معرفی 5 کتاب برای تقویت حافظه نوجوانان


حافظه یکی از مهم ترین مهارت های مغزی است که به ما کمک می کند اطلاعات را به خاطر بسپاریم و به خاطر بسپاریم. وقتی در مورد حافظه صحبت می کنیم، طیف وسیعی از فرآیندهای مغزی را در نظر می گیریم که در ثبت، ذخیره و بازیابی اطلاعات و مهارت ها نقش دارند. امروزه شاهد ضعف حافظه و تمرکز در بین نوجوانان هستیم که خوشبختانه راهکارهای مختلفی برای تقویت آن وجود دارد. کتاب های مختلفی وجود دارد که با ارائه تکنیک ها و تمرین های کاربردی سعی در تقویت این مهارت ضروری برای نوجوانان دارد.

در این مقاله 5 کتاب تقویت حافظه نوجوانان حاوی نکات آموزشی مفید و بهترین تمرینات برای افزایش حافظه را ارائه خواهیم کرد.

1. باشگاه مغز کتاب، مجموعه ای کاربردی و تمرین محور برای تقویت حافظه نوجوانان

کتاب Brain Club به دنبال فعال کردن بخش هایی از مغز است که مسئول ذخیره و بازیابی اطلاعات و اصطلاح علمی تر حافظه هستند. مجموعه کتاب های Brain Club بیش از دویست تمرین برای افزایش توانایی های ذهنی و حافظه نوجوانان ارائه می دهد.

آبان عطار

جلد سوم این مجموعه منحصراً به موضوع حافظه می پردازد که در 24 جلسه به ارتقای ظرفیت حافظه نوجوانان تا حد قابل قبولی کمک می کند. بقیه جلدهای این مجموعه نیز به تقویت حافظه کمک می کند. از ویژگی های کتاب باشگاه مغز برای تقویت حافظه نوجوانان می توان به:

  • به انواع مختلف حافظه مانند تقویت حافظه عددی، تمرین حافظه آینده نگر، بهبود حافظه رویدادها و حتی گوش دادن به وظایف حافظه توجه کنید.
  • تمرینات بر اساس عملکردشان در 24 جلسه طبقه بندی می شوند. تنوع و تفاوت کارها برای مخاطب نوجوان کاملا جذاب و مفرح است.
  • ارائه پاسخ نامه و جدول زمانی انجام فعالیت ها نشان از ظرفیت و رشد مخاطب دارد.
  • تمرینات تقویت حافظه نوجوانان با توجه به نیازهای واقعی و روزانه طراحی شده است. به عنوان مثال، تمرین مرور حافظه یا یادآوری چهره ها در زندگی روزمره استفاده می شود.

این مجموعه کتاب به راحتی در فروشگاه کتاب کودک قابل دسترسی است و می توانید تمام جلدهای آن را تهیه کنید.

2. کتاب پرورش حافظه و تقویت یادگیری، کتابی برای فعال سازی حافظه قدرتمند

شاید برای شما عجیب باشد که اکثر مردم از قدرت حافظه خود آگاه نیستند و تنها تا پایان عمر از بخش کوچکی از آن استفاده می کنند. بیش از 200 تمرین سرگرم کننده بر اساس آخرین یافته های علمی برای گروه سنی 10+ سال در این کتاب طراحی شده است. بهبود حافظه برای مطالعه باعث می شود دانش آموزان مطالب درسی را به راحتی و به سرعت به خاطر بسپارند.

کتاب رشد حافظه و تقویت یادگیری دکتر پاسکال میشلین یکی از بهترین کتاب های آموزشی برای نوجوانان است که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش نیز می باشد.

3. کتاب مغز و رنگ آمیزی من، تقویت حافظه و مهارت های مغز به صورت غیر مستقیم

مغز انسان دنیایی از پیچیدگی و زیبایی را در درون خود پنهان می کند. به راستی که شناخت انسان بدون شناخت این پیچیدگی ها و زیبایی ها هرگز ممکن نیست. یکی از سری کتاب هایی که به درک این موضوع کمک می کند کتاب 6 جلدی مغز من و رنگ آمیزی است. این مجموعه رنگ آمیزی ویژه نوجوانان و بزرگسالان است و با استفاده از طرح های خاص مهارت های ذهنی مختلف از جمله حافظه را تقویت می کند.

هر جلد از این مجموعه حاوی تصاویر متفاوتی است که باعث می شود از مهارت های مغزی خود نهایت استفاده را ببرید و به مرور زمان آن ها را تا حد امکان تقویت کنید.

4. کتاب مغز من در گذر زمان، کتابی برای آشنایی با عملکرد حافظه و نحوه تقویت آن

چگونه توانایی های مغز خود را در طول زمان حفظ کنیم؟ کتاب من مغز در طول زمان به ما کمک می کند تا در مورد عملکرد، تغییرات و رازهای جوان نگه داشتن مغز در طول زمان بیاموزیم. تغییرات مغز به طور طبیعی در طول زندگی اتفاق می افتد، اما با توجه خاص و تمرینات عملی می توان مهارت ها، حافظه و قدرت یادگیری را تا سنین بالا حفظ کرد.

آشنایی با کارکردها و نیازهای مغز منجر به داشتن مغزی سالم، حافظه قوی و پیشگیری از زوال عقل می شود. این کتاب و مجموعه ای از بهترین کتاب های علمی برای نوجوانان به ویژه تقویت حافظه و فعال سازی مغز را می توانید با قیمت مناسب و تحویل سریع از کتابفروشی تخصصی کودک و نوجوان تهیه کنید.

5. کتاب آموزش مغز راهکارهای تقویت مغز و حافظه

چرا برخی افراد بیشتر از افراد معمولی بیشتر به خاطر می سپارند و اطلاعات را سریعتر به خاطر می آورند؟ پاسخ این سوال را می توانید در کتاب آموزش مغز بیابید. این کتاب آموزشی و بهبود مهارت های مغزی به چندین عملکرد مغز از جمله حافظه، استدلال، تفکر خلاق و آگاهی فضایی می پردازد.

کتاب آموزش مغز در 8 فصل نوشته شده است و در هر فصل ضمن معرفی یکی از مهارت های مغز، تکنیک های تقویت و تمرینات بهبود فعالیت مغز ارائه شده است. در فصل دوم کتاب آموزش مغز مربوط به تقویت حافظه مواردی مانند حافظه حسی، حافظه دیداری و حافظه بویایی در نظر گرفته شده است. نکته مهم این است که بحث حافظه ارتباط تنگاتنگی با سایر مهارت های مغزی دارد و سایر تمرینات این کتاب تاثیر مستقیمی بر مسئله حافظه نوجوانان دارد. کتاب رشد مغز را می توان برای سنین 13 سال به بالا استفاده کرد.

بهترین کتاب های تقویت حافظه برای نوجوانان را از سایت کتاب باتبادک خریداری کنید

حافظه نقش بایگانی فعال را برای انسان ایفا می کند. حافظه حجم زیادی از اطلاعات را ذخیره می کند و در صورت نیاز به سرعت اطلاعات را بازیابی و ارائه می کند. حافظه و تمرکز پیچیده ترین فرآیندهای مغزی هستند که همیشه باید با آنها برخورد کرد. اگرچه سبک زندگی سالم برای تقویت حافظه موثر است، اما برای داشتن مغزی سالم و جوان باید از تمرینات مغزی و تقویت ذهنی استفاده کرد.

تحقیقات نشان می دهد که آگاهی از نحوه عملکرد حافظه تأثیرات مثبتی بر نحوه استفاده و بهبود حافظه خواهد داشت. در این مطلب 5 تا از بهترین کتاب های تقویت حافظه نوجوانان را ارائه کرده ایم که می توانید از سایت بادبادک به آدرس badbaddak.ir تهیه کنید. در ضمن می توانید در هنگام خرید با شماره تلفن 09016788666 از کارشناسان مجرب سایت بادبادک مشاوره بگیرید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید