منافع ایران و روسیه در گرو تلاش برای اجرای توافقات دو کشور است


منافع ایران و روسیه در گرو تلاش برای اجرای توافقات دو کشور است

معاون اول رئیس جمهور بر اجرای دقیق توافقات تهران و مسکو تاکید کرد و گفت: منافع دولت ها و ملت های ایران و روسیه در گرو تلاش برای اجرای توافقات صورت گرفته بین دو کشور است.


به گزارش ایلنا، محمد مخبر شامگاه چهارشنبه در دیدار با «ایگور لویتین» دستیار رئیس جمهور روسیه بر گسترش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد و گفت: مسیر رشت – آستارا و توسعه آن همکاری های بانکی برای تسهیل فعالیت بازرگانان و بخش خصوصی نقش موثری در ارتقای سطح همکاری های تهران و مسکو خواهد داشت.


معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سازوکار خوبی برای اجرای توافقات دو کشور پیش بینی شده است، گفت: برای توسعه همکاری های بانکی باید برنامه دقیق و به موقع تدوین و با جدیت دنبال شود.


وی همچنین به تفاهم نامه های همکاری دو کشور در حوزه انرژی اشاره کرد و افزود: توافقات بسیار خوبی در حوزه انرژی بین ایران و روسیه انجام شده است، اما باید نسبت به زمان اجرایی شدن این قراردادها حساس بوده و آن را با جدیت دنبال کنیم. برای دیدن اجرای هر پروژه.” سر وقت باش


همچنین در این دیدار دستیار رئیس جمهور روسیه با بیان اینکه «مدیران بزرگ ترین شرکت های تجاری روسیه برای مذاکره با هیئت ارشد ایرانی برای توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی گرد هم آمده اند»، از تلاش جدی مسکو خبر داد. برای اجرای توافقات با تهران


ایگور لویتین با اشاره به تمایل شرکت‌های فعال در حوزه انرژی برای سرمایه‌گذاری و همکاری در ایران، افزود: رئیس‌جمهور روسیه همچنین بر اجرای توافق‌های دو کشور تاکید می‌کند و همه توافق‌های گذشته به قوت خود باقی است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید