مجوز بازی بیاناما منتشر شد/ مهاجم گابنی از بازی سپاهان بازگشت


مجوز بازی بیاناما منتشر شد/ مهاجم گابنی از بازی سپاهان بازگشت

مجوز قمار گل گهر مهاجم جنجالی گل گهر پس از درخواست تجدیدنظر در کمیته استیناف صادر شد.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، گل گهر سیرجان مربی تیم فوتبال در نشست خبری پیش از دیدار برابر مس رفسنجان در هفته دوم لیگ برتر از ادامه محرومیت باینما خبر داد.


این بازیکن در تاریخ 25 آذر 1400 محروم شد و حکم تجدیدنظر او در 12 بهمن صادر شد. فصل گذشته یکی از جنجالی ترین پرونده های تاریخ فوتبال ایران با کسر هفت امتیاز گل گهر برای استفاده اریک باینما ثبت شد. .


این مهاجم گابنی در این مدت به استقلال تاجیکستان پیوست و در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کرد تا دیگر بازیکنی غیر مجاز محسوب نشود. اما صحبت های قلانوی حاکی از عدم حضور باینما بود.


بررسی های خبرنگار ایلانا نشان می دهد که این بازیکن در شرایطی که مجوز نداشت نتوانست در لیگ برتر ایران بازی کند و به همین دلیل محرومیتش قابل اجرا نبوده و حالا پس از بازگشت از استقلال مستحق محرومیت است. این بیانیه برگرفته از بند ۲ ماده ۱۱۲ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ایران است: «در صورتی که بازیکنی واجد شرایط شرکت در مسابقه باشد، این مسابقه جزء محرومیت وی محسوب می‌شود و در غیر این صورت محاسبه نمی‌شود. “


آخرین بررسی ها در این زمینه نشان می دهد که باشگاه گل گهر از طریق کمیته استیناف پیگیر موضوع شده و این مهاجم برای حضور در هفته سوم لیگ برتر قطعی شده است.


به این ترتیب باینما می تواند در دیدار گل گهر سیرجان مقابل سپاهان در هفته سوم لیگ برتر به میدان برود و قلعه نویی از این بابت مشکلی ندارد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید