مجوز افزایش قیمت چهار لبنیات رد شد


مجوز افزایش قیمت چهار لبنیات رد شد

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت کالایی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: برای چهار لبنیات تنظیم شده بازار و سایر لبنیات نیز افزایش قیمت نخواهیم داشت.


به گزارش ایلنا، مسعود امراللهی درباره نامه اخیر انجمن لبنیات مبنی بر عدم امکان تخصیص 50 درصدی تولیدات خود به چهار گروه لبنیات برای تنظیم بازار گفت: روز گذشته در نشستی با نمایندگان مصرف کننده و حمایت از سازمان تولیدکننده، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بازرسی اتاق اصناف و سوپرمارکت‌های استان تهران، مشکل نسبت سود تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان را تحلیل و تعیین کرد.


وی با اشاره به ابلاغ مصوبه سود بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان گفت: بر اساس این مصوبه مقرر شد تولیدکنندگان 50 درصد از تولید خود را به تولید چهار نوع لبنیات تنظیم شده در بازار اختصاص دهند. و توزیع کنندگان علاوه بر تامین نیازهای بازار، محصولات را با نرخ هایی که قبلا به صورت انبوه مصوب شده بود، به تشخیص مصرف کنندگان عرضه خواهند کرد.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: مشکل اصلی تولیدکنندگان لبنیات در واقع میزان سود بین تولید و توزیع بود که با دخالت دولت و تحلیل قیمت این مشکل حل شد. علاوه بر چهار نوع لبنیات، مقررات قیمتی سایر لبنیات افزایش نخواهد یافت.

به گفته امراللهی، بر اساس مصوبه دولت، شهروندان شیر پاستوریزه را 900 گرم به قیمت 15 هزار تومان، بطری شیر بدون چربی یک لیتری را 18 هزار تومان، پنیر UF را 400 گرم را 37 هزار تومان و 2.5 را خریداری کنند. کیلویی ماست 49000 و 800 تومان طبق روال گذشته در فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی های سراسر کشور.

وی از هموطنان خواست در صورت مشاهده گرانی یا کمبود لبنیات در بازار با شماره 124 سازمان تعزیرات تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد قانونی شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید