مجلس باید با قاطعیت به موضوع «حضور فرزندان مدیران در خارج از کشور» بپردازد.


مجلس با مشکل "حضور فرزندان مدیران در خارج از کشور" برخورد با تصمیم

دبیر وزارت امر به معروف و نهی از منکر گفت: حاکم معروفی که تحت عنوان «عامر به معروف» مرتکب خلاف می شود، بیشتر از منکر می آزارد، زیرا به نام دین عمل کرده است.


«محمد صالح هاشمی گلپایگانی» دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا گشت رانندگی ماموران وارد سود اقتصادی احتمالی و فساد در ادارات می شود. ، گفت: مواردی در این زمینه داریم، انواع مشکلات وارد شده و در این راستا اقدام شده است، به طور کلی هر جا که به ما هشدار داده شود، مسئولی از رانت یا ارتباطات خاصی استفاده می کند، مطمئن باشید. که وارد خواهیم شد.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در پاسخ به این سوال که آیا گشت رانندگی مسئولان در حوزه مفاسد مالی و رانتی از بروز مشکلاتی مانند متروپل جلوگیری می کند، گفت: تاکید ما این نیست. فقط برای نشان دادن، اما در مورد متروپل، اگر می دانستیم چنین اتفاقاتی رخ داده است، می رفتیم داخل. به هر حال مردم به شوراها امر به معروف و نهی از منکر اطلاع می دهند و شوراها پس از دریافت این گزارش ها به این موارد رسیدگی می کنند و در صورت عدم رسیدگی قطعا تخلف کرده اند.


هاشمی گلپایگانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تشکل های مردمی حق و باطل را آموزش می دهند، گفت: یکی از مهم ترین سوالاتی که در ستاد درست و غلط چیست، بحث آموزش و پرورش و تشکل ها است. باید در این دوره های آموزشی شرکت کنند.


وی ادامه داد: در عین حال ما به افراد در تشکل های مردمی مجوز نمی دهیم و فقط به برنامه ای که ارائه می دهند مجوز می دهیم و اگر افراد سازمان برخلاف این برنامه ها عمل کنند به آنها رسیدگی می کنیم.


دبیر دفتر امر به معروف و نهی منکر تصریح کرد: در مواردی که مشکلات حقوقی برای عمار با معروف ایجاد شود تیم حقوقی وارد عمل می شود. همچنین قراردادهایی در این زمینه با کانون وکلای قوه قضائیه منعقد شده است. در صورتی که تیم حقوقی تشخیص دهد که مشکل ناشی از امر معلوم است نه مثلاً بحث پارکینگ، برای این افراد وکیل ارائه می شود و دادگاه ها موظفند شعبه ویژه قضایی تشکیل دهند و به این موارد رسیدگی کنند. .


هاشمی گلپایگانی گفت: حاکم معروفی که بر خلاف نام حاکم معروف عمل می کند بیشتر از فردی که منکر نشر می کند ضرر می کند زیرا به نام دین عمل کرده است.


وی با اشاره به خسارت وارده به امران معارف در فیلم دینامیت گفت: عامر با معارف در این فیلم خود را فردی متهم نشان داده که آسیب های زیادی به این معضل وارد کرده است. ضمن اینکه این فیلم ذهن بسیاری را تحت تاثیر قرار داده است و بحث ما این است که 97 میلیارد از فروش این فیلم برای ساخت فیلم های مناسب در نظر گرفته شود.


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه 3 تا 4 هزار نفر از فرزندان مدیران میانی در سال های گذشته همچنان در خارج از کشور هستند، گفت: البته این مشکل در دولت قبل نیز وجود داشت. اصرار یک فرد بر مسئولیت پذیری در زمانی که فرزندش در خارج از کشور است، رقابت بین مسئولان نیز وجود دارد، یعنی مردم نمی توانند برای تامین یورو و دلار برای فرزندان خود تلاش کنند، اما استقلال کشور را با صدای بلند اعلام می کنند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا این مدیران همچنان مشغول به کار هستند، گفت: برخی از این مدیران همچنان مشغول به کار هستند. متاسفانه در این زمینه قانونی نداریم. البته بحث می کردند که اگر پسر مدیری در کشور دیگری باشد، چه ربطی به مدیر دارد و چرا باید از یک مدیر توانمند محروم شود؟ این مدیر چه بخواهد تحت مسئولیتش باشد یا نه، مجلس باید در این مورد تصمیم گیری کند که در این باره به مجلس هم نامه زده ایم. در مجلس نیز در این زمینه اقدامی صورت گرفته اما هنوز اقدام قاطعی صورت نگرفته است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید