مرندی: آژانس بین المللی انرژی اتمی دستورات آمریکا را اجرا می کند


مرندی: آژانس بین المللی انرژی اتمی دستورات آمریکا را اجرا می کند

مشاور تیم مذاکره کننده هسته ای ایران تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی آنچه را که آمریکا بر این سازمان تحمیل می کند، اجرا می کند.


به گزارش ایلنا، محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در گفت وگو با شبکه المیادین از آغاز جنگ ارتش سایبری و رسانه های تحت حمایت خارجی علیه دولت ایران خبر داد.


محمد مرندی با تاکید بر اینکه «ایران قبل از امضای توافق جدید هسته‌ای ضمانت می‌خواهد»، گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در شرایط سختی قرار دارند و موقعیت آنها اجازه نمی‌دهد فشارها علیه ایران تشدید شود.


وی با اشاره به تبعات تحریم های اروپا علیه روسیه که منجر به بحران انرژی در اروپا شد، گفت: در شرایط فعلی گاز بسیار مهم است و آمریکایی ها و اروپایی ها آن را می دانند.


مشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به پیروی از سیاست‌های آمریکا متهم کرد و گفت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آنچه را که دولت آمریکا خواسته است، اجرا می‌کند.


وی افزود: ایران با علم به اینکه سوالات اخیر آژانس جدی نیست، آماده همکاری با آژانس انرژی اتمی است.


مرندی گفت: آمریکایی ها از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای فشار بر ایران استفاده می کنند و خواهان باقی ماندن بندهای مبهم برای فرار از توافق هستند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید