نقش مجالس ایران و سوریه در توسعه روابط دوجانبه


نقش مجالس ایران و سوریه در توسعه روابط دوجانبه


به گزارش ایلنا، هیفا جمعه، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران که در راس جمعی از نمایندگان این کشور برای دیدار و گفت‌وگو با همتایان خود در شورای اسلامی شهر تهران برگزار می‌شود، امشب با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد. امور ایران دیدار و گفتگو کرد.


وزیر امور خارجه در این دیدار از شهدای گرانقدر مقاومت به ویژه فرمانده بین الملل مبارزه با تروریسم، شهید سلیمانی، شهدای سوریه و دیگر شهدای محور مقاومت که سوریه را از پرتگاه آزاد کردند، یاد کرد. تروریسم داعش با ایستادگی و نشان دادن نقش و جایگاه دو شورا. این کشور در پیگیری توسعه روابط در ابعاد مختلف همکاری فیمابین، بر لزوم اجرای توافقات دو کشور در زمینه اقتصادی در سطح ظرفیت تاکید کرد.


حیفا جمعه، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران نیز با تاکید بر روابط راهبردی دو کشور، بر قدردانی مردم و دولت سوریه از جایگاه جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم سوریه در جنگ سوریه تاکید کرد. تروریسم و ​​افراط گرایی


وی با ادای احترام به شهدای جنگ علیه تروریسم در سوریه، یاد و نام سردار بزرگ مقاومت شهید سلیمانی را همواره در قلب مردم سوریه نمادی از فداکاری دانست و از این شهادت به عنوان نماد فداکاری یاد کرد. نشانه دشمن مشترک مردم دو کشور.


نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با توجه به بازدید از یکی از مراکز خانه خلاقیت در تهران، از پیشرفت‌های علمی ایران در حوزه‌های نانو، پزشکی، سلول‌های بنیادی و صنایع قدردانی کرد و نسبت داد. به مقاومت و موضع ملت ایران در برابر تحریم های ظالمانه ارزیابی می شود.


هیفا جمعه با اشاره به تخریب چهره کشورهای مقاومت توسط امپراتوری رسانه ای غرب بر تقویت جبهه رسانه ای مقاومت برای نشان دادن چهره واقعی و مقابله با دروغ های این امپراتوری رسانه ای تاکید کرد.


همچنین عباس گلرو معاون رئیس جمهور، فاطمه محمدبیگی و تیموریان از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه در شورای اسلامی حضور داشتند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید