نحوه راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه برای سازمان ها


از کدام اینترنت استفاده کنیم تا سازمان سرعت و پهنای باند بالایی داشته باشد؟ این سوالی است که بیشتر سازمان ها هنگام آماده شدن برای اینترنت شرکتی از آنها پرسیده می شود. در سازمان ها و سازمان های بزرگ دریافت اینترنت و ارائه آن به کارکنان با مشکلات زیادی همراه است. از جمله این مشکلات می توان به انتخاب روش صحیح دریافت اینترنت، عدم شناخت سرویس دهنده و مناطق تحت پوشش سرویس مورد نظر اشاره کرد. اینترنت نقطه به نقطه ماهان نت با در نظر گرفتن مشکلات سازمان ها و کسب و کارها و تکیه بر تخصص خود در ارائه اینترنت سازمانی، دغدغه بسیاری از سازمان ها را برطرف کرده است. در زیر نحوه راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه سازمان و مزایای آن را خواهید آموخت. اگر می خواهید از به روزترین و جدیدترین فناوری های دنیای اینترنت بهره مند شوید، این مقاله برای شما مناسب است.

راهنمای اتصال نقطه به نقطه در اینترنت نقطه به نقطه


نحوه اتصال سرویس اینترنت نقطه به نقطه با سایر سرویس های اینترنتی کاملا متفاوت است. هنگام اتصال این سرویس، تجهیزات شبکه در چندین مکان نصب می شود که باید بین نقاط، خط دید مستقیم وجود داشته باشد. روش اتصال نقطه به نقطه در اینترنت شرکتی نقطه به نقطه یکی از روش های اتصال در این نوع خدمات است که باید بین دو مکان که دید مستقیم بین آنها وجود دارد برقرار شود. این اتصال می تواند سرعتی بین 100 مگابیت در ثانیه تا 10 گیگابیت در ثانیه را ارائه دهد.

اتصال اینترنت از یک نقطه به چندین نقطه در سرویس نقطه به نقطه

شرکت هایی که نیاز به ارتباط امن و پرسرعت بین دو مکان دارند باید به جای استفاده از اینترنت td lte و ADSL بدون اتلاف وقت، سرویس نقطه به نقطه را انتخاب کنند. زیرا این نوع سرویس قابلیت اتصال یک نقطه به چند نقطه را دارد. این ویژگی سرویس نقطه به نقطه زمانی مفید است که قصد دسترسی به نقطه به نقطه اینترنت در یک منطقه بزرگ را دارید. در واقع این روش اتصال زمانی استفاده می شود که نیاز به برقراری ارتباط شبکه بین چندین مکان باشد. در این نوع اتصال دیگر نیازی به دید مستقیم نیست و استفاده و استفاده از آن نسبت به سایر خدمات اینترنت سیمی ارزانتر خواهد بود. علاوه بر این، این نوع اتصال سرعتی تا 1 گیگابیت در ثانیه را ارائه می دهد.

سرویس اینترنت نقطه به نقطه؛ امکان اتصال شبکه ای از گره های نقطه به نقطه

اتصال شبکه گره نقطه به نقطه دارای تنظیمات ساده ای است که در مقیاس های مختلف و گسترده قابل پیاده سازی است. همچنین این نوع اتصال قابلیت اتصال همزمان بدون افت سرعت را دارد. این نوع اتصال برای مکان هایی که تعداد زیادی دستگاه نیاز به اتصال به اینترنت دارند استفاده می شود. البته در صورت استفاده از اینترنت نقطه به نقطه ماهان به راحتی می توانید ظرفیت شبکه خود را در صورت نیاز کم یا زیاد کنید. این قابلیتی است که محبوبیت این سرویس اینترنتی ماهانت را افزایش داده است.

مناطق تحت پوشش اینترنت نقطه به نقطه

یکی از نکات مهم برای نصب و راه اندازی اینترنت شرکتی نقطه به نقطه مانند اینترنت خانگی، توجه به حوزه های تحت پوشش این سرویس است. زیرا SLA ها، فواصل نصب و تجربه مشتری بسته به اپراتور متفاوت است. تمامی مناطق تهران، کرج و لواسان تحت پوشش اینترنت نقطه به نقطه ماهان نت هستند.

راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه برای مناطق دورافتاده بهترین گزینه برای اتصال سریع و بدون وقفه به اینترنت است. ارتباط یکپارچه بین کارمندان مختلف که از راه دور کار می کنند را تسهیل می کند. دستگاه های بی سیم با WAN سازگار هستند. این بدان معنی است که شما می توانید این نقاط اتصال را در یک منطقه بزرگ راه اندازی کنید. بنابراین، شرکت ها می توانند با استفاده از یک شبکه نقطه به نقطه، یک اتصال امن و قابل اعتماد برای کارکنان راه دور در مناطق مختلف ایجاد کنند. فقط ابتدا باید مناطق تحت پوشش این سرویس را بشناسند.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه

نکته مهم دیگر برای راه اندازی اینترنت شرکتی نقطه به نقطه، آشنایی با تجهیزات نصب این سرویس و این شبکه است. اگرچه اینترنت نقطه به نقطه مکان های مختلف را با یک شبکه متصل می کند، اما به تجهیزات متفاوتی نیز نیاز دارد. آنتن یا دیش یکی از تجهیزات اصلی برای نصب اتصال نقطه به نقطه است که باید به عنوان بخشی از هر اتصال نقطه به نقطه در مکان های مختلف نصب شود. آنتن های مورد استفاده برای اتصال نقطه به نقطه دارای ابعاد بسیار کوچک از 15 تا 30 سانتی متر بوده و بر روی ساختمان مورد نظر نصب خواهند شد. البته توجه داشته باشید که تجهیزات اینترنت نقطه به نقطه مورد نیاز دقیقا پس از امکان سنجی مشخص می شود.

خرید اینترنت پرسرعت نقطه به نقطه ماهانت

در این مقاله در مورد مزایای اینترنت نقطه به نقطه ماهان صحبت کردیم و به چند نکته در مورد نصب و پیکربندی این نوع سرویس اینترنت سازمانی پرداختیم. با توجه به مزایای فراوان این اتصال، استفاده از آن بسیار راحت است و برای شرکت ها و مناطق بزرگ توصیه می شود. حال اگر قصد استفاده از این سرویس اینترنت پرسرعت را برای سازمان خود دارید، بهترین گزینه اینترنت نقطه به نقطه خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس می توانید به سایت ماهان به نشانی mahannet.ir مراجعه کنید. امروزه سازمان ها، سازمان ها و مشاغل کوچک و بزرگ از این سرویس ماهانت استفاده کرده و از اینترنت نقطه به نقطه این شرکت رضایت کامل دارند. اگر شما نیز می خواهید از فناوری اینترنت نقطه به نقطه بهره مند شوید، با شماره تلفن 1514 سایت تماس بگیرید.

هشدار! این مقاله صرفا جهت آشنایی با کسب و کار مهمان منتشر شده است و سایت هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد. اطلاعات بیشتردیدگاهتان را بنویسید