواج

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۱۹
کارگردان: باومباخ نوح
بازیگران: اسکارلت جوهانسون، آدام درایور
نقطه: ۷ و ۹

اگر همچنان می خواهید فیلمی پر از اشک و دل شکستگی تماشا کنید، داستان ازدواج انتخاب خوبی است. اسکارلت جوهانسون و آدام درایور در این فیلم تحسین شده که نامزد شش جایزه اسکار نیز شد، فراز و نشیب های یک عروسی را به تصویر می کشند. داستان حول محور طلاق نیکول و چارلی می چرخد ​​و مسائلی مانند مشکلات زندگی مشترک، خیانت و تاثیر آن بر خانواده را شرح می دهد. The Story of a Marriage یک فیلم پرفروش درباره طلاق و حواشی آن است.

12. در فضای عشق

فیلم خیانت

سال تولید: ۲۰۰
کارگردان: وانگ یک توهم است
بازیگران: مگی چونگ، تونی لانگ چوا وای
نقطه: ۸.۱

«در هوای عشق» می توان گفت رمانتیک ترین فیلمی است که تا به حال درباره یک رابطه خارج از ازدواج ساخته شده است. دو شخصیت اصلی داستان که به یکدیگر نزدیک هستند و احساس تنهایی می کنند، متوجه می شوند که شریک زندگیشان به آنها خیانت می کند. این دو به تدریج عاشق هم می شوند، اما تصمیم می گیرند که جای پارتنر خود را دنبال نکنند.

این فیلم به کارگردانی کارگردان معروف وانگ کار واهی به عنوان یکی از بهترین فیلم های سینمایی شناخته می شود. فیلمی که تنهایی و عشق را به گونه ای به تصویر می کشد که تماشاگران مدت ها پس از دیدن آن به یاد خواهند آورد.

2 سریال در مورد خیانت

در سال های اخیر مجموعه های زیادی از ژانرهای مختلف ساخته شده است. در حالی که در بسیاری از این سریال ها روابط عاطفی بین افراد وجود دارد، برخی به طور خاص به این موضوع می پردازند. در این قسمت به معرفی سریال هایی با موضوع خیانت می پردازیم.

1. همسر خوب

سریال همسر خوب درباره خیانت

زمان بازی: 2009-2016
بازیگران: جولیا مارگولیس، جاش چارلز، آرچی پنجابی
نقطه: ۸، ۴

آلیسا فلوریک یک همسر وظیفه شناس است که پس از دستگیری شوهرش (وکیل دولتی) به دلیل فساد اخلاقی و مالی، باید از دو فرزندش مراقبت کند.

این سریال نه تنها درباره خیانت است، بلکه موضوعات مختلفی مانند سیاست و جامعه آمریکا، قوه قضائیه، طمع و فساد را نیز پوشش می دهد.

2. دکتر فاستر

فیلم خیانت

زمان بازی: سال 2015
بازیگران: سوران جونز، برتی کارول
نقطه: ۷ , ۷

«دکتر فاستر» یک درام بریتانیایی است که از شبکه بی‌بی‌سی پخش شد. دکتر جنی فاستر پزشکی است که به شوهرش مشکوک است و سعی می کند حقیقت را دریابد.

شما خودتان را معرفی کنید

چه فیلم یا سریالی با این مضمون دیده اید؟ در قسمت نظرات منتظر پیام های شما هستیم.

هشدار! مطالب این صفحه در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است. اگر می‌توانید هرگونه مغایرت محتوا با قوانین یا سایر مشکلات مربوط به صحت محتوا را گزارش دهید تا فوراً اصلاح شود، خوشحال می‌شویم. اطلاعات بیشتر


اصول و روش های کاملا کاربردی برای یادگیری سریع و پایدار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید