مصرف بنزین به 105 میلیون لیتر در روز رسید / انتساب بنزین به کد ملی؛ سر و صدا بیهوده


مصرف بنزین به 105 میلیون لیتر در روز رسید / انتساب بنزین به کد ملی؛  سر و صدا بیهوده


همایون صالحی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره روند مصرف بنزین گفت: مصرف بنزین پس از کاهش شیوع کرونا و افزایش سفرها افزایش یافته است به طوری که در برخی روزها به 120 رسیده است. میلیون لیتر در روز و این نگرانی را ایجاد کرده است که مصرف تا چه حد و چه زمانی ادامه خواهد داشت زیرا تولید در کشور محدود بود و در نهایت به 105 میلیون لیتر در روز رسید در حالی که مصرف بیش از این رقم بود.


وی تصریح کرد: کمبود سوخت باعث شده است که در برخی استان ها محدودیت هایی برای عرضه سوخت و کارت سوخت اعمال شود به این معنی که در برخی استان ها و مناطق بیش از 30 لیتر در روز به صورت سهمیه و کارت رایگان در اختیار خودروها قرار نمی گیرد. ، اما این طرح در استان های دارای بیشترین مصرف انجام نشد.


رئیس انجمن صنفی گفت: به محض پایان تعطیلات مصرف بنزین کاهش یافت و در حال حاضر میانگین مصرف کشور 105 میلیون لیتر است که در واقع تا پایان سال از افزایش آن جلوگیری کرد.تابستان و مصرف بوده است. کاهش نسبی را پشت سر گذاشت و هم اکنون در همین حد 105 میلیون لیتر در روز است.


وی تاکید کرد: واقعیت این است که اگر روند مصرف بنزین در مدت طولانی ادامه پیدا کند، چاره ای جز واردات یا اصلاح فرآیند تولید برای پاسخگویی به افزایش مصرف وجود ندارد.


صالحی در ادامه بر اجرا و تعلیق تخصیص سوخت به کارت ملی در کیش تاکید کرد و خاطرنشان کرد: ما در کشور هر کاری را با آزمون و خطا انجام می دهیم، اعتقاد شخصی من این است که وقتی کاری بدون کار کارشناسی دقیق انجام شود به این امر منجر می شود. که کار با شلوغی شروع می شود و طبقه بندی شده است، از طرفی معتقدیم هر گونه سهمیه بندی، زیر قیمت گذاری و چند قیمت گذاری باعث فساد می شود، باید راه حل اساسی برای نحوه توزیع محصول پیدا کنیم که هرازگاهی و سپس روش جدیدی اعمال شود و سپس متوقف شود، فقط باعث آسیب و نگرانی بیشتر مردم می شود، حتی این طرح نیز مسکوت ماند زیرا امکان تعمیم وجود نداشت.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید