ما شاهد یکی از پر جنب و جوش ترین و پویاترین دوران در سیاست خارجی ایران هستیم


    ما شاهد یکی از پر جنب و جوش ترین و پویاترین دوران در سیاست خارجی ایران هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین و پویاترین دوران در روابط خارجی و سیاست ایران را شاهد هستیم و در روزها، ماه‌ها و سال‌های آینده نیز شاهد این پویایی خواهیم بود.


به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر کنعانی صبح امروز در نشست خبری با ابراز خوشحالی از سیزدهمین سخنگوی دستگاه دیپلماسی در آستانه اولین سالگرد فعالیت دولت سیزدهم، گفت: امیدوارم ارتباطات و تعاملات سازنده باشد. و همکاری نزدیک بین آژانس دیپلماتیک و خانواده بزرگ و تأثیرگذاران رسانه‌ای.» و مطبوعات به مسئولیت خطیر خود در این عرصه حساس و مهم عمل کرده و همکاری متقابل و سازنده داشته باشند.


وی ادامه داد: یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین و پویاترین دوران در روابط خارجی و سیاست ایران را شاهد هستیم و در روزها، ماه‌ها و سال‌های آینده نیز شاهد این پویایی خواهیم بود. سفرهای متعدد رهبران، روسای جمهور، مقامات ارشد و وزرای خارجه به ایران، تهران را به پایتخت دیپلماسی فعال منطقه ای تبدیل کرده است. ما شاهد سفرهای متعدد رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و سایر وزرا و مقامات ارشد کشوری به کشورهای مختلف به ویژه کشورهای همسایه بوده ایم که با استفاده از یک ایران فعال و متوازن می تواند چشم انداز یک ایران قدرتمند و جلوه ای از ایران قدرتمند باشد. دیپلماسی


سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که نظر وی در خصوص اظهارات آقای بایدن مبنی بر کاهش فشار بر ایران برای حمله نظامی گروه های مورد حمایت این کشور به نیروهای آمریکایی چیست؟ : فکر می کنم خیلی تعجب آور است اگر دولتمردان آمریکایی فکر کنند. آنها با بیان این گونه عبارات و مقاله نویسی می توانند نتیجه اقدامات مخرب و مخرب خود را در منطقه غرب آسیا توضیح دهند. آقای بایدن باید بداند که مردم منطقه درباره سیاست مداخله جویانه واشنگتن چه فکری می کنند.


خبر رو به اتمام است…

دیدگاهتان را بنویسید