قبل از اقدام به بارداری چه کنیم؟ (بایدها و نبایدها برای یک سبک زندگی سالم) – نعنا


تلاش برای باردار شدن این می تواند به یک چالش بزرگ برای هر زوجی تبدیل شود. نکته این است که نه تنها یک زن و یک مرد باید برای بچه دار شدن آماده باشند، بلکه هر دو باید بدانند قبل از اقدام به بارداری چه کاری انجام دهند. این مقاله نیز با همین هدف نوشته شده است و توصیه می کنیم اگر تصمیم جدی برای پدر یا مادر شدن دارید حتما آن را مطالعه کنید.

چگونه می توانم در کوتاه ترین زمان ممکن باردار شوم؟ 🤰

با کمک اپلیکیشن نعنا ظرف 2 تا 6 ماه باردار میشوید😇 میتوانید جنسیت نوزاد آینده خود را اعم از زن و مرد انتخاب کنید👶👧 همین الان اپلیکیشن نعنا را نصب کنید و وضعیت شما و همسرتان بررسی خواهد شد. توسط پزشک به صورت رایگان باشید و جزئیات را بدانید.

تعدادی از تغییرات وجود دارد که باید قبل از اقدام در نظر بگیرید. این اقدامات بر باروری و سلامت کودک شما تأثیر می گذارد. فراموش نکنید که سلامت شما قبل از بارداری بر سلامت مادام العمر کودک پس از تولد تأثیر می گذارد. با رعایت نکاتی که در این مقاله توضیح داده شده است، می توانید:

قدرت باروری خود را تقویت کنید.

تضمین سلامت کودک در آینده.

خطرات رایج در بارداری برای کاهش

همانطور که برای بچه دار شدن آماده می شوید، ایجاد تغییراتی که می خواهید می تواند به شما آرامشی بدهد که برای مادر یا پدر شدن نیاز دارید.

قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟

نکات زیر را با حوصله بخوانید و آماده باشید تا در روزهای منتهی به اقدام به آنها پایبند باشید:

 • وداع با سیگار
 • از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید
 • مواد مخدر را متوقف کنید
 • مصرف منظم اسید فولیک (بدن شما برای تولید ویتامین B9 به زمان نیاز دارد)
 • از یک رژیم غذایی سالم برای باروری پیروی کنید
 • کنترل مصرف کافئین
 • مدیریت وزن سالم برای بارداری
 • ورزش منظم و کافی
 • انجام یک آزمایش تست پاپ اسمیر
 • واکسن سرخجه را دریافت کنید
 • از مصرف داروهای جدید یا قطع داروهای قدیمی بدون نظر پزشک خودداری کنید
 • در صورت عفونت از سلامت خود اطمینان حاصل کنید بیماری های منتقله از راه جنسی

آیا دقت کرده اید که بدانید قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟ شما نباید کار خاصی انجام دهید یا خیلی به خودتان سخت بگیرید. رعایت سبک زندگی سالم حرف اول را می زند.

خداحافظی با سیگار

فراموش نکنید که سیگار بر باروری شما تأثیر منفی می گذارد و مردان و زنان آن را نمی دانند. اگر همین الان با خواندن این جمله برنامه ای برای ترک سیگار دارید، شانس باروری خود را افزایش خواهید داد.

مراقب باشید سیگار کشیدن به DNA کودک شما آسیب می رساند. سیگار کشیدن در دوران بارداری بزرگترین خطر مشکلات جدی است. بنابراین به تغییر فکر کنید و در مورد اینکه قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد بسیار حساس باشید؟

مصرف اسید فولیک را شروع کنید

همانطور که در بالا توضیح دادیم، بدن برای تولید این ماده به زمان بیشتری نیاز دارد تا در نهایت بهترین راه را برای محافظت از کودک در برابر ناهنجاری های مادرزادی در نظر بگیرد. بسیاری از زنانی که در عرض یک ماه باردار می شوند، دو ماه قبل از ترک آن را شروع می کنند اسید فولیک انجام می دهند.

تصویر

اگر به تازگی مصرف آن را قطع کرده اید، مصرف مکمل اسید فولیک روزانه 400 میکروگرم را شروع کنید و این روند را تا هفته دوازدهم بارداری ادامه دهید. البته برخی از زنان می توانند 5 میلی گرم اسید فولیک مصرف کنند.

قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟ رعایت یک رژیم غذایی سالم برای باروری

بله، قطعا، مشروط به یک رژیم باروری در سلامتی، می توانید از بارداری ایمن استقبال کنید. بهترین گزینه ها شامل غلات کامل، چربی های غیر اشباع و پروتئین های گیاهی مانند حبوبات است.

توجه داشته باشید که رژیم غذایی شما قبل از بارداری و در دوران بارداری بر رشد جنین در رحم و سلامت او پس از تولد تاثیر می گذارد. به بیان ساده؛ هر چیزی که در یک رژیم غذایی سالم مصرف می کنید، باید آن را برای رژیم بارداری نیز در نظر بگیرید.

به این ترتیب، مطمئناً راهنمایی یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا مواد مورد نیاز برای برنامه غذایی خود را بر اساس شرایط خود در نظر بگیرید. مثلا اگر دیابت دارید یا کم وزن هستید، قطعا داستان فرق می کند!

مصرف کافئین خود را کاهش دهید

بسیاری از افرادی که می خواهند بدانند قبل از اقدام به بارداری چه باید بکنند؟ آنها احتمالاً از تأثیر کافئین بر باروری و سلامت جنین بی اطلاع هستند. خوب است بدانید که طبق تحقیقات، مصرف زیاد کافئین در حین زایمان، خطر سقط جنین را افزایش می دهد.

این مطالعات نشان می دهد که کافئین زیاد در دوران بارداری باعث آسیب به رشد و شکل گیری نوزاد می شود. بنابراین، اگر قصد دارید به زودی مادر یا پدر شوید، بهتر است برنامه ای جدی برای کنترل مصرف روزانه کافئین خود داشته باشید. و به 200 میلی گرم در روز برسانید.

وزن سالم را حفظ کنید

شاخص توده بدنی (BMI) نوعی اندازه گیری است که بر اساس قد و وزن شما مشخص می شود که آیا وزن مناسبی دارید یا خیر. باید اضافه کنیم که BMI بهینه قبل از عمل بین 18.5-24.9 است.

اضافه وزن داشتن

برای برنامه ریزی قبل از اقدام به بارداری چه کنیم؟ اگر به فکر مدیریت وزن خود هستید، باید بگوییم که اضافه وزن (BMI بالای 25) شانس و خطرات باروری را کاهش می دهد. اضافه وزن در بارداری افزایش. البته مردان نیز در این مورد مستثنی نیستند.

خیلی کم وزنه

همچنین اگر بیش از حد لاغر هستید (18.5 یا کمتر)، ممکن است باروری شما به خطر بیفتد و البته در دوران بارداری دچار مشکل شوید. پس بهتر است با کمک یک متخصص تغذیه رژیم غذایی سالم داشته باشید و قبل از اقدام به تدریج وزن خود را افزایش دهید.

من با تو صحبت میکنم

باردار شدن ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد. اما داستان به این راحتی اتفاق نمی افتد و شما به راحتی مادر و پدر نمی شوید. نه نگران نباش! برای باردار شدن، سبک زندگی خود را اصلاح کنید. چطور

نیاز به اطلاعاتی در مورد آنچه که باید قبل از اقدام برای باردار شدن انجام دهید؟ به روز رسانی؛ سیگار نکشید، کافئین مصرف نکنید، ورزش کنید، رژیم باروری سالم داشته باشید و البته صبور و مطمئن باشید.

منبع: تامی

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید