قبل از خرید گاز رومیزی مهمترین نکات را بررسی کنید


انواع گاز رومیزی

با پیشرفت علم و فناوری انواع گازهای رومیزی در بازار عرضه شده است که از نظر طراحی، جنس، منبع انرژی و … متفاوت است. به طور کلی اجاق گازهای رومیزی یا صفحه ای را می توان به دو صورت طبقه بندی کرد. حالت اول بر اساس نوع نصب و حالت دوم بر اساس نوع مصرف انرژی است.

میز گاز بر اساس نوع قرارگیری به دو دسته تقسیم می شود:

گاز رومیزی توکار

اجاق گاز توکار نوعی گاز رومیزی است که در یک فضای بریده شده در کابینت یا کانتر قرار می گیرد و محکم می شود. این نوع اجاق گاز جلوه ای مجلل به محیط آشپزخانه شما می دهد اما پس از نصب قابل جابجایی نیست.

گاز ورق ورق

دلیل نامگذاری اجاق گاز رومیزی این است که بالای کابینت قرار می گیرد و مزیت آن این است که می توان آن را به هر جایی منتقل کرد. این مدل اجاق گاز عالی به نظر می رسد و تعداد شعله های آن نسبت به نوع توکار آن کمتر است.

در مورد بعدی که طبقه بندی بر اساس نوع مصرف انرژی است، سه زیر مجموعه وجود دارد:

اجاق گاز

قبل از خرید گاز رومیزی مهمترین نکات را بررسی کنید

همانطور که از نام این اجاق گاز رومیزی پیداست منبع انرژی آن گاز است. با توجه به اینکه بسیاری از خانه ها در ایران مجهز به لوله کشی گاز شهری هستند، اجاق گاز در بین ایرانیان محبوبیت بیشتری دارد. همچنین شعله در این فرها زودتر گرم شده و دمای آن بیشتر است.

فر رومیزی برقی

این نوع اجاق گاز صفحه ای توسط المنت و با کمک برق گرم می شود. در این اجاق گازها شعله ای وجود ندارد و موقعیت المنت ها با خطوط نازکی مشخص شده است. بنابراین تمیز کردن آنها راحت تر است. در اجاق برقی رومیزی، حرارت عناصر کمتر از شعله گاز است. جنس این نمونه گاز رومیزی معمولاً ترکیبی از شیشه و سرامیک است.

اجاق گاز القایی

اجاق گازی القایی یکی از گران‌ترین اجاق‌های رومیزی است. این فر با القای مغناطیسی گرم می شود. به این ترتیب با قرار دادن ظرف روی قسمت مشخص شده میدان مغناطیسی ایجاد می شود که گرما تولید می کند. فقط از ظروف رسانا می توان برای این فر استفاده کرد. این مشکل یک عیب محسوب می شود که در خرید گاز رومیزی باید به آن توجه کرد. این فر سریعتر گرم می شود و دمای آن نسبت به فر برقی بالاتر است.

قبل از خرید گاز رومیزی مهمترین نکات را بررسی کنید

انواع سفره را بشناسید

گاز رومیزی به کمک 3 ماده مختلف تولید می شود که هر کدام تاثیر خاص خود را دارند. این گازها شامل گاز ورق فولادی، گاز رومیزی سرامیکی و گاز رومیزی شیشه ای می باشد. از نظر استحکام هر سه دارای استحکام بالایی هستند و به راحتی آسیب نمی بینند. تفاوت آنها عمدتاً در ظاهر آنهاست. در مقایسه با دو مدل دیگر، گاز صفحه شیشه ای کثیفی بیشتری را نشان می دهد. بنابراین تمیز نگه داشتن آن سخت تر است. در مقاله گاز رومیزی بهتر از شیشه یا استیل این موضوع بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.

تعداد شعله های آتش

یکی از فاکتورهای مهمی که در خرید اجاق گاز باید در نظر گرفت محل و میزان پخت مورد نیاز اجاق گاز است. اجاق گاز رومیزی به صورت تک شعله، دو شعله، چهار شعله و پنج شعله ساخته می شوند. اجاق گاز رومیزی پنج شعله به راحتی نیازهای آشپزی خانواده های پرجمعیت و کوچک را برآورده می کند.

جدول اندازه گاز

برای خرید گاز رومیزی مخصوصا گاز توکار توجه به ابعاد آن بسیار مهم است. گاز ورق معمولاً در اندازه های استاندارد 50، 60، 70، 80 و 90 سانتی متر تولید می شود. اگر حجم پخت شما زیاد است گاز رومیزی 80 و 90 سانتی متری را انتخاب کنید. البته در خرید اجاق گاز باید به ابعاد کابینت و هود نیز توجه کرد.

مقدار انرژی مصرف شده

مصرف انرژی برای تبدیل به گرما اعم از گاز و برق بسیار زیاد است. اما در کشور ما به دلیل فراوانی منابع گاز، قیمت گاز کمتر از برق است. بنابراین، خرید اجاق گاز ارزان تر است.

آشنایی با بهترین برندهای تولید کننده داخلی گاز رومیزی

وقتی برای خرید گاز رومیزی به فروشگاه ها می روید متوجه می شوید که تنوع بسیار زیاد است و انتخاب گاز مناسب کار ساده ای نیست. پس از انتخاب مشخصات، نکته مهم دیگر برند و کیفیت گاز رومیزی است. در زیر برخی از بهترین مارک های تولید کنندگان داخلی را بررسی می کنیم.

گاز رومیزی آخان

گروه تولیدی آخان به دلیل 50 سال فعالیت در زمینه تولید لوازم آشپزخانه از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار است. این شرکت دارای گواهینامه ملی رعایت حقوق مصرف کننده می باشد. به همین دلیل برای خرید گاز رومیزی آخان بسیار مناسب است. محصولات این شرکت به خصوص اجاق گاز ایخوان از نظر طراحی، کیفیت، دوام و قیمت مقرون به صرفه مثال زدنی است.

گاز رومیزی آلتون

شرکت گاز آلبا با برند آلتون شناخته می شود و سابقه ای 30 ساله دارد. این شرکت به دلیل استفاده از تجهیزات مدرن و مهندسی شناخته شده است و به دلیل خدماتی که به مصرف کنندگان ارائه می دهد محبوبیت دارد. گاز رومیزی آلتون به دلیل کیفیت عالی، تنوع بالا و قیمت مناسب به یکی از بهترین گزینه های خرید تبدیل شده است.

گاز رومیزی بدون توقف

یکی از انتخاب های شما برای خرید گاز رومیزی برند بمیسات می باشد. این شرکت بیش از 30 سال است که در زمینه تولید لوازم آشپزخانه فعالیت می کند، اما عمده فعالیت و تبلیغات آن هود و گاز است. این برند را می توان یکی از معتبرترین برندهای ایرانی دانست.

نتیجه

حالا به راحتی می توانید وارد شوید در مورد خرید گاز رومیزی خود تصمیم بگیرید. دلیل معرفی برترین برندهای تولیدکنندگان گاز رومیزی ایرانی این است که کشور ما در زمینه تولید انواع هود و گازهای رومیزی بسیار قوی بوده است و برای خرید محصولات برند خارجی نیازی به پرداخت تعرفه های گزاف ندارید.

این یک تبلیغ است و محتوای آن توسط مشتری تهیه می شود. ..

دیدگاهتان را بنویسید