قرص اسپری بارداری + تاثیر بر باروری مردان


افزایش باروری در طول زمان باردار شو این یکی از اقداماتی است که زوجین در فرآیند لقاح در نظر می گیرند. به این ترتیب زوج ها تمایل به استفاده از داروهای مقوی و انواع قرص ها و کپسول ها دارند و همچنین روش هایی را انتخاب می کنند که باروری بهتری برای آنها فراهم می کند. قرص اسپری جن یکی از گزینه هایی است که به عنوان مکمل غذایی برای کنترل اختلالات هورمونی در باروری و زیر نظر متخصص زنان یا ناباروری تجویز می شود.

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه زن انتخاب کنید. به جزئیات آن دقت کنید.

اسپرینگر: یک مکمل غذایی مفید

مکمل اسپریگن زیر نظر سازمان غذا و داروی ایران وارد بازار شد که فقط برای آقایان تجویز می شود و دارای مشخصات زیر می باشد:

 • ● زمینه مناسب را برای باروری مردانه
 • ● تنظیم فعالیت های هورمونی
 • تی خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی
 • از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند

استرس اکسیداتیو مربوط به مبارزه با آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد است که سلول های بدن را از بین می برند. عدم تعادل بین رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها باعث استرس اکسیداتیو می شود که می تواند منجر به بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون بالا، تصلب شرایین، بیماری های قلبی عروقی و انواع مختلف سرطان شود.

تاثیر قرص های ساکشن در بهبود بارداری قابل توجه است.

تاثیر قرص های اسپری در افزایش بارداری قابل توجه است.

این قرص یک مکمل غذایی مفید محسوب می شود زیرا حاوی مواد شاخص زیر است:

♦♦ ال کارنیتین

♦♦ اسید فولیک

یز منیزیم

♦♦ روی

♦♦ سلنیوم

علاوه بر این، مصرف دوز معینی از این مکمل ویتامین های زیر را به بدن می رساند:

 • ● ویتامین A
 • ● ویتامین B1
 • ● ویتامین B6
 • ● ویتامین B12
 • ● ویتامین C
 • ● ویتامین D3

نکاتی در مورد اسید فولیک

اسید فولیک یک فرم مصنوعی از فولات است که به عنوان ویتامین B9 طبیعی شناخته می شود. فولات به ساخت DNA و سایر مواد ژنتیکی در بدن کمک می کند. باید اضافه کنیم که نقش مهم و اصلی این ماده به سلامت باروری و بارداری زنان مربوط می شود.

فولات، همچنین به عنوان ویتامین B9 شناخته می شود، یک ویتامین B به طور طبیعی در غذا وجود دارد. اسید فولیک شکلی از فولات است که سازندگان داروسازی آن را به مکمل های ویتامین و غذاهای غنی شده با ویتامین اضافه می کنند.

چرا اسید فولیک مهم است؟

عملکردهای زیادی به اسید فولیک در بدن اختصاص دارد.

با کمک فولات، بدن می تواند سلول های خونی سالم تولید کند. سلول های خونی اکسیژن را به تمام قسمت های بدن حمل می کنند. اگر بدن نتواند این نیاز اندام را برآورده کند، فرد دچار بی خوابی، خستگی مفرط، ضعف جسمانی و رنگ پریده صورت می شود.

کمبود فولات در بدن باعث نوعی بی خوابی می شود که به نام بی خوابی ناشی از کمبود فولات شناخته می شود.

باید اضافه کنیم که فولات برای ساخت و ترمیم DNA و سایر مواد ژنتیکی در بدن مهم است. تقسیم سلولی یکی دیگر از نقش های اساسی اسید فولیک است.

بد نیست بدانید که این ماده حتما باید در دوران بارداری به اندازه کافی تامین شود. کمبود فولات در این دوره مهم از زندگی زنان منجر به ناهنجاری های عصبی مانند نقص مادرزادی ستون فقرات در کودک یا آنسفالیت (اختلال مغزی ناشی از ضعف در ستون فقرات) می شود.

FDA از تولیدکنندگان مواد غذایی خواسته است که اسید فولیک را به نان، ماکارونی، برنج، غلات صبحانه و سایر محصولات غلات خود اضافه کنند. جالب است بدانید با صدور چنین دستوری میزان تولد کودکانی که دارای نقص مادرزادی ستون فقرات هستند کاهش یافته است.

عوارض کمبود فولات برای فرد

در زیر لیستی از مواردی که اسید فولیک می تواند به آنها کمک کند آورده شده است:

ناهنجاری های مادرزادی ستون فقرات

مصرف مکمل های اسید فولیک قبل و در دوران بارداری به جلوگیری از چنین نقص هایی در جنین کمک می کند. همچنین خطر زایمان زودرس، ناهنجاری های قلبی و عوارض شکاف کام و لب را در نوزاد کاهش می دهد.

افسردگی

افرادی که مقدار کمی فولات مصرف می کنند بیشتر در معرض افسردگی هستند. ناگفته نماند که مصرف مکمل های اسید فولیک به عملکرد بهتر داروهای ضد افسردگی کمک می کند.

اوتیسم

مطالعات نشان داده است که مصرف اسید فولیک قبل و در دوران بارداری بر کاهش خطر تولد کودک مبتلا به اوتیسم تاثیر دارد. البته نتیجه گیری هنوز کامل نیست و جامعه پزشکی نیاز به بررسی بیشتر دارد.

چه کسانی باید اسید فولیک مصرف کنند؟

بسیاری از افراد فولات کافی در رژیم غذایی خود دریافت می کنند و این کمبود بسیار نادر است. البته می توان اضافه کرد که طبق توصیه های دستورالعمل رسمی، تمامی زنان باردار، زنانی که قصد بارداری دارند و مردان باید اسید فولیک مصرف کنند.

فراموش نکنید که اسید فولیک برای رشد اولیه جنین بسیار مهم است. ستون فقرات یکی از اولین قسمت های بدن کودک است که تشکیل می شود و کمبود فولات می تواند باعث ایجاد نقص مادرزادی در این ناحیه شود.

دستور مصرف قرص های اسپری چیست؟

در صورت نیاز به مصرف مکمل تقویت کننده، پزشک متخصص پس از بررسی سوابق پزشکی شما اسپری تجویز می کند. توجه داشته باشید که لازم است پرونده پزشکی خود را به پزشک متخصص ارائه دهید تا وضعیت سلامتی شما را بررسی کند و روش هایی که در خصوص روش های تقویتی انجام می دهید، این دارو برای شما تجویز خواهد شد.

ناگفته نماند که داروی جدید در شرایطی برای شما تجویز می شود که هیچ تداخل دارویی با داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید وجود نداشته باشد یا در صورت لزوم محدودیت هایی برای مصرف قرص اسپریژن در نظر گرفته شود.

مکمل اسپری را باید دو بار در روز، هر روز صبح به مدت یک ماه، همراه با نوشیدنی یا غذا مصرف کنید. این قرص اثر مکمل و تقویت کننده نیز دارد برای پیشگیری یا درمان ناباروری تجویز نمی شود.

تداخلات دارویی با مکمل غذایی اسپریگن

همانطور که در بالا توضیح داده شد، اگر تحت درمان با دارو یا داروهای خاصی هستید، باید توصیه های پزشک خود را هنگام مصرف مکمل ها برای کنترل تداخلات دارویی دنبال کنید.

قرص اسپیرولینا یک مکمل تقویت کننده برای افزایش باروری در مردان است.

قرص اسپیرولینا یک مکمل تقویت کننده برای افزایش باروری در مردان است.

توجه داشته باشید که قرص Spirigina در صورت مصرف داروها یا غذاهای زیر می تواند عوارض جانبی داشته باشد:

Orlistat Orlistat (درمان اضافه وزن و چاقی)

آنالوگ ها یا متابولیت های ویتامین D (کلسیتریول)

A آنالوگ ها یا متابولیت های ویتامین A (ایزوترتینوئین)

سل مکمل هایی با ترکیب سلنیوم

حجم داروهایی که حجم ادرار را افزایش می دهند

◄ الکل (احتمال افزایش خواب آلودگی در صورت مصرف قرص اسپیرولینا همراه با مشروبات الکلی)

داروهای حاوی متابولیسم کبدی (پروپرانولول، تئوفیلین، اولانزاپین، ایمی پرامین، هالوپریدول، فلوکسامین، کلوزاپین، دیازپام، آمی تریپتیلین، سلکوکسیب، دیکلوفناک، ایبوپروفن، لوزارتان، فنی توئین، پیروکسیفن، پیروکسیفن، پیروکسیفن، فنی توئین، پیروکسیفن، پیروکسیفن

◄ داروهای دیابت

◄ داروهایی که میزان لخته شدن خون را کاهش می دهند

وهای داروهای مورد استفاده برای افزایش عملکرد عضلات قلب (گلیکوزیدهای قلبی)

توجه داشته باشید که به دلیل سطح بالای کلسیم خون، خطر آریتمی قلبی وجود دارد. ECG و سطح کلسیم در خون و ادرار باید توسط پزشک کنترل شود.

نکات اضافی هنگام مصرف قرص های اسپری

مصرف مکمل مورد نظر با هیچ هشدار و احتیاط خاصی همراه نیست. اما برای جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی، توصیه می کنیم موارد زیر را زیر نظر پزشک خود نگه دارید:

 • اگر در خارج کردن فسفات از کلیه ها مشکل دارید، مکمل را با احتیاط مصرف کنید.
 • اگر از داروهای افزایش دهنده ادرار (بنزوتیازین ها) استفاده می کنید، هنگام مصرف مکمل ها مراقب باشید.
 • اگر بیماری خاصی در بافت همبند ریه، مفاصل و پوست دارید (سارکوئیدوز)، به دلیل افزایش خطر تبدیل ویتامین D به فرم فعال، لازم است سطح کلسیم در خون و ادرار را بررسی کنید.
 • اگر بیماری قلبی دارید، باید در مصرف آن احتیاط کنید.
 • اگر دیابت دارید، باید هشدارها را جدی بگیرید.
 • بیماران مبتلا به اختلالات الکترولیتی (عدم تعادل الکترولیت به دلیل از دست دادن مایعات بدن، که می تواند منجر به مشکلات خطرناکی مانند تشنج، کما و ایست قلبی شود).
 • بیماران مبتلا به بیماری های خونی
 • بیماران مبتلا به اختلالات روانی (اسکیزوفرنی یا شیدایی)

اگر از داروهای حاوی ویتامین D یا سلنیوم (مکمل های غذایی، کلسیم یا سایر مکمل ها) استفاده می کنید، باید دوز ویتامین D، A و سلنیومی را که همراه با قرص اسپیروژن مصرف می کنید بررسی کنید.

مکمل غذایی ساقه یک تقویت کننده برای باروری مردان را افزایش می دهد برای خانم ها توصیه نمی شود ••

بیایید با شما صحبت کنیم

استفاده از داروهای تقویت کننده برای افزایش باروری از دیرباز بین زوجین رایج بوده است. بسیاری از زوج ها در تلاش برای باردار شدن و به دلایل مختلف از جمله بزرگ کردن با مشکل مواجه می شوند سن باروری مناسب یا ممکن است به دلیل مشکلات هورمونی نتوانند به موقع باردار شوند، تمایل دارند از مکمل های غذایی برای بهبود وضعیت خود استفاده کنند.

قرص اسپریژین به عنوان یک نوع مکمل غذایی از جمله داروهایی است که زیر نظر سازمان غذا و دارو و در آزمایشگاه های ایران تولید می شود. هدف این قرص افزایش باروری مردان نیز هست اسپرم را تقویت می کند برای خانم ها تجویز و منع مصرف دارد. اگر می خواهید قرص اسپری مصرف کنید، باید دوز مصرفی خود را زیر نظر پزشک متخصص تعیین کنید.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاهتان را بنویسید