نبی: کی روش تیم ملی را زیر نظر داشت/ چشم انداز تیم ملی را در نظر گرفتیم


نبی: کی روش تیم ملی را زیر نظر داشت/ چشم انداز تیم ملی را در نظر گرفتیم

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال گفت: کی روش از نظر بدنی فوتبال ایران را ترک کرد اما از نظر فنی تمام بازیکنان تیم ملی را زیر نظر داشت.


به گزارش ایلنا، مهدی محمدنبی درباره شرایط فدراسیون فوتبال و اقدامات لازم برای تیم های ملی گفت: جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هفته گذشته برگزار شد و همه اعضا در این جلسه حضور داشتند. چند موضوع در هیات رئیسه مطرح شد که یکی از آنها تیم ملی و فعالیت تیم های فوتبال استان ها بود که لازم است آیین نامه تیم های استانی به روز شود. یکی از مواردی که باعث پیشرفت فدراسیون فوتبال می شود، به روز رسانی آیین نامه هیئت های استانی فدراسیون است. چرا که تیم های استانی همواره یکی از ارکان پیشرفت فوتبال کشور هستند.


نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال با اشاره به گزارش کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص کادر فنی تیم ملی، تصریح کرد: کمیته فنی فدراسیون فوتبال گزارش هایی را به ما ارائه کرد که در آن ذکر شده بود تکنسین ملی پوش کادر تیم باید عوض شود این تغییر با توجه به حضور در جام جهانی 2022 قطر نیز موضوعی اساسی بود. برای همین موضوع در هیات مدیره مطرح شد و در مورد کادر فنی تیم ملی هم اعضای هیات چکش کردند و در نهایت به گفته اکثر اعضا به کارلوس کی روش ختم شد. روز سه شنبه هفته گذشته که موضوع در هیات رئیسه مطرح شد، علاوه بر تاج به عنوان سرپرست فدراسیون، ماموریت هایی به اینجانب داده شد تا این موضوع را پیگیری و تکلیف نیمکت تیم ملی را در اسرع وقت مشخص کنم. کاری که با کی روش انجام دادیم، او قبول کرد که تیم ملی ایران را در جام جهانی 2022 قطر هدایت کند.


نبی در مورد اینکه رئیس جدید اتحادیه فوتبال انگلیس پیش از این کی روش را انتخاب کرده بود، گفت: چشم انداز تیم ملی را بررسی کرده ایم و تصمیمی در این مورد گرفته نشده است. در این بین با تمام احترامی که برای دراگان اسکوچیچ قائل بودیم، با او صحبت کردیم تا جایگزین جدیدی به جای او انتخاب کنیم. ما در این زمینه تصمیم فردی نگرفتیم و نظر همه این بود که تغییرات روی نیمکت تیم ملی انجام شود و برای این کار دلایل خود را رسما به رئیس فدراسیون اعلام کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که تصمیمی که گرفتیم نهایی شدوی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس فدراسیون یا شورای فدراسیون قرارداد کی روش را امضا می کند، تصریح کرد: در جلسه ای که با شورای فدراسیون فوتبال داشتیم، قرارداد کی روش و دستیارانش را بررسی کردیم و با توجه به شرایط خاص. شماره قرارداد و مدت قرارداد سرمربی تیم ملی، رئیس فدراسیون و خزانه دار اختیار امضای قرارداد کارلوس کی روش را داده اند.نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال درباره زمان ورود سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز گفت: قرار بود کی روش روز دوشنبه وارد ایران شود که به دلیل روادید این امر با یک روز تاخیر انجام می شود. کی روش بامداد چهارشنبه وارد ایران می شود اما باید اضافه کنم که دستیاران خارجی کی روش روز دوشنبه همان روز وارد ایران می شوند.نبی در خصوص این سوال که کی روش اعلام کرده اگر بخواهد دستیار ایرانی داشته باشد فقط با نکونام کار خواهد کرد، گفت: آقای کی روش به دلیل تجربه حضور در نکونام روی نیمکت تیم ملی و همچنین درخواستش او را به خوبی می شناسد. حضور داشتیم . . پس از اعلام تصمیم، این اقدام را انجام دادیم و با مدیرعامل باشگاه فولاد وارد مذاکره شدیم، اما به قول گرشاسبی، این انتقال غیرحرفه ای تلقی شد، چرا که او حق دارد مدیرعاملی باشگاه باشد اما سرپرست. لافدرالچیو به مذاکره با مدیرعامل باشگاه ادامه داد و فولاد ادامه خواهد داد.نایب رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اگر نکونام را نتوانیم در تیم ملی داشته باشیم، وحید هاشمیان حدود سه سال در کادر فنی تیم ملی کشورمان با کیروش صحبت خواهد کرد و اگر نظر کیروش مثبت باشد، وحید هاشمیان. تیم ملی خواهد ماند. گزینه اصلی فدراسیون فوتبال نکونام است و وحید هاشمیان برای زمانی است که نکونام این پست را نپذیرد. هدف فدراسیون فوتبال قرار دادن دستیار ایرانی روی نیمکت تیم ملی است. می خواهیم این کار را انجام دهیم تا تیم ملی فوتبال کشورمان که حقش یک مربی ایرانی است به او ملحق شود.وی در خصوص لیست تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: اسامی بازیکنانی که در داخل کشور مشغول به کار هستند و برای بازنشستگی به تیم ملی دعوت شده اند تا ظهر فردا یا در ساعت 24 از سوی سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام می شود. بعد از ظهر. . این افراد با نظر مستقیم سرمربی تیم ملی به اردو دعوت شدند; چون کی روش از نظر بدنی فوتبال ایران را ترک کرد اما از نظر فنی مراقب همه بازیکنان تیم ملی بود. ضمن اینکه در مورد لژیونرهای تیم ملی هم لیستی به فدراسیون اعلام نکرده است و مطمئنا طی چند روز آینده پس از بررسی دقیق این اتفاق خواهد افتاد.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید