لمینت بدون تراشیدن لمینت دندان بدون اصلاح


بهبود لبخند همیشه به تغییرات بزرگ نیاز ندارد. لمینت بدون برش این یک گزینه عالی برای لبخند زیباتر است. در این تکنیک دندانپزشک یک لایه نازک و بادوام را روی دندان ها قرار می دهد. در پایان کار ظاهر دندان ها تغییر می کند و حالت طبیعی و بی عیب به خود می گیرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت لمینت بدون برش چیست. چگونه انجام می شود و برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می خواهید این روش ترمیم دندان را انجام دهید، بهتر است با یک دندانپزشک از پزشک خود به صورت آنلاین یا تلفنی مشورت کنید. هنگامی که تصمیم خود را گرفتید، می توانید یک قرار ملاقات آنلاین دندانپزشکی را از وب سایت پزشک خود تعیین کنید.

لمینت خام چیست؟

لمینت تراش نشده یکی از انواع لمینت دندان و روکش چینی است که دندانپزشک بدون تغییر در ساختار مینای دندان به مینای دندان می چسبد. این تکنیک بدون بیهوشی انجام می شود. لمینت تراش نخورده مانند روکش های سنتی نیازی به برش مینای دندان سالم ندارد و به راحتی روی دندان نصب می شود.

در طول مشاوره، دندانپزشک زیبایی برای هر دندان قالبی تهیه می کند و سپس با توجه به دندان های طبیعی و سلیقه شما شکل و رنگ آن را تعیین می کند. لمینت بدون اصلاح برای افرادی که نمی توانند روکش های سنتی را انتخاب کنند و نمی خواهند مینای دندان خود را بتراشند بسیار مناسب است.

آیا لمینت بدون برش امکان پذیر است؟

به گفته وب سایت هنداوی، ایده پشت دندانپزشکی زیبایی کم تهاجمی این است که پزشک باید محافظه کارانه ترین روش ممکن را انتخاب کند. این روش از سایش غیر ضروری ساختار دندان جلوگیری می کند و نتایج بهتری را ارائه می دهد.

لمینت کم برش چیست؟

گاهی اوقات برای انجام لمینت بدون برش، ساختار دندان را تا 0.5 میلی متر برش می دهند که به آن لمینت کم برش می گویند. لازم به ذکر است که میزان و نحوه ساییدن دندان ها توسط دندانپزشک تعیین می شود.

بتن برش نخورده چیست؟
برای چسباندن این لمینت ها نیازی به تراشیدن دندان ها نیست.

مقایسه لمینت سنتی و تراش نخورده

تفاوت هایی بین لمینت خام و لمینت سنتی وجود دارد:

 • زمان آماده سازی: لمینت های سنتی نسبت به لمینت های برش نخورده زمان بیشتری برای آماده شدن دارند. معمولاً تهیه و نصب لمینت بدون برش در یک یا حداقل دو جلسه انجام می شود.
 • میزان دندان قروچه: در لمینت های سنتی معمولا ساختار دندان برش داده می شود تا برای نصب آماده شود. در حالی که لمینت بدون تیز کردن مینای دندان تیز نمی شود و یا خیلی کم تیز می شود.
 • نیازی به بیهوشی نیست: در اجرای لمینت های سنتی از بیهوشی استفاده می شود. هنگام نصب لمینت بدون برش نیازی به بیهوشی نیست.

مزیت لمینت کسل کننده نسبت به لمینت سنتی این است که سریعتر آماده می شود و نیازی به تراشیدن یا بیهوشی دندان ندارد.

مزایای لمینت بدون برش

لمینت خام انتخاب بسیاری از افراد است. چرا:

 • دندان ها با این روش تیز نمی شوند و مینای دندان حفظ می شود.
 • اتصال لمینت به دندان بسیار محکم و بادوام است.
 • لمینت های برش نخورده بسیار طبیعی و زیبا هستند.
 • لمینت با توجه به سلیقه بیماران انجام می شود.
 • نتیجه کاملا طبیعی است.
 • ترمیم دندان با این روش امکان پذیر است.
 • از آنجایی که دندان ها تیز نیستند، ساختار دندان سالم است و حساسیت دندان ایجاد نمی شود.
 • عمر مفید این نوع لمینت ها بسیار طولانی است.
 • در این روش دندانپزشکی نیازی به استفاده از داروهای بی حس کننده نیست.
 • درمان برگشت پذیر است. چون مینای دندان تیز نیست. اگر فردی بخواهد لمینت های خود را حذف کند، این امکان وجود دارد.
مزایای لمینت بدون برش
این لمینت ها بسیار نازک، طبیعی و مقاوم هستند.

معایب لمینت بدون برش

اگرچه لمینیت بدون برش مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد:

 • این روش درمانی برای رفع ناراحتی های شدید دندانی مناسب نیست.
 • لمینت های برش نخورده خیلی نازک هستند و بیمارانی که دندان های تیره دارند کاندیدای مناسبی نیستند.
 • امکان تغییر رنگ شدید برای دندان ها وجود ندارد.
 • لمینت برش نخورده گران است.

چه کسانی می توانند از لمینت بدون برش استفاده کنند؟

افرادی که فاکتورهای زیر را دارند می توانند از این روش استفاده کنند.

 • دندان های پر یا شکسته
 • دندان ها کمی از هم فاصله دارند
 • دندان های کوتاه
 • دندان های کمی کج شده است.

اگر می خواهید بدانید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر، بهترین کار این است که با دندانپزشک زیبایی مشورت کنید. با کلیک بر روی تصویر زیر با بهترین دندانپزشکان زیبایی شهر خود آشنا شوید.

معروف ترین برندهای لمینت بدون برش

همانطور که از نام این لمینت ها پیداست، لمینت های بدون برش روکش های سرامیکی نازکی هستند که بدون بریدن مینای دندان روی آن ها نصب می شوند. این لمینت ها انواع مختلفی دارند:

1. لومینیرهای لمینت بدون تریم

این لمینت معروف ترین نوع لمینت تراش نخورده است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. ضخامت این نوع لمینت ها تقریباً 2.0 میلی متر است.

2. لمینت خام Vivaniers

ویوانیرز یکی دیگر از برندهای باکیفیت لمینت خام بسیار قوی است که از موادی مانند زیرکونیا، سیلیکات لیتیوم و دی سیلیکات لیتیوم ساخته شده است.

3. لمینت دوراتین خام

از دیگر برندهای لمینت تراش نخورده می توان به دوراتین اشاره کرد که کیفیت بالایی دارد و با تکنولوژی CAD/CAM ساخته شده است.

برندهای لومینیرز، ویوانیرز و دورتین از بهترین برندهای لمینت برش نخورده موجود در ایران هستند.

مراحل نصب لمینت بدون برش

لمینیت بدون برش طبق مراحل زیر انجام می شود:

 • وقت ملاقات پزشک. ویزیت دکتر
  • در مرحله اول توسط دندانپزشک معاینه می شوید. در این جلسه ساختار و سلامت دندان ها بررسی می شود و در صورت بروز مشکل، قبل از لمینیت ترمیم می شود.
 • مدل سازی دندان
  • در این مرحله قالب ها از تمام دندان ها گرفته شده و به آزمایشگاه فرستاده می شود تا با همکاری پزشک و بیمار شکل و رنگ لمینت ها مشخص شود. سفید کردن دندان در این روش شدید نیست و رنگ لمینت ها به صورت طبیعی انتخاب می شود. این مرحله برای آماده سازی لمینت ها حدود دو هفته زمان می برد.
 • نصب لمینت
  • این نوع لمینت ها بسیار نازک هستند. بنابراین نیازی به تراشیدن دندان نیست و دندانپزشک بدون درد و بیهوشی لمینت ها را روی دندان نصب می کند.
مراحل لمینت بدون برش
لمینت خام پس از قالب گیری و انتخاب رنگ در آزمایشگاه ساخته می شود.

مراقبت بعد از لمینت

مهمترین اصل بعد از لمینت بدون برش رعایت بهداشت دهان و دندان است. توصیه می شود هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. همانطور که لمینت ها روی دندان قرار می گیرند، هر گونه فشار اضافی می تواند باعث شکستن لمینت ها شود. بنابراین شکستن پوست گردو، گاز گرفتن میوه های سفت، فشار دادن سر مداد و خودکار و این گونه فعالیت ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پس از لمینت سعی کنید مصرف نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه و مشروبات الکلی را به حداقل برسانید. بلافاصله پس از نوشیدن یکی از این موارد، دندان های خود را مسواک بزنید تا لک نشوند. دود باعث لکه دار شدن لمینت ها می شود. برای افزایش عمر لمینت های خود سیگار را ترک کنید.

و در نهایت چک های دوره ای را فراموش نکنید. وضعیت دندان های خود را به طور منظم بررسی کنید.

برای مراقبت از لمینت کدر نباید فشار زیادی به دندان وارد کرد، همچنین مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چای، قهوه و الکل و سیگار را به حداقل رساند.

قیمت لمینت برش نخورده چنده؟

قیمت لمینت انتگرال مانند قیمت سایر خدمات دندانپزشکی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود:

 • تعداد لمینت
 • مارک لمینت
 • حقوق پزشک
 • عیوب دندانی را ترمیم کنید.

هزینه لمینت بلانت برای هر دندان از حدود 1 میلیون تومان شروع می شود.

ماندگاری لمینت های برش نخورده چقدر است؟

لمینت های برش نخورده با پوشاندن عیوب دندان ها ظاهری متعادل و جذاب ایجاد می کنند. با رعایت بهداشت دهان و دندان، ماندگاری لمینت ها بین 10-15 سال متغیر است. البته مهارت دندانپزشک و تیم دندانپزشکی نیز عامل موثری در ماندگاری لمینت ها می باشد. اگر به دنبال دندانپزشک حرفه ای هستید تا کار لمینیت دندان خود را به او بسپارید، از پزشک خود کمک بخواهید.

دوام لمینت بدون برش
لمینت خام در صورت مراقبت خوب می تواند 10 تا 15 سال دوام بیاورد.

سوالات متداول شما

با ما همراه باشید تا در ادامه به سوالات متداول در مورد لمینت خام پاسخ دهیم. اگر سوالی دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشده است، سوال خود را در انتهای همین صفحه کامنت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.

لمینت سرامیکی بهتر است یا لمینت خام؟

لمینت برش نخورده یکی از انواع لمینت سرامیکی می باشد. لمینت های برش نخورده بسیار نازک هستند و ظاهر طبیعی تری به دندان ها می دهند.

لمینت کامپوزیت بهتر است یا لمینت برش نخورده؟

لمینت های برش نخورده بسیار قوی تر از لمینت های کامپوزیت هستند. علاوه بر این، عمر لمینت های بدون تراش بیشتر از ونیرهای کامپوزیت است.

آیا لمینت بدون برش با روکش لنز یکی است؟

لمینت لنزهای تماسی لمینت های چینی فوق نازکی هستند که سطح دندان ها را با حداقل تهاجم و ساییدگی می پوشانند.

آیا لمینت برش نخورده همان لمینت فوری است؟

لمینت فوری یا لمینت متحرک که به اسنپ روی لبخند نیز معروف است با لمینت برش نخورده متفاوت است. این نوع لمینت می تواند به طور موقت ظاهر عیوب دندان را اصلاح کند. مدت زمان این لمینت بسته به کیفیت بین 2 تا 5 سال متغیر است.

ضخامت لمینت خام چقدر است؟

لمینت های برش نخورده با ضخامت کمتر از 3.0 میلی متر طراحی شده اند که بسیار نازک بوده و بدون نیاز به برش مینا بر روی دندان ها نصب می شوند.

آیا می توان از لمینت بدون تیز کردن برای دندان های کج استفاده کرد؟

این بستگی به درجه دندان های کج دارد. اگر دندان بیش از حد کج باشد، لمینیت کسل کننده گزینه خوبی نیست.

آیا ساختن لمینت بدون برش دردناک است؟

خیر؛ کل فرآیند لمینیت بدون درد است.

آیا لمینت های برش نخورده گران تر از لمینت های سنتی هستند؟

این را نمی توان به طور دقیق بیان کرد. نرخ بر اساس عواملی مانند تعداد لمینت، نوع مواد استفاده شده، اصلاح دندان های معیوب و غیره متفاوت است.

نتیجه گیری و راهنمایی برای مراجعه به پزشک

لمینت برش نخورده یکی از انواع لمینت و روشی نوین در طراحی لبخند می باشد. این روش درمانی کم تهاجمی است و ساختار دندان ها در طول درمان حفظ می شود. این نوع لمینت نیازی به اصلاح ندارد یا با حداقل اصلاح انجام می شود.

شما می توانید بهترین دندانپزشک زیبایی را از طریق وب سایت پزشک خود پیدا کنید. نظرات و سوالات خود را با ما و سایر خوانندگان در زیر به اشتراک بگذارید.

پزشک شما مراقب سلامتی شماست!

دیدگاهتان را بنویسید