ناگفتنی و شنیده نشده در فانتزی جنسی


فانتزی جنسی تصویری است که توسط ذهن خلاق ما ایجاد می شود که میل جنسی را در لحظه افزایش می دهد، تصویری که می تواند از نظر محتوا و فراوانی متفاوت باشد، اما تقریباً همه آن را تجربه می کنند. گاهی اوقات تخیلات جنسی یک تنوع بسیار مورد نیاز است. با ما همراه باشید تا با این فانتزی های رایج و غیر معمول بیشتر آشنا شوید.

فانتزی جنسی چیست؟

رویای رهایی از محدودیت های جنسی برای همه افراد وسوسه انگیز است، اما سوال اینجاست که چه محدودیت ها و رهایی به چه قیمتی؟

این خیالات نفسانی بدون هیچ محدودیتی در اعماق ذهن انسان شکل می گیرد و وجودش را غرق در لذت می کند. بسیاری از افراد می ترسند که تخیلات جنسی آنها نشانه انحراف یا نوعی بیماری روانی باشد، در حالی که اگر فردی از زندگی مشترک و رابطه جنسی با همسر خود راضی باشد، تخیلات جنسی این رابطه را محتمل تر و کیفیت آن را افزایش می دهد. ارتباط. حتی اگر از زندگی جنسی خود راضی نیستید، می توانید این خیالات را جایگزین نیازهای برآورده نشده خود کنید.

انواع تخیلات جنسی رایج

1. تخیلات جنسی معمولی

این تخیلات جنسی عموماً سالم یا عادی در نظر گرفته می شوند که رایج ترین آنها عبارتند از:

 • رابطه جنسی مقعدی یا دهانی
 • bdsm
 • پورنوگرافی تماشا کنید.

طبق یک مطالعه در سال 2020، فانتزی جنسی یک سوم بزرگسالان در یک رابطه باز بود.

2. تخیلات جنسی غیر معمول

این تخیلات با رفتار انحرافی یا انگیزه رفتار مجرمانه همراه است. رایج ترین آنها عبارتند از:

 • تئاترگرایی یا ارتدکس (نمایشگاه گرایی): تمایل به نشان دادن اندام تناسلی به جنس مخالف.
 • فتیش یا یادگاری (فتیشیسم): لذت جنسی با یک عضو، شی یا فعالیت خاص در بدن.
 • میوه خوری یا زباله (فروتوریسم): قسمت هایی از بدن خود (معمولاً اندام تناسلی) را بدون رضایت آنها و اغلب در مکان های شلوغ به بدن دیگران بمالید.
 • مازوخیسم یا خودآزاری (مازوخیسم): لذت جنسی ناشی از درد جسمانی یا تحقیر خود.
 • پارافیلی یا انحراف جنسی (پارافیلیا): میل جنسی غیر طبیعی که اغلب با فعالیت های شدید و گاهی خطرناک همراه است.
 • پدوفیلی (پدوفیلی): گرایش جنسی به کودکان
 • سادیسم یا آزار و اذیت دیگر (سادیسم): لذت جنسی ناشی از تحمیل درد جسمانی به دیگران.
 • چشم انداز (فضول گرایی): تماشای دیگران در موقعیت های جنسی بدون اطلاع یا رضایت آنها.

محبوب ترین موضوعات فانتزی جنسی

1. رابطه جنسی گروهی

فانتزی جنسی.سکس گروهی

رابطه جنسی گروهی یکی از محبوب ترین موضوعات در فانتزی های جنسی است. بر اساس تحقیقات، 87 درصد از زنان و 95 درصد از مردان از تصور چنین رابطه ای لذت می برند و دلیل آن احساس قدرت است. در این فانتزی فرد خود را عنصر اصلی داستان و مرکز توجه تصور می کند و از این قدرت لذت می برد.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

انواع فانتزی های جنسی به یکی از سه دسته تقسیم می شوند:

 • تصوراتی که برای خود نگه داشته می شوند;
 • خواسته هایی که از همسرش می کند;
 • فانتزی هایی که او می خواهد در زندگی واقعی امتحان کند.

فانتزی جنسی گروهی بهتر است همیشه در ذهن داشته باشید و با کسی به جز درمانگر صحبت نکنید!

2. ماجراجویی جنسی. اشتیاق به تنوع و تازگی

همه ما هیجان امتحان کردن فعالیت های جدید را دوست داریم و نه نمی گوییم. یکی از موضوعات فانتزی جنسی، انجام فعالیت های جنسی جدید در محیط های جدید است که ترشح آدرنالین را تحریک می کند. این فانتزی حول محور تازگی رابطه زن و مرد در اتاق خواب می چرخد.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

اولین قدم این است که با شریک زندگی خود صحبت کنید. البته باید خیلی مراقب باشید که وقتی این حرف را می زنید، همسرتان احساس بی کفایتی نکند. ابتدا از او تعریف کنید و سپس درخواست خود را به عنوان پیشنهاد مطرح کنید و بگذارید در مورد آن فکر کند.

3. فانتزی از روابط آزاد

فانتزی رابطه آزاد و آزاد یکی از فانتزی های جنسی ناسالم است که فرد خود یا همسرش را در ارتباط با شخص دیگری تصور می کند. فراموش نکنید که اجرای این فانتزی یک عمل غیر اخلاقی است که نه تنها مرزهای رابطه را زیر پا می گذارد، بلکه منجر به احساس گناه یا حتی فروپاشی همزیستی می شود.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

ریشه این خیالات را پیدا کنید. از رابطه خود راضی نیستید؟ آیا در خلق و خوی مقداری آدرنالین هستید؟ آیا با مشکلات سر و کار دارید؟ هنگام بررسی این ایده ها به احساس خود فکر کنید و سعی کنید سرنخ هایی در مورد نیازهای برآورده نشده پیدا کنید.

4. روابط عاشقانه

فانتزی های جنسی با رابطه عاشقانه

برای بسیاری از افراد، یک رابطه عاشقانه و صمیمیت به قدری برانگیخته می شود که با فعالیت های عاشقانه دو نفره مانند پیاده روی طولانی در ساحل، شام با نور شمع، و گهگاه تابش خیره کننده از نظر جنسی تحریک می شوند.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

ریشه این خیال پردازی ها معمولاً عدم اطمینان و عدم قدردانی است. زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید، زبان عشق یکدیگر را یاد بگیرید و در حین رابطه جنسی، تماس چشمی برقرار کنید.

5. رابطه جنسی ممنوع و تابو

هر نوع عمل جنسی یا جنسی که در زندگی واقعی عجیب، آزاردهنده یا ممنوع و خشونت آمیز تلقی شود، مغز انسان را از نظر جنسی تحریک و تحریک می کند. رویایی و نمایشی از رایج ترین این فانتزی ها هستند.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

بهتر است با یک درمانگر صحبت کنید. این فانتزی معمولاً با نارضایتی طرف مقابل همراه است و هر چند تحریک آمیز باشد، هرگز نباید در زندگی واقعی اجرا شود. درمانگر می تواند راه هایی را برای خلاص شدن از شر این خیال پردازی ها پیشنهاد کند.

6. رابطه جنسی خشونت آمیز (BDSM)

این فانتزی رایج ترکیبی از بسته شدن، نظم، اسارت و سادومازوخیسم است که در آن فرد تصور می کند که کنترل یک رابطه را در دست دارد یا از دیگری اطاعت می کند. از نظر روان‌شناختی، ایده اطاعت برای کسانی که در دنیای بیرونی شخصیتی کنترل‌کننده دارند جذاب است. از سوی دیگر، کنترل یک رابطه به دلیل تابو بودن رابطه جنسی خشونت آمیز تحریک آمیز است.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

اولین قدم در اجرای این فانتزی جنسی، اطمینان از ایمنی و خرد آن است. ابتدا مطمئن شوید که همسرتان مشتاق است یا حداقل مشکلی ندارد، سپس در مورد نحوه انجام آن به توافق برسید، نقشی بسازید، مرزبندی کنید و مطمئن شوید که با مرور مداوم موقعیت در طول نمایش، او را آزار ندهید.

7. تمایل به انعطاف پذیری نقش جنسی

این فانتزی به این معنی است که فرد داوطلبانه نقش جنسی خود را تغییر می دهد یا شریکی دارد که مایل به انجام این کار است. کشف نقش ها و شخصیت های مختلف سرگرم کننده، خلاقانه و رهایی بخش است و با زیر سوال بردن هنجارها و انتظارات فرهنگ جامعه، به فرد انگیزه می دهد.

با این فانتزی جنسی چه کنیم؟

کارشناسان معتقدند این تخیلات جنسی اغلب به دلیل تمایل به کشف هویت جنسی یا تمایل به احساس راحتی بیشتر با شریک زندگی است. اما اگر این خیال پردازی ها فراتر از حد تصور فرد باشد و دائمی باشد، باید با کمک یک درمانگر به آنها رسیدگی شود.

تمایل به تغییر خود در تخیلات جنسی

تحقیقات نشان می دهد که 97 درصد از افراد هنگام بررسی تخیلات جنسی برخی از ویژگی های خود را تغییر می دهند. این تغییرات بر اساس جنسیت و گرایش جنسی افراد متفاوت است، به عنوان مثال:

 • زنان و مردانی که همجنسگرا یا دوجنسگرا هستند در تخیلات جنسی خود به طور متفاوتی در مورد بدن خود فکر می کنند. فانتزی های مردان بیشتر در مورد تغییر ظاهر اندام تناسلی مردانه است.
 • مردان بیشتر خود را جوان تر تصور می کنند، در حالی که زنان بیشتر احتمال دارد که خود ایده آل خود را در آینده تصور کنند. به گفته روانشناسان، این تفاوت ریشه در میزان پشیمانی دو جنس دارد. مردان معمولاً بیشتر در حالت پشیمانی هستند و خود را در سنین پایین تصور می کنند که گویی فرصت جدیدی به خود می دهند.
 • مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا شخصیت خود را در تخیلات جنسی‌شان متفاوت درک می‌کنند. این بیشتر در افراد درونگرا یا روان پریشان دیده می شود.
 • مردان در فانتزی های جنسی خود را مطیع تر و زنان را مسلط تر می بینند.
 • افراد غیر باینری بیشتر از دیگران تخیلات جنسی خود را تغییر می دهند.

منظور از تخیلات جنسی چیست؟

دیدگاه عمومی نسبت به تخیلات جنسی شوم است، اما همه تخیلات انحرافی نیستند. برخی از آنها نیز می توانند نقش مثبتی در زندگی افراد داشته باشند. به عنوان مثال، بر اساس تحقیقات، تخیلات جنسی به زنان کمک می کند تا برانگیخته و ارضا شوند.

تخیلات جنسی افکار بی معنی نیستند که هر از گاهی در تخیل انسان بگذرند. هر یک از تصاویری که فرد را برمی انگیزد، تصوری از شخصیت، سبک دلبستگی و هویت فرهنگی او به ما می دهد.

تأثیر شخصیت بر تخیلات جنسی

تخیلات جنسی در مورد اطاعت در یک رابطه

روشی که شخص خود را در تخیلات جنسی تصور می کند، اطلاعات زیادی در مورد شخصیت او به ما می دهد. اگر او خود را در رابطه مسلط می بیند، می تواند نشانه شخصیتی درونگرا باشد یا اگر بدن یا شخصیت خود را در تخیل خود تغییر دهد، می تواند شخصیتی عصبی و پرخاشگر داشته باشد.

بر اساس یک مطالعه، بین تخیلات جنسی که شامل تسلط بر رابطه و تحقیر فرد مقابل و شخصیتی که در جامعه ناسازگار (متضاد یا غیرقابل کنترل) تلقی می شود، رابطه نزدیک وجود دارد.

تأثیر سبک دلبستگی بر رویه های جنسی

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد افرادی که سبک‌های دلبستگی مضطرب و اجتنابی دارند، بیشتر احتمال دارد که تخیلات جنسی خود را تغییر دهند. می توان گفت که افراد مبتلا به دلبستگی اضطرابی می توانند از خیال پردازی های خود برای رهایی از نگرانی طرد شدن استفاده کنند. یا مثلاً کسانی که سبک دلبستگی اجتنابی دارند سعی می کنند از این خیال پردازی ها فاصله بگیرند. تحقیقات نشان می دهد که هیچ گونه فانتزی عاشقانه در تخیلات جنسی این افراد وجود ندارد.

تأثیر فرهنگ بر رویه های جنسی

آرمان هایی که فرد از جامعه دریافت می کند و به عنوان یک «باید» در ذهنش ثبت می شود، مستقیماً روی خیال پردازی جنسی او تأثیر می گذارد. طبق تحقیقات، فانتزی جنسی زنان شامل تغییرات متعددی است. زنان در تخیلات جنسی خود تمایل بیشتری به تغییر ویژگی های بدن خود برای رسیدن به بدن ایده آل جامعه دارند. مردان همچنین اندام جنسی قوی تری را در خیالات تصور می کنند. واضح است که همه اینها واکنش ذهن انسان به آرمان های فرهنگی جامعه در مورد بدن است.

محققان بر این باورند که فانتزی جنسی ممکن است رفتار شخصیت‌های فیلم‌ها و رمان‌های عاشقانه را نیز منعکس کند.

تمرین فانتزی های جنسی

فانتزی جنسی محصول تخیل فعال است. ذهن تخیلی انسان به طور فعال صحنه هایی را خلق می کند که ممکن است دور از واقعیت باشد، اما از دیدن آنها لذت می برد. توجه داشته باشید که فقط به این دلیل که در مورد خود یا همسرتان متفاوت فکر می کنید، لزوماً به معنای نارضایتی از زندگی واقعی نیست. اتفاقاً این خیال‌پردازی‌ها می‌تواند به هیجان بیشتر افراد و افزایش عزت نفس جنسی آنها کمک کند.

تجربه تمام لذت های جنسی در واقعیت امکان پذیر نیست، اما برخی از افراد دوست دارند حداقل یک بار لذت های خاص را تجربه کنند. در چنین مواقعی می توان لذت ارضای این خواسته ها را تا حدی با اجرای ذهنی آنها تجربه کرد.

به یاد داشته باشید که تخیلات جنسی لازم نیست عملی باشند! اگر رابطه خوبی با همسرتان دارید و هر از چند گاهی فانتزی «تقلب» به ذهنتان خطور می‌کند، فکر نکنید از انجام این فانتزی خوشحال‌تر خواهید شد.

آخرین کلمه

اکنون می دانیم که داشتن یک فانتزی جنسی عجیب، زشت، یا نشانه بیماری نیست. بسیاری از این خیال پردازی ها نه تنها به همزیستی آسیب می رساند، بلکه کیفیت رابطه جنسی را نیز بهبود می بخشد. البته به محض اینکه این افکار و الگوهای فکری باعث ناراحتی و نارضایتی طرف مقابل شود، یک درمانگر باید راهی برای مقابله با آنها بیابد. اگر نظر یا توصیه ای در رابطه با این فانتزی ها دارید، مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید