مسئولیت نمایش هویت فرهنگی بر دوش مدیران است


مسئولیت نمایش هویت فرهنگی بر دوش مدیران است

اختتامیه هفته سوم فیلم و عکس چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور در شهرکرد برگزار شد.


به گزارش ایلنا، مراسم اختتامیه سومین هفته فیلم و عکس چهارمحال و بختیاری روز گذشته (23 تیرماه) با حضور محمد خزاعی در شهرکرد برگزار شد.


محمد خزایی در این مراسم گفت: برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های فرهنگی به ویژه تئاترهای استان چهارمحال و بختیاری در حال انجام است و تمامی فضاهای موجود بر اساس تقویم در نظر گرفته شده بهسازی می شود.


وی تقویت نیروها و شکوفایی استعدادها را برای توسعه هنر سینمای استان مهم دانست و افزود: به همین منظور کارگاه های آموزشی مختلفی با همکاری انجمن سینمای جوانان و سایر آموزشی به زودی در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود. برنامه ها نیز ارائه شده است.


رئیس سازمان سینمایی کشور ادامه داد: پس از 12 سال برنامه راه اندازی دفاتر انجمن سینمای جوانان آغاز شده و تا پایان امسال دفتر چهارمحال و بختیاری نیز از این تجهیزات آموزشی جدید برخوردار خواهد شد. که روند آموزش نیروها را می توان با سرعت بهتری دنبال کرد.


وی در خصوص نقش فیلمسازان در شکل گیری هویت و سیمای فرهنگی مردم گفت: همه مردم، رفتار و کردارشان روزی به خاطره تبدیل می شود. ، بسیار مهمتر و اساسی تر از همیشه به نظر می رسد زیرا نحوه شکل گیری خاطرات در ذهن افراد و تصویری که یک فرد در آینده به یاد می آورد بسیار مهم است.


خزاعی یادآور شد: اینکه چه تصویری از مردم این روزگار به آیندگان ارائه می‌شود و این ارائه چگونه و با چه هدفی انجام می‌شود، بر دوش کارگردان سنگینی می‌کند، زیرا با گذشت زمان، تصاویر فیلمسازان با ادراک گره می‌خورد. از آینده هویت و فرهنگ گذشته.


وی با تاکید بر اینکه کار این کارگردان بسیار ظریف و تاثیرگذار است، گفت: نحوه ساخت فیلم و تاثیرگذاری آن در آینده از جمله بحث هایی است که این اثر را در شرایط خاصی قرار می دهد.


رئیس سازمان سینمایی در ادامه به تعیین سه محور کاری در این سازمان شامل عدالت، استانداردسازی و قانون گرایی اشاره کرد و یادآور شد: در صورت تحقق این سه محور، بدون شک بخش مهمی از مشکلات در فیلم میدانی کشور حل می شود.


خزایی در تشریح محور کاری استانداردسازی در سینما گفت: این بدان معناست که تولیدات هنری باید تابع یک سری استانداردهای لازم برای ارائه به جامعه باشد، زیرا همواره نقدهایی نسبت به آن وجود داشته و تغییر هویت، عدم توجه به نظرات قومیتی و تقلیل آثار به داستان‌های تکراری و طبقه‌ای اجتماعی، امروزه بیش از گذشته نیاز به تعریف این قوانین را در ما احساس کرده است.


وی توزیع عادلانه امکانات در تمام مناطق کشور و وجود افراد توانمند را زمینه ساز عدالت در عرصه سینما دانست و با بیان اینکه اساس آموزش در مجموعه ای مانند انجمن سینمای جوانان اقتصادی است، گفت: کاملا اشتباه است و باید بازنگری در بازگشت انجام شود.


خزاعی با تاکید بر ارائه آموزش رایگان در نهادهای دولتی افزود: باید شرایطی فراهم شود تا مردم بدون دغدغه از امکانات و آموزش های مبتنی بر استعداد و توانایی برخوردار شوند و به تولید فیلم ادامه دهند.


معاون فرهنگی وزیر ارشاد همچنین حل بسیاری از مشکلات حوزه سینما را با رعایت قانون دانست و تصریح کرد: هر فیلمسازی در خارج از مرزهای کشور باید در گام نخست قوانین حضور در آن را در موارد مختلف رعایت کند. اشکالی مانند نوع پوشش و نوع مداخله و موارد دیگر قابل قبول است، اما در برخورد با حوادث داخلی، عده ای به غیر قانونی متوسل می شوند و از پذیرش اصول اجتناب می کنند.


خزاعی با تاکید بر اینکه قانون گرایی منجر به شکل گیری نگاه و برخورد یکسان با مردم می شود، یادآور شد: در دوری از قانون است که فریادها بلند می شود و با همان صدا است که اعتراض می شود، اما در مجموع هیچ کس نیست. نه حق تعمیم افکار یا عقاید خود به کل جامعه در قالب کار یا ناشی از تراوشات ذهنی و شخصی.


وی تصریح کرد: برخی قوانین نظارتی در دنیا بسیار سخت گیرانه تر از قوانین کشور ما است، به ویژه قوانین بازگشت به خانواده، اما متاسفانه در برخی تولیدات داخلی این اصول به ویژه کانون خانواده نادیده گرفته می شود و هجمه هایی جهت می شود. به آن


رئيس سازمان سينمايي كشور رعايت قوانين ايجاد سينماي ملي را ضروري دانست و افزود: در سينماي ملي همه مردم در تمام مناطق ايران و با هر گرايش و نظري مي توانند همديگر را در سينماي ملي ببينند. صفحه نمایش و شناسایی با آن.


وی تصریح کرد: سینمای ملی با سینمای ملی بسیار متفاوت است و برخی آثار فعلی هزار و بر اساس منافع شخصی تولید می شوند و باید این رویه اصلاحی باز شود و راه ورود نیروهای جوان و فهیم فراهم شود. در آینده محقق می شود.


بر اساس این گزارش، در مراسم اختتامیه سومین هفته از فیلم ها و عکس های چهارمحال و بختیاری ساخته احمد الستی، فرمک سلیمانی و سعید جلیلی به عنوان استادان سینما در رشته های مختلف، ساخته جهانبخش زمانی، حسن زباناخت، سید محمد طاهریان. و احمد تاجی به عنوان هنرمندان پیشکسوت، محمدرضا عالیور و آندیا یحیی پور توسط نوجوانان عرصه سینما و فریدون نجفی، آرمان قالی پور، شهرام ابراهیمی، مرجان خسروی و مختار عبداللهی به عنوان پیشکسوتان ملی و بین المللی سینمای استان تجلیل شدند. هدایا


گفتنی است در این مراسم حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت رئیس جمهور، یزدان عشیری مشاور رئیس جمهور و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا سخندی مدیرکل امور استان ها و امور حقوقی سینما این سازمان، مهدی آذرپندار، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه سینما شهر، رؤسای این سازمان هستند و فیلمی را همراهی می کنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید