نگرانی معلمان از خرید خدمات: آیا با تصویب «طرح تشکیلاتی» رسمیت پیدا می کنیم؟


نگرانی معلمان در مورد خرید خدمات: ما با تایید رسمی رسمی خواهیم شد

معلمان تدارکات خدمات خواستار تغییر آن با تصویب طرح ساماندهی استخدام کارمندان دولت شدند.


به گزارش خبرنگار ایلنا، طی روزهای گذشته اظهاراتی از سوی یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس منتشر شد که احتمالا وزارت آموزش و پرورش و معلمان در محدوده طرح تشکیلاتی قرار نمی گیرند.


اسدی (معلم مخارج) با انتقاد از این معضل تصریح می کند: اگر صدها معلم مخارج از شهرهای مختلف از دایره برنامه سازمانی خارج شده و وضعیت را تغییر ندهند، عدالت برقرار نشده است.


وی می افزاید: هدف طرح سازمانی حذف پیمانکاران و تغییر وضعیت همه نیروها در همه دولت ها و نهادهای عمومی کشور است. معلمان خرید خدمات مانند کارگران شرکت ها و پیمانکارانی هستند که برای شرکت های واسطه کار می کنند. این شرکت ها کار مستقل «آموزش و پرورش» را از دولت برون سپاری کرده اند که به هیچ وجه در حیطه خصوصی سازی قرار نمی گیرد، آموزش وظیفه ای است که نمی توان آن را به بخش خصوصی واگذار کرد.


این معلم با بیان اینکه «شرکت‌های خرید خدمات آموزشی همان شرکت‌های پیمانکاری سایر مؤسسات هستند»، اظهار داشت: اگر قرار است واسطه‌ها و پیمانکاران حذف شوند، شرکت‌های خرید خدمات باید برچیده شوند و همه معلمان در رده خود به مقام و مقام تبدیل شوند. ; معلمان ضمن خدمت سال ها است که بار عمده بخش قابل توجهی از آموزش و پرورش کشور را با کمترین حقوق و مزایا به دوش می کشند. چگونه می توان آنها را از برنامه سازمانی حذف کرد؟


اسدی به تبعیض آشکار معلمان رسمی و غیررسمی اشاره می کند و می گوید: معلمانی که خدمات می خرند، نصف حقوق و مزایای رسمی را دریافت نمی کنند. در آموزش و پرورش، بسیار بیشتر از برخی نهادها، با قراردادهای کاری متعدد و تبعیض قانونی مواجه هستیم. این عادلانه نیست که بخواهند وزارتخانه ای به اهمیت آموزش و پرورش را از برنامه برنامه ریزی حذف کنند.


وی در پایان می گوید: تمام امید ما معلمان خرید خدمتی برای ساماندهی و تصویب طرح است تا شاید پس از سال ها کار با کمترین حقوق و بدون امنیت شغلی و امید به آینده، روزی این کار را انجام دهیم. بتوانیم حقوق خود را بدست آوریم. از نمایندگان مجلس می خواهیم ما را فراموش نکنند و ما را رها نکنند.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید