متهمان پرونده زرین دشتی تفهیم اتهام شدند


متهمان پرونده زرین دشتی تفهیم اتهام شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس آخرین وضعیت پرونده زرینی دشتی را تشریح کرد.


به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی ضمن تشریح حادثه ضرب و جرح به یک نوجوان 16 ساله در زرین دشت گفت: پس از مراجعه نوجوان 16 ساله زرین دشتی به دفتر دادستان و با بیان ماجرای حمله، موضوع با حساسیت خاصی در دستور کار مقام قضایی قرار می گیرد و پس از صدور دستور معاینه پزشکی قانونی از سوی دادستان، اطمینان لازم به منظور برای حمایت از سیستم قضایی قربانیان.


وی مدعی است پس از اطلاع مقامات قضایی از وقوع این حادثه، هماهنگی های لازم برای دستگیری سریع متهمان و متهمان منتسب از سوی متوفی در اسرع وقت دستگیر شدند. و مرگ این نوجوان و همچنین موضوع ضرب و جرح از سوی مراجع ذیصلاح قضایی پیگیری می شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تاکید بر اینکه نحوه فوت و علت مرگ موضوع بررسی دقیق و کارشناسی است، گفت: دلایل اولیه حکایت از خودکشی دارد اما آنچه مسلم است اعلام قطعی در شایستگی نیاز به اعلامیه دارد نظریه کارشناسی پزشکی قانونی است.

موسوی با اشاره به اینکه سایر اتهامات این پرونده از جمله ضرب و جرح و آدم ربایی با توجه ویژه در حال رسیدگی است، خاطرنشان کرد: اتهام آدم ربایی برای متهمان تشریح و این قسمت از پرونده در دادگاه زرین دشت رسیدگی و حکم مجرمیت صادر شده است. که پس از تایید دادستان صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهمترین قسمت پرونده یعنی اتهام ضرب و جرح در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است، گفت: جلسه توضیح اتهام با حضور وکلای متهم و شاکی در دادگاه کیفری یک استان تشکیل شد. شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان واقع در شهرستان داراب.

به گفته رئیس کل دادگستری استان فارس رسیدگی به این پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن و با رعایت موازین شرعی و قانونی در دستور کار دادگستری استان فارس قرار دارد.

موسوی با بیان اینکه در دیدار با خانواده این نوجوان 16 ساله تاکید کردیم که موضوع را با حساسیت خاصی دنبال خواهیم کرد، گفت: احقاق حقوق خانواده متوفی و ​​تصمیم قاطع، قانونی و بازدارنده در مورد مجازات قاطع. نویسندگان این حادثه دلخراش هدف و اولویت ما در دستگاه قضایی استان است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید