مصرف دریا در کنارک هر چه زودتر قطع شود + عکس


مصرف دریا در کنارک هر چه زودتر قطع شود + عکس

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: مصرف دریای کنارک هر چه سریعتر متوقف شود.


به گزارش ایلنا، سامیه رفیعی افزود: شهرداری کنارک از بهمن ماه سال گذشته با بهره گیری از اراضی ساحلی اقدام به سنگ اندازی و سدسازی 60 متری مرز دریای مکران (دریای عمان) منطقه کنارک و دیوارکشی کرده است. در این منطقه.


وی گفت: بر اساس گزارش های دریافتی، اجرای این پروژه به طول 3000 متر و عرض حدود 80 متر در دریا در حال انجام است.


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر اینکه بر اساس نامه دیوان محاسبات، اقدام شهرداری کنارک برخلاف قوانین مربوطه و بدون اخذ مجوزهای قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست است، افزود: متأسفانه این عملیات با وجود ادامه دارد. اطلاعیه اداره کل محیط زیست سیستان و بلوچستان


وی با اشاره به پیگیری موضوع از سوی فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: در این زمینه مکاتبه ای با رئیس قوه قضاییه برای توقف عملیات آغاز شده است.


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر اینکه جدی ترین آسیب زیست محیطی در جهان مربوط به خشک شدن دریا و بهره برداری از زمین است، گفت: لایروبی در دریا و خشک شدن بستر باعث دفن همه موجودات می شود. بستر و نابودی اکوسیستم ساحلی و زیستگاه های ارزشمند ساحلی منطقه شود.


وی با اشاره به نارضایتی مردم محلی از این پروژه تصریح کرد: تماس ها، درخواست ها و مکاتبات زیادی از سوی مردم بومی با فراکسیون محیط زیست مجلس در این زمینه صورت گرفته است که مردم محلی از این اقدام این سازمان ناراضی هستند. شهرداری و اعلام کرده اند که این اقدام با هدف آزادسازی اراضی جدید و ساخت و سازهای توریستی انجام می شود که همراه با تخریب ساحل زیبای منطقه عملاً فعالیت های گردشگری و ماهیگیری را با وقفه مواجه کرده است.


با تاکید بر اینکه هرگونه برداشت زمین از دریا برای اجرای طرح های عمرانی مشروط به رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی مربوطه و اخذ مجوز از کمیسیون زیربنایی دولت و سایر ارگان های ذیربط از جمله سازمان حفاظت محیط زیست است. : اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز خواستار توقف هرگونه عملیات اجرایی شد، اما با وجود این مخالفت ها و مغایرت های قانونی، لایروبی در دریا متوقف نشد و پروژه همچنان در حال انجام است!


رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در تازه ترین اقدام دیوان محاسبات با ارسال نامه ای این اقدام را غیرقانونی خواند و خواستار توقف فوری ساخت و ساز شد.


وی در پایان از قوه قضائیه و دستگاه های نظارتی خواست تا هر چه سریعتر برای جلوگیری از تضییع حقوق عامه و توقف طرح مذکور و برخورد با متخلفان اقدام کنند.


1


2


3


4


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید