مرغ های زنده نجات یافته از سیل به کشتارگاه فرستاده می شوند


مرغ های زنده نجات یافته از سیل به کشتارگاه فرستاده می شوند

با هماهنگی و نظارت دامپزشکی، جوجه های زنده و سالم در واحدهای سیل زده از یکدیگر جدا و به کشتارگاه فرستاده می شوند.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در برخی استان ها که موجب خسارت به برخی واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی از جمله زنبورداری، دامپروری، طیور، آبزی پروری، باغات و مزارع شد. . به عنوان یک قاعده، تمام محصولات کشاورزی و باغی در معرض آسیب و زیان نیستند. همچنین تا جایی که به واحدهای پرورشی مربوط می شود، تمامی دام ها و مرغ های موجود در مرغداری ها از بین نرفتند. در پی این مشکل و به منظور مدیریت بهتر مشکل با نظارت و مساعدت همکاران دامپزشکی ادارات، طیور زنده داخل مزرعه از غیر زنده جدا و بلافاصله ارسال به کشتارگاه ها آغاز شد.


این در حالی است که آنچه در فضای مجازی به عنوان کلیپی از کشتارگاهی در استان اصفهان با جوجه های پوشیده از آثار گلی ناشی از سیل و تصاویری از سکون آنها در میانبر این ویدئو منتشر شد، شبهه برخی از بدبینان را برانگیخت. ; روند طبیعی ناشی از شوک جوجه ها قبل از ذبح اسلامی است و لازم به ذکر است که ذبح این جوجه ها با حضور ناظر اسلامی مستقر در کشتارگاه صورت گرفته است.


بنابراین، هرگونه ادعایی مبنی بر عرضه مرغ مرده برای کشتار اساسا رد می شود. همچنین نگهداری جوجه های زنده آسیب دیده از سیل در شرایطی که نگهداری آنها در محیطی که سازه های آسیب دیده غیرممکن باشد از نظر منطقی و اقتصادی غیر واقعی بوده و از ترحم و میل به جوجه های زنده و سالم جلوگیری می کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید