مبارزه جوانان آسیایی؛ 3 طلا، یک نقره و یک برنز برای ایران


مبارزه جوانان آسیایی؛  3 طلا، یک نقره و یک برنز برای ایران

ورزشکاران جوان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا 5 مدال رنگارنگ کسب کرده اند.


به گزارش ایلنا، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از امروز با برگزاری پنج وزن نخست در شهر منامه بحرین برگزار می شود. فردین هدایتی در وزن 130 کیلوگرم مدال طلا، مسعود کاووسی در وزن 77 کیلوگرم مدال نقره و علی عابدی درزی در وزن 87 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج رقابت های نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر پورین هندی را شکست داد. وی در دور دوم مهند حسن از عراق را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. مهدا در این مرحله 9 بر صفر مقابل یربول کمالیف از قزاقستان به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل کورمانبک ژاپاروف از قرقیزستان با نتیجه 9 بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر صباز از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 2 حسین الدین اولیمبایف از ازبکستان را پشت سر گذاشت و راهی فینال شد. محمدی در این دیدار رزاک بیشیکف از قرقیزستان را با نتیجه 12 بر 4 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 77 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 7 کشتی گیر در دو گروه 4 و 3 نفره برگزار می شود، مسعود کاووسی در دور اول با نتیجه 5 بر صفر ساچین هندی را شکست داد و در دور دوم با نتیجه عبدی باکر را شکست داد. مولدوگاریف از قرقیزستان با نتیجه 8 بر 1 مقابل ریکو شیگنو از ژاپن در دور سوم پیروز شد. کاووسی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک از عمر سطیف از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل سمندر بابانازاف از ازبکستان با نتیجه 4 بر صفر و یک پنالتی فنی شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم علیرضا عابدی درزی در دور نخست مقابل ماکسات سایلاو قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور حریف خود در فینال به دیدار رده بندی راه یافت. عابدی درازی در این دیدار با نتیجه 5 بر 3 جنیش ژومابکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 7 کشتی گیر در دو گروه 4 و 3 نفره برگزار می شود، فردین هدایتی در دو دیدار با نتایج 8 بر صفر و 10 بر 2 از تیموربک نسیم اف ازبکستان به برتری رسید و پروش از هند سبقت گرفت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل جون هو پارک از کره جنوبی با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد. هدایتی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر یک تیموربک نسیم از آبخازیا را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رقابت های اوزان 60، 67، 72، 82 و 97 کیلوگرم فردا (چهارشنبه) برگزار می شود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید