ما در حال ارسال یک لایحه جدید برای تغییر قانون انتخابات هستیم


    ما در حال ارسال یک لایحه جدید برای تغییر قانون انتخابات هستیم

وزیر کشور با اشاره به اقدامات وزارت کشور برای تهیه لایحه جامع انتخابات گفت: دولت سابق لایحه ای را تهیه کرده است اما با توجه به مشکلاتی که داشته است در حال تهیه لایحه جدید هستیم و این لایحه خواهد شد. تا پایان دوره یازدهم به صورت قطعی تقدیم مجلس شود


به گزارش ایلنا، احمد وحیدی آخرین وضعیت لایحه جهانی انتخابات و اینکه آیا دولت تصمیمی برای ارسال این لایحه به مجلس گرفته است را تشریح کرد. وی گفت: مجلس برای تغییر قانون انتخابات برنامه دارد و در دولت قبل نیز لایحه کامل انتخاباتی تهیه شده است اما به دلیل مشکلاتی که داشت، پیگیر تهیه لایحه جدید هستیم و حتما لایحه را ارسال خواهیم کرد. تا پایان دوره یازدهم به مجلس می رسد.


وزیر کشور گفت: در حال حاضر کار بر روی لایحه کلی انتخابات در وزارت کشور در حال انجام است و سپس به دولت ارائه می شود، بنابراین طبیعی است که تصویب این لایحه مدتی طول بکشد. دولت و ارسال آن به مجلس تلاش می کنیم هر چه زودتر کار در وزارت کشور به پایان برسد و لایحه به دولت ارسال شود.


وی یادآور شد: لایحه جهانی انتخابات شامل موضوعات زیادی است، اگر بخواهیم لایحه جامعی در زمینه اصلاح قانون انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها تهیه کنیم، زمان زیادی می برد. در صورت امکان همه انتخابات را در جریان اصلاح قانون پوشش خواهیم داد و لایحه کامل انتخابات اعم از انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورا را تهیه و به دولت ارسال خواهیم کرد.


وحیدی در گفتگو با خانه ملت، سیاست های کلی مقام معظم رهبری را شامل هر سه انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها دانست و گفت: اگر بتوانیم لایحه ای متناسب با سیاست های کلی تهیه می کنیم. پیشنهادات هر یک از انتخابات به صورت جداگانه از یکدیگر به مجلس ارسال می شود، اما فعلا در تلاش هستیم تا آن را تهیه و تحت عنوان لایحه کلی به مجلس ارسال کنیم.


در 24 اسفند 1400 هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که بر اساس ماده 134 آیین نامه داخلی مجلس و با توجه به درخواست کتبی دولت با نامه شماره 1396/1386 142301/59164 11 بهمن 1400، 9 لایحه ای که دولت به مجلس ارسال کرده بود از دستور حذف شد که کار مجلس حذف شد و نام «لایحه انتخابات» نیز در این لیست دیده شد.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید