مدارس معروف جهان و حقایق جالب در مورد آنها


از آنجایی که دانش آموزان چندین سال ساعات زیادی از زندگی خود را در مدرسه می گذرانند، تحصیل در بهترین مدارس دنیا برای آنها خیالی بسیار هیجان انگیز است. دانستن برنامه های آموزشی بهترین مدارس جهان نه تنها تجربه ای خوشایند برای دانش آموزان است، بلکه می تواند سایر مدیران مدارس را برای ارتقای استانداردهای مدارس ترغیب کند و همچنین به خانواده هایی که در ایران ساکن نیستند یا قصد مهاجرت به بهترین مدارس را دارند کمک کند. کشور مقصد خود را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب می کنند. در این مقاله تعدادی از این بهترین مدارس جهان را معرفی می کنیم و در نهایت شما را با شبیه ترین دبیرستان به این مدارس در ایران که به عنوان بهترین دبیرستان خاورمیانه شناخته می شود آشنا می کنیم.

1) مدرسه DLD ابی

این مدرسه یکی از قدیمی ترین و خاص ترین مدارس دنیا در آمریکاست و مسئولان آن نسبت به تحصیل دانش آموز سخت گیری می کنند. نکته خاص و شگفت انگیز این مدرسه ارتباط معلمان و دانش آموزان است. برای هر دانش آموز 8 معلم در این مدرسه وجود دارد!

دانش آموزان این دبیرستان از سن 14 سالگی وارد آن می شوند و 20 درصد آنها را مهاجران تشکیل می دهند. این دانشکده خدمات منحصر به فردی را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند ارائه می دهد. این مدرسه از کلاس های کوچک تشکیل شده و دارای سه استودیو هنری، محیط ورزشی فوتبال و صخره نوردی، سالن کنسرت، گروه تئاتر 80 نفره و … می باشد و علیرغم سختگیری اساتیدش در مورد تحصیل، محیط آن است. بسیار غیر رسمی و راحت!

2) مدرسهکالج ملکه اتلبورگا

این مدرسه در شمال لندن در انگلستان واقع شده است و همواره جایگاه خود را در بین 5 مدرسه برتر جهان حفظ کرده است. هزینه هر ترم تحصیل در این دبیرستان 15 هزار یورو می باشد. ویژگی خاص این مدرسه این است که دانش آموزانی از 54 کشور در آن حضور دارند. دانش آموزان این مدرسه بین 3 تا 19 سال سن دارند. این بدان معنی است که آنها می توانند تمام زندگی مدرسه خود را در آنجا و حتی زودتر بگذرانند! در این دبیرستان خوب، مسیر تحصیلی هر دانش آموز به صورت جداگانه توسط یک مشاور تحصیلی خوب و شخصی نظارت می شود.

در برنامه درسی دانش آموزان این مدرسه موضوعات مختلفی وجود دارد. مانند: تجارت و بازرگانی، روانشناسی، فناوری، موسیقی، سیاست و البته کلاس های معمولی مانند ریاضی، شیمی و ادبیات. فعالیت های ورزشی این مدرسه نیز بسیار متفاوت است. از رقص، شنا تا تیراندازی، فوتبال تا تنیس و … دانشجویان کالج ملکه اتلبورگا همگی در یک هتل 5 ستاره اقامت می کنند که دارای اتاق بازی، خشکشویی، آشپزخانه و غیره است. و جز در روزهای تعطیل نمی توانند هتل را ترک کنند!

3) مدرسه مدرسه تونبریج

این مدرسه یک دبیرستان پسرانه در انگلستان است که دانش آموزان آن هر ساله بالاترین نمرات و امتیازات را در جهان کسب می کنند. هزینه تحصیل در این مدرسه پسرانه 14000 یورو در هر ترم است و نکته جالب در مورد مدرسه تنبریج داشتن ارکستر سمفونیک است که به دلیل کیفیت اجراهایش شهرت جهانی دارد. سن ورود به این مدرسه بین 13 تا 18 سال است.

موضوعات این مدرسه بسیار متنوع است: فناوری، سیاست، هنر، زیست شناسی، موسیقی و فعالیت های ورزشی این مدرسه شامل: تیراندازی، تنیس، جودو، سنگنوردی، تئاتر، دو و میدانی و … می باشد. همچنین در برنامه های آموزشی این دبیرستان علاوه بر دروس تحصیلی، برنامه های خلاقیت و تناسب اندام نیز گنجانده شده است و هر دانش آموز با داشتن مشاور تحصیلی شخصی، برنامه ریزی خود را پیش می برد. کنسرت ها و کلوپ های مدارس مختلف سرگرمی های زیادی را برای دانش آموزان فراهم می کند. هر سال بیش از چهل دانش آموز از این دبیرستان وارد دانشگاه آکسفورد می شوند.

4) مدرسه مدرسه وب

یکی دیگر از بهترین مدارس دنیا با قیمت بالا در ایالت کالیفرنیا در آمریکا قرار دارد. هزینه تحصیل در این مدرسه 66000 دلار در سال است و نکته قابل توجه این است که در ساحل اقیانوس آرام واقع شده و موزه دیرینه شناسی را نیز در خود جای داده است. دانش آموزان از 15 تا 18 وارد این دبیرستان زیبا می شوند و 22 درصد آنها را مهاجران تشکیل می دهند.

موضوعاتی که در این دبیرستان خاص تدریس می شود عبارتند از: فرانسه، تاریخ آمریکا، شیمی، ریاضیات پیشرفته، زبان و ادبیات اسپانیایی، تاریخ جهان، زبان و ادبیات انگلیسی، آمار، فیزیک، زیست شناسی و محیط زیست. این دبیرستان هم در ساحل و هم در منطقه ای بسیار نزدیک به لس آنجلس است و دانش آموزانش نوعی سرگرمی دو طرفه دارند. محیط این آموزشگاه بسیار مجهز و پیشرفته است و یک آموزشگاه موسیقی وجود دارد که هنرجویان می توانند 65 ساز را در آن بیاموزند. محیط آزمایشگاهی و ورزشی این مدرسه نیز بسیار پیشرفته است.

معرفی مدرسه ایرانی خاص: دبیرستان دخترانه مدباران برسا

این مدرسه که به عنوان بهترین دبیرستان دخترانه خاورمیانه (MENA) در سال 1392 انتخاب شد، یک دبیرستان غیرانتفاعی دخترانه در تهران است که توسط نویسنده و روانشناس علی میرصادقی ایده‌پردازی شده است. مدرسه دخترانه مدباران برسا دارای مقطع متوسطه اول و دوم بوده و دانش آموزان 13 تا 18 ساله در آن تحصیل می کنند.

این مکتب بر اصول روانشناختی برای خودشناسی و زندگی بهتر تاکید زیادی دارد. تا آنجایی که به مدرسه ای برای زندگی معروف شده است و بدین ترتیب می توان حدس زد که در دبیرستان دخترانه مدبران نیز مانند بهترین دبیرستان های دنیا، دانش آموزان از وجود روانشناس و مشاور تحصیلی بهره می برند و برنامه های شخصی خود را با مشاوران تحصیلی خود پیش می برند.

برگزاری دوره های خودشناسی و مهارت های زندگی، درس کامپیوتر و فناوری، موسیقی، تحقیقات تخصصی، زبان انگلیسی و …. از جمله برنامه های اضافی این مدرسه است که رشد نوجوانان را چند بعدی و محدود نمی کند. در این مدرسه فعالیت های ورزشی مختلفی نیز انجام می شود که از جمله آنها می توان به کیک بوکسینگ و یوگا اشاره کرد. نکته بسیار جالب در مورد دبیرستان مدباران بارسا این است که در حال حاضر یکی از معدود مدارسی است که از فناوری عینک واقعیت افزوده برای آموزش دانش آموزان استفاده می کند.

امیدواریم این مقاله از بهترین مدارس جهان (تهیه شده توسط آموزشگاه مدباران بارسا) مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد و در آینده نزدیک نام سایر مدارس ایرانی را نیز در این لیست مشاهده کنیم.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید