لزوم صدور بیانیه شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت نمایندگان مداخله گر در انتصابات/ در حوزه های انتخابیه به ما می گویند «بیهوده هستید»


ضرورت صدور اطلاعیه شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت نمایندگان مداخله گر در انتصابات / به ما در حوزه ها بگویید "تو بی فایده ای"

نماینده مردم نجف آباد در مجلس درباره دخالت و فشار برخی نمایندگان مجلس در نامزدی ها گفت: بهترین راه این است که شورای نگهبان در راستای دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت این موضوع اعلام رسمی کند و در صورت دخالت نماینده ای در این امر. ما او را رد صلاحیت می کنیم.


ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص نکوهش اخیر برخی دولتمردان مبنی بر دخالت نمایندگان در انتصابات و اعمال فشار بر کابینه و ضرورت وجود دخالت نهادهای نظارتی بر این بحث گفت: به نظر من بعد از سه بار صراحتاً گفته شد مدیریت به این موضوع اشاره کرد و حتی گفت که عده ای ناراحت شده اند و بعد دوباره تاکید کردند که شورای نگهبان باید هرکسی را که دخالت می کند رد صلاحیت کند. نرخ دیگری با این موضوع نیست. یعنی شورای نگهبان باید بر این اساس رسمی اعلام کند که وقتی رهبری سه بار تحریم کرده ما نمی توانیم چنین کاری را تایید کنیم.


عضو کمیته امور داخلی کشور و شوراها همچنین خاطرنشان کرد: وقتی برخی نمایندگان در انتصابات دخالت می کنند، نمایندگانی مانند ما در مقابل آنها هستند که در انتصابات دخالت نمی کنند، در حوزه ها تحت فشار هستیم و این چنین شده است. که به ما هم می گویند که این نماینده نمی داند و بی فایده است. بنابراین ما هم برای این بحث دخالت در انتصابات تحت فشار هستیم.


ابوترابی تاکید کرد: بر این اساس بهترین راه این است که شورای نگهبان در راستای منویات مقام معظم رهبری برای ممنوعیت این موضوع بیانیه رسمی صادر کند، رهبری سه بار فرموده اند که نمایندگان در انتصابات دخالت نکنند. آنها مانع می شوند، ما آنها را رد صلاحیت می کنیم.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید