معرفی 2 نوع قرص باعث بارداری + مقایسه و اثربخشی – نعنا


در جاده تلاش برای باردار شدنضربه خوردی؟ به یاد داشته باشیم که حدود 25 درصد از زنانی که برای باردار شدن مشکل دارند، مشکل تخمک گذاری دارند. خبر خوب این است که برای آن دسته از افرادی که می خواهند باردار شوند، به خصوص اگر زیر 35 سال هستند و یک سال است که باردار نشده اند، تجویز قرص های حاملگی موثر خواهد بود.

چگونه می توانم در کوتاه ترین زمان ممکن باردار شوم؟ 🤰

با استفاده از مسیر بارداری اپلیکیشن نعنا ظرف 2 تا 6 ماه باردار میشوید 😇 حالا می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه ماده انتخاب کنید 👶👧 همین الان اپلیکیشن نعنا را نصب کنید و شرایط شما و همسرتان مشخص خواهد شد. به صورت رایگان توسط پزشک آنالیز شود.باشید و جزئیات را بدانید.

باید اضافه کنیم که قرص های باروری باعث تحریک تخمک گذاری (تولید و آزاد شدن تخمک از تخمدان های زن) می شوند و به عنوان دو هورمون طبیعی بدن یعنی FSH و LH عمل می کنند. به علاوه، اگر برای لقاح به تخمک های بیشتر و بهتری نیاز دارید، داروهای باروری و ویال های هورمونی گام بعدی در مسیر عمل شما خواهند بود.

احتمالاً نگرانی این روزهای اقدام شما اثربخشی قرص هایی است که باعث بارداری می شوند. بنابراین توصیه می کنیم چند دقیقه ای را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. جالب است بدانید که انواع زیادی از قرص ها وجود دارند که باعث بارداری می شوند و در بارداری مثبت با عوارض خفیف نمره قابل قبولی دریافت کرده اند.

وارد اپلیکیشن شوید

تیم سلامت زنان نعناع توصیه می‌کند که از فروشگاه مکمل‌های اپلیکیشن نعنا دیدن کنید! در این مجموعه که به طور مرتب به روز می شود، می توانید به انواع مختلفی دسترسی داشته باشید و خریداری کنید مکمل هایی برای افزایش باروری زنان برای کاربران ما ارائه شده است.

دارو درمانی با مکمل های تقویت کننده زنانه فروشگاه نعنا

دارو درمانی با مکمل های تقویت کننده زنانه فروشگاه نعنا

بیا و کلید را ملاقات کن، قرصی که باعث بارداری می شود!

مارک کلامید کلومیفن سیترات است. این داروی خوراکی تخمدان ها را تحریک می کند و تخمک ها را آزاد می کند، تخمک گذاری را به حالت عادی برمی گرداند و در صورت عدم تخمک گذاری به انجام این کار کمک می کند.

کلومیفن چگونه کار می کند؟

با مصرف این قرص حاملگی بدن شما به این نتیجه می رسد که سطح هورمون استروژن پایین است و در نتیجه فعالیت خود را برای تولید FSH و LH بیشتر آغاز می کند. هر دو هورمون رشد فولیکول های تخمدان را تحریک می کنند.

رشد فولیکول ها و تخمک های موجود در آنها باعث می شود بدن شما استروژن بیشتری تولید کند که همچنین (در برخی از زنان) پوشش داخلی آندومتر بیشتری تولید می کند. هرچه کیفیت مخاط بالاتر باشد، محیط باروری بهتری برای اسپرم فراهم می کند و سریعتر به تخمک می رسد.

برخی از مصرف کنندگان کلامید پس از مصرف این قرص دچار خشکی و ضخیم شدن مخاط رحم می شوند. یکی دیگر از عوارض جانبی افزایش تخمک های بالغ نیز باید ذکر شود: تولید پروژسترون بیشتر که دیواره رحم را در برابر تخمک بارور شده مقاوم می کند.

بسیاری از زنان با دوز 50 میلی گرم در روز به مدت 5 روز شروع می کنند که باید در روزهای دوم، سوم، چهارم و پنجم چرخه قاعدگی مصرف شود. ناگفته نماند که در صورت لزوم، متخصص باروری می تواند از 50 میلی گرم در روز به 150 میلی گرم، 200 میلی گرم یا حتی 250 میلی گرم در ماه افزایش یابد.

متخصص فرآیند تخمک گذاری شما را با کمک قرص های حاملگی و همچنین آزمایش خون و سونوگرافی کنترل می کند و امیدواریم که بتوانید با روش های طبیعی، رابطه جنسی یا IUI لقاح مصنوعی، بچه دار شوید.

اگر کلومیفن بعد از 6 ماه بی اثر شد، احتمالاً هورمون درمانی یا لقاح مصنوعی IVF تو شروع کن

عوارض جانبی احتمالی کلومیفن سیترات

انواع قرص هایی که باعث بارداری می شوند چیست؟

انواع قرص هایی که باعث بارداری می شوند چیست؟

تورم، حالت تهوع، گرگرفتگی، سینه های دردناک، تغییرات خلقی، خشکی واژن و در موارد نادر کیست تخمدان از عوارض مصرف این قرص است. خوشبختانه عوارض جانبی موقتی هستند. با این حال، اگر هنگام مصرف قرصی که باعث بارداری می شود، مشکلات بینایی ایجاد شود، توصیه می شود مصرف آن را قطع کنید.

آیا کلامیس یک داروی موثر است؟

خبر خوب این است که کلامیس به عنوان یک داروی موثر معرفی شده است. فراموش نکنید اگر تنها مشکل است ناباروری زنانبا ناتوانی تخمدان ها در تخمک گذاری، تقریبا 80 درصد از زنان سالم توانایی تخمک گذاری را دارند و 30 درصد در عرض 3 ماه پس از درمان باردار می شوند.

علیرغم اینکه این قرص باعث بارداری می شود، احتمال بارداری دوقلو تا 5 تا 8 درصد وجود دارد. توجه داشته باشید که مقدار نرمال در روش باروری طبیعی تنها 1 درصد است. زیرا کلومیفن زمینه لقاح بیش از یک تخمک را فراهم می کند.

فمارا، نام قرصی که باعث بارداری می شود

قرص Femara مارک Femara لتروزول این لتروزول است. این دارو در دسته داروها مهارکننده آروماتاز ​​نامیده می شود. این قرص با تحریک تخمدان‌ها برای آزاد کردن یک یا چند تخمک، بهبود چرخه تخمک‌گذاری یا ایجاد تخمک‌گذاری عمل می‌کند (این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که فرصتی برای تخمک‌گذاری ندارید).

لتروزول چگونه کار می کند؟

عملکرد لتروزول شبیه کلامیدیا است و با افزایش تولید استروژن باعث افزایش سطح هورمون FSH می شود که در تحریک فولیکول های تخمدان و تخمک گذاری نقش دارد.

شما باید در روز پنجم تا نهم سیکل قاعدگی 2.5 میلی گرم Femara در روز مصرف کنید (اگرچه برخی از متخصصان دوز بالاتری را تجویز می کنند؛ 5 میلی گرم یا 7.5 میلی گرم در روز).

همچنین ناگفته نماند آن دسته از زنانی که از مصرف قرص کلومیفن به نتیجه نرسیده اند با قرص لتروزول شانس بارداری خود را افزایش می دهند. به خصوص اگر از آن رنج می برید سندرم تخمدان پلی کیستیک بودن

از جمله مهمترین مزایای استفاده از لتروزول نسبت به کلومیفن، عوارض کمتر (سرگیجه و خستگی خفیف یا گرگرفتگی) و کاهش خطر حاملگی چند قلو است. بنابراین بسیاری از متخصصان باروری این قرص را تجویز می کنند که باعث بارداری می شود.

آیا لتروزول داروی موثری است؟

مطالعات نشان می دهد که لتروزول در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک موثرتر از کلومیفن است. در یک مطالعه، مشخص شد که اگرچه 19.1٪ از زنان مبتلا به PCOS کلومیفن مصرف کردند و در طی پنج دوره قاعدگی باردار شدند، 27.5٪ از زنان با همان مشکلی که لتروزول مصرف کردند، پس از پنج دوره قاعدگی، بارداری موفقی داشتند.

آخرین کلمه

متخصص باروری با تشخیص ناباروری زنان، انواع روش های درمانی از جمله معرفی مکمل های افزایش دهنده باروری را معرفی می کند. علاوه بر این، از یک سری قرص هایی که باعث بارداری می شوند، متخصص گزینه مناسب با شرایط زن را تجویز می کند. خوب است بدانید که دو قرص کلومیفن و لتروزول از موثرترین داروهای باروری زنان هستند که برای درمان و تحریک تخمدان زنان تجویز می شوند.

منبع: انتظار چه چیزی

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید