نقش مهم خط انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


نقش مهم خط انتقال گاز رشت - چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان

مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران بر نقش مهم و تعیین کننده خط 42 اینچ انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان تاکید کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی در بازدید از روند پیشرفت خط 42 اینچ انتقال گاز رشت – چالوند گفت: این پروژه به فاز اولیه عملیاتی خود نزدیک شده و طی روزهای آینده به شرایط بسیار مطلوبی در منطقه خواهد رسید.» انتقال می رسد.


نقش مهم خط انتقال گاز رشت – چالوند در تبادل گاز با جمهوری آذربایجان


وی اهداف مهم استفاده از این خط را مورد تاکید قرار داد و افزود: ایستگاه اندازه گیری و صادرات گاز آستارا یکی از قدیمی ترین جایگاه های کشور است که نقش بسزایی در تجارت گاز و مبادله ارز ایفا می کند. همچنین خط 42 اینچی رشت – چالوند علاوه بر پایداری گاز استان اردبیل و استان های همجوار، نقش تعیین کننده ای در تبادل گاز با آذربایجان خواهد داشت.


مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران گفت: در سالی که مزین به شعار تولید، دانش و اشتغال زایی است، تحقق این مهم با تمام تلاش به ویژه در پایداری، تداوم جریان گاز در جهت تحقق ضروری است. برای رشد و رونق تولید و در نتیجه ارتقاء باید برای نظام دانش بنیان و ایجاد اشتغال تلاش کرد.


وی در ادامه این بازدید ضمن تاکید بر لزوم به روز رسانی و نصب ایستگاه جدید اندازه گیری حجم گاز، از آخرین وضعیت تغییرات اساسی در توربین ها برای اطلاع از آمادگی انتقال گاز در نیمه دوم سال مطلع شد.


وی گفت: دسترسی به اطلاعات دقیق و لحظه ای جریان گاز از مبدا، انتقال و توزیع گاز به منظور کنترل، هماهنگی و تصمیم گیری صحیح ضروری است.


مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان بر لزوم همکاری و هماهنگی همه جانبه منطقه در بحث انتقال و صادرات گاز با دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران تاکید و بر افزایش بهره وری به موقع تاکید کرد. و تعمیرات بهینه خطوط لوله و ایستگاه های منطقه.


فیروز خدایی مدیر منطقه 8 عملیات حمل و نقل گاز نیز گزارش مفصلی از فعالیت های انجام شده در این منطقه از عملیات ارائه کرد و گفت: در سایه تعامل و مشارکت توانستیم به ماموریت مهم خود که انتقال بهینه گاز طبیعی به مشتریان داخلی، صنایع، نیروگاه ها و صادرات مثبت عمل می کند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید