معرفی راه های دریافت ویزای کانادا در سال 2022


راه های اخذ ویزای کانادا همواره یکی از موضوعات داغ در بین علاقه مندان به سفر به این مقصد بوده است. چگونه می توانم از سفارت وقت بگیرم و چه مدارکی شانس اخذ ویزا را افزایش می دهد؟ اینها همه مواردی هستند که دانستن آنها می تواند روند اخذ ویزای کانادا را آسان تر کند. از آنجایی که ویزای کانادا یکی از معتبرترین ویزاهای دنیاست و هر ساله بسیاری از ایرانیان درخواست وقت سفارت و دریافت ویزای این کشور می کنند، به آژانس هواپیمایی ستاره ونک به عنوان کارگزار ویزای کانادا مراجعه کرده و به این آدرس مراجعه کردند. بهترین روش برای دریافت ویزای کانادا

ویزای کانادا از آن دسته ویزاهایی است که مراحل خاص خود را برای اخذ ویزا دارد و متقاضیان ویزا باید قبل از هر اقدامی تحقیقات کامل و اطلاعات کافی داشته باشند. وی در پاسخ به این سوال که بهترین راه های اخذ ویزای کانادا چیست؟ لازم به ذکر است که اخذ نامزدی سفارت کانادا و در نهایت ویزای این کشور از طریق سایت رسمی سفارت امکان پذیر است و سایر مراحل نیز به همین ترتیب انجام می شود. در مورد این موضوع بیشتر بحث کرده ایم.

راه های دریافت ویزای کانادا

تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا از گرفتن وقت سفارت تا ارسال مدارک به صورت آنلاین از طریق سایت رسمی سفارت انجام می شود. تنها مرحله انگشت نگاری است که باید شخصا انجام شود. اما نکته اینجاست که کانادا در ایران سفارت ندارد و متقاضیان ویزای این کشور باید برای انگشت نگاری به کشورهای ثالث مانند ترکیه، امارات متحده عربی یا ارمنستان سفر کنند. اینکه کدام کشور را برای ویزای کانادا انتخاب می کنید بیومتریک هیچ تاثیری در پاسخ به ویزای کانادا ندارد، بنابراین شما به عنوان یک متقاضی می توانید جدول زمانی سفارت را بررسی کنید و سفارت کشوری را انتخاب کنید که زودترین زمان را دارد یا سفارتی که برای آن راحت تر است. شما برای انگشت نگاری بروید البته مشاوران آژانس هواپیمایی ستاره ونک در تمامی مراحل همراه شما بوده و تمامی امور مربوط به پرکردن فرم، بارگذاری مدارک و دریافت نوبت را انجام می دهند.

انواع ویزای کانادا

آبان عطار

ویزای کانادا بسته به هدف سفر به این کشور انواع مختلفی دارد. انواع ویزای کانادا شامل موارد زیر است:

ویزای توریستی کانادا: این ویزا برای افرادی که برای سفر و گردشگری وارد کانادا می شوند صادر می شود. دارندگان این ویزا نمی توانند در کانادا کار یا تحصیل کنند.

ویزای کار کانادا: دارندگان این ویزا با ارائه مدارک لازم و در صورت دریافت مجوز می توانند در کانادا مشغول به کار شوند.

ویزای تحصیلی کانادا: این ویزا برای کسانی است که از یکی از کالج ها یا دانشگاه های کانادا پذیرش گرفته اند و قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند.

ویزای پزشکی و ملاقات با اقوام نیز از دیگر انواع ویزای کانادا است، اما اگر قصد دریافت هر نوع ویزا را دارید، باید مدارک مربوطه را تکمیل و از طریق سایت رسمی سفارت وقت بگیرید و در نهایت همانطور که در پاراگراف قبل برای انگشت نگاری به سفارت مورد نظر خود مراجعه کنید.

لغو ویزای کانادا

از آنجایی که کانادا در ایران سفارت ندارد و متقاضیان باید برای انگشت نگاری به کشور ثالث سفر کنند، مرحله انصراف ویزای کانادا نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می شود. در هنگام پس گرفتن ویزا، متقاضی دیگر نیازی به سفر به کشور ثالث برای دریافت پاسپورت ندارد، بلکه این کار به نمایندگی های ویزای کانادا سپرده می شود. کارشناسان شرکت هواپیمایی ستاره ونک به عنوان کارگزار اخذ ویزای کانادا، پاسپورت متقاضیان را از سفارت کانادا جمع آوری و پس از انگشت نگاری به آنها تحویل می دهند.

پاسخ ویزای کانادا پس از انگشت نگاری

طبق اعلام رسمی سفارت کانادا، پس از انگشت نگاری ویزا، نتیجه طی یک یا دو ماه آینده اعلام خواهد شد. اما هیچ قطعیتی در مورد مدت زمان ویزای کانادا وجود ندارد. با توجه به تجربه کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک، پاسخگویی به ویزای کانادا ارتباط مستقیمی با کامل بودن مدارک دارد. معمولا اگر مدارک ارسالی به سفارت کامل و دقیق باشد پاسخ ویزا زودتر اعلام می شود. البته شرایط سیاسی و اجتماعی روز نیز مستقیماً با این موضوع ارتباط دارد، مثلاً دو سال پیش با شیوع ویروس کرونا، صدور ویزای کانادا برای مدتی متوقف شد و گاهاً پاسخ هایی نیز به همراه داشت. بیش از 3 ماه طول کشید. کارشناسان ویزا شرکت هواپیمایی ستاره ونک مشاوره های لازم را در این زمینه ارائه می دهند.

تعویض سفارت کانادا در ایران

کشورهای نزدیک به ایران که سفارت کانادا در آنها فعال است مانند ترکیه، امارات و ارمنستان را می توان جایگزین مناسبی برای عدم حضور سفارت کانادا در ایران دانست. برای انگشت نگاری ویزای کانادا می توانید یکی از این مقاصد را انتخاب کنید که راحت تر و ارزان تر هستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا شامل موارد زیر می باشد، در این میان ارائه مدارک مالی، مدارک کاری، برنامه سفر و یا دعوت نامه می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روند اخذ ویزای کانادا داشته باشد:

 • اصل گذرنامه متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار شامل کلیه پاسپورت های قدیمی که ویزا در آن وارد شده است.
 • یک قطعه عکس جدید 3.5 در 4.5 اینچی با پس زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه سند ازدواج در صورت مسافرت با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به کار در صورت همراهی فرزندان
 • فرم اطلاعات شخصی و خانوادگی را به طور جداگانه برای هر متقاضی تکمیل کنید
 • اسناد مالی شامل مجوز بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه صورتحساب چهار ماهه مبلغ درآمد ماهانه متقاضی را نشان می دهد. اگر گواهی سپرده بلندمدت، اوراق قرضه یا گواهی خرید سهام دارید، سند خودرو و اجاره نامه ارائه دهید. (مدت اعتبار کارت اعتباری و چاپ میکرو 4 ماه آخر ماه می باشد)
 • ترجمه قباله
 • اسناد کاری:
 • کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع کار، عنوان شغلی و درآمد سالانه، نام مدیر یا سرپرست، مدت مرخصی مشخص)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه گذشته، ترجمه بیمه نامه. لیست دو ماه گذشته، ترجمه حکم استخدامی.
 • کارفرمایان: ترجمه آگهی تشکیل، آگهی تغییرات و اعلام تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه گذشته کارکنان، ترجمه آخرین لیست مالیات پرداختی، نامه شرکت بانکی. مجوز و چاپ کوچک 4 ماه گذشته به زبان لاتین
 • بازرگانان: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیات پرداختی، ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • پزشکان: ترجمه گواهینامه رانندگی دائم، کارت سلامت، ترجمه گواهینامه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیات های پرداختی، ترجمه لیست پرداخت های بیمه.
 • مهندسین: ترجمه نظام مهندسی یا پروانه ساختمان
 • کارآفرینان و مشاغل آزاد: ترجمه پروانه کسب، ترجمه پروانه کسب، ترجمه آخرین لیست مالیات های پرداختی، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق باید ترجمه حکم افزایش مستمری ارائه شود)
 • دعوت نامه : دعوتنامه با ذکر مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، آدرس و شماره تلفن، مدت اقامت و سایر موارد، باید به مهر و امضای سردفتر برسد.
 • مدارک دعوت: ارائه کارت شهروندی کانادا، پاسپورت کانادا، گواهی تولد کانادا یا کارت اقامت (PR CARD) برای فرد دعوت کننده الزامی است. علاوه بر این، سایر مدارک شخص دعوت کننده از جمله گواهی تجاری، نامه بانکی، فرم های مالیاتی (اعلامیه ارزیابی) و فرم های T4 و T1 تأثیر زیادی در نتیجه فرآیند درخواست ویزای شخص دعوت کننده دارد (فرم های T4 و T1 فرم های مالیات پرداخت شده هستند. شخص دعوت کننده در کانادا است).
 • در صورت نداشتن دعوتنامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا الزامی است.
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی خردسالان در سفر با یکی از والدینشان. رضایت باید از طرف کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند.

جهت اخذ ویزای کانادا و تعیین وقت سفارت می توانید با کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک با شماره تلفن 88880000-021 تماس حاصل فرمایید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید