قرارداد انتقال منابع ارزی آزاد شده ایران به کشور همسایه


قرارداد انتقال منابع ارزی آزاد شده ایران به کشور همسایه

تنها مانع انتقال وجوه آزاد شده از ایران به کره جنوبی، تعیین حساب و بانک عامل مورد قبول طرفین بود.


به گزارش ایلنا، با ادامه مذاکرات ایران و آمریکا، بانک مرکزی یکی از کشورهای منطقه به عنوان بانک مسئول سپرده گذاری وجوه آزاد شده ایران در کره جنوبی موافقت شده است.


مذاکرات مبادله اسرا و آزادسازی منابع ارزی ایران در کشورهای خارجی از ماه ها قبل انجام شده بود اما طرف آمریکایی پس از چندین وقفه اخیراً اعلام آمادگی کرد که توافقات قبلی را اجرا کند.


تنها مانع در این معنا; تعیین حساب و بانک عامل مورد قبول طرفین قرار گرفته و اخبار رسیده به «نورنیوز» حاکی از آن است که این بانک نیز در یکی از کشورهای منطقه تعیین و مورد توافق طرفین قرار گرفته است.


در مورد این؛ رئیس کل بانک مرکزی امروز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر جزئیات آزادسازی 7 میلیارد دلاری گفت: خوشبختانه با هماهنگی و همکاری وزارت امور خارجه پیشرفت های خوبی حاصل شده و خوب است. اخبار در چند روز آینده منتشر خواهد شد.


در روزهای اخیر برخی از مقامات و رسانه های غربی تلاش کردند تا خبر آزادسازی وجوه ارزی مسدود شده ایران در کره جنوبی را کنار بگذارند و گفتند آزادی باقر نمازی واکنشی به آزادسازی دارایی های ارزی ایران در کره جنوبی نبوده است. کره جنوبی.


یک منبع آگاه امنیتی به «نور نیوز» اعلام کرد که؛ «تبادل چهار زندانی در ایران با چهار زندانی در آمریکا به اضافه آزادسازی منابع ارزی ایران در کره جنوبی» موافقت شده است، اما آزادی «باقر نمازی» که به دلایل بشردوستانه انجام شده، ربطی به این موضوع ندارد. با قرارداد فوق الذکر برخورد کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید