مرزهای ایران با عراق تا اطلاع ثانوی بسته است/ هموطنان فعلا به مرزها مراجعه نکنند


مرزهای ایران با عراق تا اطلاع ثانوی بسته است/ هموطنان فعلا به مرزها مراجعه نکنند

معاون هماهنگ کننده فراجا از بسته شدن تمامی مرزها به عراق خبر داد و گفت: با توجه به تردد زائران در مرزها و نبود خدمات و زیرساخت های کافی در کشور مقابل، هموطنان فعلا به مرزها مراجعه نکنند. بودن.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، گروهبان «محمد شرفی» گفت: با توجه به شرایط روز قبل ترمینال خسروی برای زائران عزیز، از نظر ناتوانی در حمل و نقل و جابجایی زائران و نامناسب بودن امداد و نجات مشکلات تنفسی و گرمازدگی شدید شب گذشته متاسفانه در مرز مهران اتفاق افتاد و شرایط بسیار سخت و خبر بسیار سنگین بود.


فرمانده قرارگاه اربعین گفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که زائران در مرزها با آن مواجه هستند، وزیر کشور به همراه هیئتی به عراق رفت و پس از بررسی مسائل، عصر دیروز در قرارگاه اربعین جلسه اضطراری تشکیل شد. مرز مهران و در خصوص رعایت 3 اصل ایمنی و امنیت، سلامت و کرامت زائران عزیز، مرزها به صورت لحظه ای بسته است تا در صورت تثبیت وضعیت طرف عراقی تصمیمات لازم اتخاذ شود. .


وی از اتخاذ تصمیمات عملیاتی در جلسه اضطراری مرز مهران خبر داد و اظهار داشت: برای ازدحام زائران در پایانه های مرزی، تمامی بلیت های صادر شده برای پایانه مرزی فاقد اعتبار بوده و تا اطلاع ثانوی هیچ گذرنامه ای به گذرنامه های ویژه و غیرمرتبط اربعین داده نخواهد شد. چاپ شده و تمدید نخواهد شد.


این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: امروز با هدف شلوغ نشدن پایانه مهران باید اجازه می دادیم زائران با آرامش و هماهنگی با طرف عراقی از مرز عبور کنند و دلیل ازدحام بیشتر احترام به ظرفیت های موجود است. حضور زائران در پایانه ها به دلیل نبود زیرساخت ها در عراق.


وی با هشدار به زائران در مسیرهای منتهی به مرزها گفت: هر زائر عزیزی که بخواهد به پایانه های مرزی بیاید قدمی برای استقبال از خطر برداشته است لذا توجه داشته باشید که اکنون شرایط سمت عراقی خوب نیست در چذابه باشماق و حاج عمران و آن طرف مرز مشکلات زیادی داریم و کم کم خدمات رسانی می شود.


معاون هماهنگ کننده فراجا با تاکید بر اینکه زائران از این وضعیت بسیار ناراحت هستند، ادامه داد: زائرانی که در مرزها حضور دارند باید صبورانه با خادمان خود در همه زمینه ها همکاری کنند، عجله نداشته باشند و آنها را رها کنند شرایط را ارزیابی می کنیم و ما در اسرع وقت امکان انتقال زائران به آن سوی مرز وجود خواهد داشت.


فرمانده قرارگاه اربعین در پایان با تاکید بر اینکه اگر زمانی محدودیتی اعمال شود صرفا برای حفظ سلامت زائران بوده و این موضوع برای ما مهم است، تاکید کرد: تمامی محدودیت های اعمال شده در راستای حفظ کرامت است. از زائران و از آنها می خواهیم که حداکثر همکاری را با خادمان خود داشته باشند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید