هزینه جنین نوزاد چقدر است؟ آیا با هزینه یک IVF ساده متفاوت است؟ – جدید


تعیین جنسیت کودک به یکی از جالب ترین دغدغه های خانواده ها در سال های اخیر تبدیل شده است. اگرچه این زوج در مورد مشکلات باروری تصمیم گرفتند، با تکنیک های کمک باروری در آزمایشگاه باردار شو آنها می خواهند گزینه هایی برای تعیین جنسیت کودک خود داشته باشند. اگر شما هم جزو این گروه هستید و برای بچه دار شدن اقدام کرده اید، شاید دانستن بیشتر در مورد هزینه کاشت جنین پسر به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

چگونه می توانم در کمترین زمان ممکن باردار شوم؟

با کمک جاده می توانید با اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه باردار شوید. اکنون می توانید جنسیت نوزاد آینده خود را چه مرد و چه زن انتخاب کنید. به جزئیات آن دقت کنید.

در مورد کاشت جنین پسر چه می دانید؟

کاشت جنین پسر با لقاح مصنوعی IVF لقاح آزمایشگاهی فرآیند انتخاب جنسیت نوزاد است که با آزمایش جنین یا جنین از کانال IVF انجام می شود.

در واقع، زوجین باید قبل از کاشت جنین در رحم، این مرحله را برای تعیین جنسیت جنین خود طی کنند. توجه داشته باشید که قبل از بحث هزینه کاشت جنین پسر، این عمل تنها با لقاح آزمایشگاهی قابل انجام است.

یادداشت مهمتوجه داشته باشید که سلول تا انتها بارور می شود هفته هشتم بارداریبه آن جنین می گویند و بعد تبدیل به جنین می شود. در این مقاله به طور کلی از اصطلاح جنین استفاده می کنیم.

مسئله انتخاب جنسیت امروزه یکی از دغدغه های اصلی برخی از زوج هاست. وقتی صحبت از جنسیت می شود، به این معنی است که هویت یک فرد از نظر جنسی در نظر گرفته می شود. جنسیت کودک در واقع یک هویت جنسی است که توسط کروموزوم XY جنس مذکر و کروموزوم XX جنس مونث تعیین می شود.

آماده سازی برای تعیین هزینه کاشت جنین پسر: تست PGT

بد نیست بدانید در این مقاله PGT همان تست تعیین جنسیت قبل از لانه گزینی است. متخصص باروری آزمایش PGT را برای تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری و در فرآیند انتقال جنین به رحم انجام می دهد.

ناگفته نماند که در حالی که این آزمایش یکی از رایج ترین روش های کاهش بیماری های انتقال از مادر به جنین و همچنین بهترین راه برای تعیین ناهنجاری های ژنتیکی جنین است که تأثیر منفی بر لانه گزینی و بارداری موفق دارد، این فناوری ارائه می دهد. فرصت هایی برای متخصصان تعیین جنسیت هر جنین آزمایش شده.

مراحل تعیین جنسیت با لقاح آزمایشگاهی

زوج هایی که می خواهند جنسیت نوزاد خود را تعیین کنند تا خانواده خود را متعادل کنند، باید از دستورالعمل ها و درمان های مشابه برای IVF ساده پیروی کنند. تنها تفاوت در هزینه کاشت جنین پسر است هزینه لقاح آزمایشگاهی اضافه خواهد شد.

شما باید هزینه کاشت جنین پسر را بدانید.

شما باید هزینه کاشت جنین پسر را بدانید.

به این ترتیب تخمک زن از تخمدان خارج می شود و در کلینیک تخمک در آزمایشگاه با اسپرم همسر بارور می شود تا جنین تشکیل شود. این فرآیند گاهی با تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم ICSI (میکرو تزریق) همراه است. یعنی اسپرم مستقیماً به تخمک تزریق می شود.

خوب است بدانید که جنسیت هر جنین توسط دو کروموزوم یکی از مادر و دیگری از پدر تعیین می شود. نوع کروموزوم ها (هم X و هم Y) کروموزوم هایی است که از والدین به ارث می رسد و جنسیت جنین را تعیین می کند.

بررسی سلول های تخمک بارور شده (جنین) ساختار کروموزومی آن را نشان می دهد. سپس جنین پسر به رحم منتقل می شود. باید اضافه کنیم که جنین های باقی مانده از فرآیند IVF که منتقل نشده اند می توانند جنین نگهداری شده یا منجمد شدهدر آزمایشگاه برگزار می شود.

ناگفته نماند که در صورت تمایل زوجین، می توانند تخمک یا جنین ذخیره شده خود را علاوه بر استفاده خود در آینده به زوج دیگری نیز اهدا کنند و یا برای تحقیقات پزشکی اهدا کنند.

تعیین هزینه کاشت جنین پسر

گزینه تعیین جنسیت برای زوج هایی که قصد بچه دار شدن با روش IVF را دارند در مرحله ارزیابی ژنتیکی جنین انجام می شود. زوجین همچنین ممکن است این گزینه را از متخصص باروری در طول فرآیند درمان درخواست کنند. نکته مهم این است که هزینه کاشت جنین پسر متفاوت و آشکارا بیشتر از کل هزینه IVF است.

در واقع اگر قصد بارداری با لقاح مصنوعی را دارید و همچنین به فکر تعیین جنسیت نوزاد با روش آزمایشگاهی و با آزمایش PGT هستید، باید اضافه کنیم که علاوه بر هزینه های سربار، حدود 10-20 میلیون تومان به هزینه اصلی اضافه می شود. این هزینه شامل مبلغ اضافی (تقریباً 5 میلیون تومان) برای داروهای تجویزی است.

همچنین لازم به ذکر است که این هزینه در مراکز مختلف با توجه به نوع و کیفیت خدمات متفاوت است و ممکن است شامل مواردی باشد که بر اساس تعرفه وزارت بهداشت تعیین می شود.

نکات ضروری قبل از تعیین جنسیت

در بین روش های تعیین جنسیت، روش های آزمایشی کمک باروری ایمن ترین هستند.

در بین روش های تعیین جنسیت، روش های آزمایشی کمک باروری ایمن ترین هستند.

اکنون که در مورد هزینه کاشت نوزاد بیشتر می دانید، ممکن است بخواهید نکات زیر را در مورد تصمیم خود برای انتخاب نوزاد در نظر بگیرید:

فناوری تعیین جنسیت IVF یک روش اثبات شده و قابل اعتماد برای زوج هایی است که قصد دارند زودتر باردار شوند یا یکی را انتخاب کنند. روش های تعیین جنسیت کودکان تصمیم می گیرند که جنسیت کودک خود را تعیین کنند.

◄ هدف برخی از زوج ها حفظ تعادل خانوادگی است. زایمان های مکرر یک نوزاد دختر باعث می شود که زوجین برای بچه دار شدن تلاش کنند.

به یاد بیاورید که بسیاری از آزمایشات ژنتیکی برای تعیین جنسیت نوزاد از جمله PGT، PGS یا PGD انجام می شود. در تمامی این روش ها سلول های مختلفی از جنین گرفته می شود تا با ارزیابی ژنتیکی جنسیت مورد نظر مشخص شود. خوب است بدانید که تفاوت در نرخ هزینه کاشت جنین پسر در واقع شامل یک سری آزمایشات ژنتیکی است.

پس از آزمایش ژنتیکی PGT یا PGD، فقط جنین های سالم برای لانه گزینی به جنین منتقل می شوند.

◄ علاوه بر حفظ تعادل جنسی در خانواده، دلایل دیگری مانند بیماری های زن یا مرد، مشکلات فرهنگی یا مذهبی زوجین را به تعیین جنسیت با روش های آزمایشگاهی سوق می دهد.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، راه های مختلفی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد رژیم غذایی برای بچه دار شدن بین آنها. اما باید اضافه کرد که در بین روش های تعیین جنسیت، روش کمک باروری در آزمایشگاه مورد تایید بیشتری قرار گرفته است.

بیایید با شما صحبت کنیم

تعیین جنسیت به یکی از رایج ترین مسائل خانوادگی در زمینه باروری در سال های اخیر تبدیل شده است. بسیاری از زوج هایی که مشکلات باروری دارند نیز تمایل دارند قبل از لقاح مصنوعی جنسیت فرزند خود را تعیین کنند.

زوج عزیز در صورت علاقه مندی به این گزینه می توانید از متخصص باروری در فرآیند لقاح جنین در آزمایشگاه بخواهید تا در مراحل آزمایش ژنتیک این گزینه را برای شما در نظر بگیرد.

توجه داشته باشید که هزینه کاشت جنین پسر یا دختر به هزینه اصلی لقاح اضافه می شود که بر اساس مرکز و خدماتی که ارائه می دهد متفاوت خواهد بود.

منبع: dallasivf

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟

دیدگاهتان را بنویسید