مخالف تائید جنبش جهاد هستیم/ اصلاحیه قانون بسیج سازندگی را به مجلس فرستادیم اما هنوز تصویب نشده است.


مخالف تائید جنبش جهاد هستیم/ اصلاحیه قانون بسیج سازندگی را به مجلس فرستادیم اما هنوز تصویب نشده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: نیروهای جهادی در حال خدمت در صورت مجروح شدن، ایثارگر محسوب نمی شوند و اگر در این راه به شهادت برسند، شهید خدمت محسوب می شوند. اصلاحیه قانون بسیج سازندگی را به مجلس فرستادیم اما پس از گذشت یک سال و نیم هنوز تصویب نشده و درخواست یک فوریت آن نیز روی میز رئیس مجلس است. ، شهید خدمت محسوب می شود و بار مالی بر دوش دولت ندارد زیرا بر اساس دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح بار مالی ایثارگری توسط سپاه پذیرفته می شود.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی صبح امروز در نشست خبری خود با عنوان «خروج گروه های جهادی در تابستان 1401» با اشاره به تشکیل نهادهای انقلابی گفت: به منظور انقلاب اسلامی برای پیشبرد پایه های انقلاب خود، فقط خود را وابسته به دستگاه های اجرایی نمی داند، زیرا برخی از دستگاه های اجرایی قبل از انقلاب تأسیس شده اند، ما همچنان در حال ساختن دولت اسلامی هستیم و حضرت آقا هم مدعی شدند که تا تکمیل جامعه سازی اسلامی محقق نمی شود و به همین دلیل و چون برخی نهادها نمی توانند وزن انقلاب را از زمین بردارند، از اول انقلاب شاهد تشکیل نهادهایی بوده ایم که به این وظایف می پردازند. ، بنیاد مسکن برای تکمیل ساخت و ساز مسکن تشکیل شد در روستاها یکی از این نهادها بسیج است.


وی ادامه داد: با توجه به اهمیت فعالیت ها و اقدامات جهادگران عزیز در سال 1358 که نهضت جهاد سازندگی یکپارچه شد و روستاها در نهادهای مختلف توزیع شد، اما حضرت آقا دستور دادند که جهادگران نهضت بسیج سازندگی را تشکیل دهند.


رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه بیان کرد: این نیروها را در قالب شوراهای شهرداری برای ساماندهی گروه های جهادی سازماندهی کرده ایم، مجامع استانی توسط نمایندگان شوراهای شهرداری تشکیل شده و هر دو سال یکبار مجامع استانی شورای مرکزی تشکیل می شود. با تجمع نیروهای جهادی که امسال به مناسبت سوم خرداد در خرمشهر برگزار شد و هزار و 130 نیروی جهادی گرد هم آمدند و 7 نفر را انتخاب کردند. اساس این کار بر اساس انتخابات است و در همه سطوح از طریق انتخابات شوراها و مجامع شهرستانی و استانی انتخاب می شوند. علت برگزاری گردهمایی امسال در خرمشهر این بود که به قول آقا خرمشهری ها در زمینه اقتصاد، سفره های مردمی، تبیین جهاد و… از خرمشهری ها جلوترند، نیروهای جهادی باید بیایند. کار کن و فتح کن


وی ادامه داد: یکی از کارهای دیگر ما راه اندازی قرارگاه بود، آنقدر نیروهای جهادی به سرپل ذهاب آمدند و جمعیت زیاد شد که اداره کار سخت شد، به همین دلیل اردو راه اندازی کردیم و این تجربه در جاهای دیگر مفید بود. . . مثلاً در هرمزگان اردویی برپا شده و 50 گروه جهادی رفته اند و مشغول خدمت هستند و نیازی به بیشتر نیست. اکنون 165 میدان داریم و در نظر داریم تا 5 سال آینده به 1000 رشته محله ای، منطقه ای و کشوری برسیم.


زهرایی در خصوص برنامه های تابستانی نیروهای جهادی 1401 گفت: هر ساله 19 مرداد ماه سالروز دیدار جهادگران با حضرت آقا است و هر ساله سعی می کنیم برنامه هایی در ارتباط با فعالیت های جهادگران داشته باشیم. تابستان امسال رزمایش بسیجیان و فعالان فضای مجازی و گروه های جهادی داریم که به احتمال زیاد در حرم مطهر امام خمینی (ره) با جمعیتی حدود 10 هزار نفر برگزار می شود. در نظر داریم امسال مانورهای تخصصی را با حضور فعالان این حوزه برگزار کنیم. به عنوان مثال در مرداد ماه یک رزمایش تخصصی برای جهادگران مناطق عشایری، در شهریور ماه یک رزمایش تخصصی برای دانشجویان و تا پایان سال هر ماه این رزمایش ها اعم از مناطق کشاورزی، دانش بنیان و … را خواهیم داشت.


وی ادامه داد: یکی از مواردی که باید به آن اشاره کنم این است که نیروهای جهادی که در حال حاضر مشغول به خدمت هستند اگر مجروح شوند شهید محسوب نمی شوند و همچنین اگر در این راه به شهادت برسند شهید خدمت محسوب نمی شوند. اصلاحیه قانون بسیج سازندگی را به مجلس فرستادیم اما پس از گذشت یک سال و نیم هنوز تصویب نشده و درخواست یک فوریت آن نیز روی میز رئیس مجلس است. ، شهید خدمت محسوب می شود و بار مالی بر دوش دولت ندارد زیرا بر اساس دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح بار مالی ایثارگری توسط سپاه پذیرفته می شود.


رئیس سازمان بسیج سازندگی در ادامه خاطرنشان کرد: ما از حمایت دولت‌ها قدردانی می‌کنیم اما با تایید حرکت جهادی مخالفیم. اما یکی از پشتوانه های خوب تصویب این اصلاحیه است.


وی افزود: در 19 مردادماه سال جاری سالگرد جهادگران آسمانی با حضور خانواده های 56 نفر از جهادگران آسمانی که شرعاً شهید محسوب نمی شوند را داریم که نام این عزیزان را جهادگران آسمانی گذاشته ایم. همچنین در 19 مرداد ماه سال جاری افتتاح پروژه های مختلف جهادی را در کشور خواهیم داشت.


انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید