هزینه عمل لاغری چقدر است؟ عوامل موثر بر هزینه جراحی اسلیو معده


29 میلیون ایرانی چاق و اضافه وزن دارند. 10 درصد هزینه خانواده های چاق برای درمان چاقی و بیماری های مرتبط هزینه می کنند. در کشوری مثل انگلستان هر سال 27 میلیارد تومان برای مشکلات مرتبط با چاقی هزینه شده است از این مبلغ، نزدیک به 8 میلیارد یورو برای خدمات درمان چاقی هزینه می شود. این 3 عبارت و نقل قول را به خاطر بسپارید تا پس از ارائه هزینه جراحی کاهش وزن (به عنوان جدول میانگین و جزییات) به شما نشان دهیم که نرخ ها و هزینه های جراحی کاهش وزن در مقایسه با هزینه های غیر جراحی نجومی تر است.

هزینه متوسط ​​جراحی کاهش وزن چقدر است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تکنیک ها و روش های جراحی لاغری بسیار متفاوت است. برای پیشبرد هر یک از این روش ها مسیر خاصی طی می شود. بنابراین هر عمل لاغری به تجهیزات، مهارت، مهارت و الزامات خاص خود نیاز دارد.

بنابراین نمی توان گفت که مثلاً هزینه مداخله لاغری ثابت است و مثلاً 30 میلیون تومان است. هزینه کل کاهش وزن به صورت یک محدوده و هزینه تکنیک ها و روش های جراحی (مانند آستین، بای پس و …) به صورت یک عدد یا به طور مشابه به عنوان طیفی از اعداد بیان می شود.

در نتیجه هزینه جراحی کاهش وزن به طور متوسط ​​بین 53 تا 58 میلیون و بیشتر است. (البته هزینه برخی جراحان تا 85 میلیون تومان هم می رسد.)


هزینه کاهش وزن بدون بیمه چقدر است؟

ذکر این نکته ضروری است که بیمه درمانی و بیمه تکمیلی فقط هزینه جراحی را پوشش می دهد شاخص توده بدنی یا BMI افراد بالای 40 سال. زیر این قیمت، هزینه به صورت آزاد محاسبه می شود.


هزینه جراحی لاغری اسلیو معده در سال 1401 چقدر است؟

از آنجایی که دو روش لاغری اسلیو و بای پس معده رایج ترین و موثرترین روش ها برای درمان چاقی هستند، در این مقاله تنها هزینه این دو مداخله را لیست کرده ایم. همین بازه از 53 تا 58 میلیون تومان برای اسلیو در نظر گرفته شده است.

هزینه جراحی بای پس معده در سال 1401 چقدر است؟

بای پس معده بعد از اسلیو یکی از مطمئن ترین و موثرترین روش های جراحی کاهش وزن است. هزینه جراحی بای پس معده تقریباً مشابه هزینه اسلیو معده است و به دلیل پیچیدگی نسبی آن کمی بالاتر است.

تصور کنید دو نفر در مورد هزینه جراحی بای پس معده صحبت می کنند

به نظر شما هزینه جراحی کاهش وزن زیاد است؟

اکنون که هزینه جراحی کاهش وزن را به صورت جدول مشاهده کردید، به دو یا سه جمله اول مقدمه برگردید و آنها را با دقت بیشتری بخوانید.

منابع این استنادها به ترتیب از ایرنا، همشهری آنلاین و سازمان بهداشت بریتانیا آمده است و هر کدام به عمق فاجعه چاقی و هزینه های آن پرداخته اند.

در یکی از نقل قول ها می خوانید که افراد چاق به طور متوسط ​​10 درصد از درآمد سالانه خود را صرف درمان چاقی و بیماری های مرتبط با آن می کنند.


برای لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمایی ارل منتقل شده اید.

خانواده ای را تصور کنیم که به طور متوسط ​​سالانه 20 میلیون تومان درآمد دارند. یعنی هر سال فقط ۲ میلیون تومان برای درمان چاقی هزینه می شود.

اما با یک هزینه 53 تا 58 میلیون تومانی سلامتی خود را تا پایان عمر تضمین می کنید و نه تنها چاقی از بین می رود بلکه بیماری های مربوطه تا 90 درصد ریشه کن می شود. و دیگر مجبور نیستید هر سال هزینه اضافی برای مدیریت مشکلات چاقی بپردازید.

پس خودتان قضاوت کنید. آیا بهتر است سالیانه 10 درصد از درآمد خود را تا پایان عمر در بیمارستان، دارو و یا یک بار با هزینه بسیار کمتر صرف کنید تا سلامتی خود را تا پایان عمر تضمین کنید؟


هزینه های چاقی و عدم درمان موثر آن سرسام آور است

چاقی فقط یک طرف ماجراست و ای کاش فقط بحث افزایش وزن و حجم بدن بود نه چیز دیگری. متأسفانه خود چاقی، حتی اگر به عنوان یک بیماری تلقی نشود، باعث بسیاری از بیماری ها می شود.

دیابت، کلسترول بالا، سندرم تخمدان پلی کیستیک، فشار خون بالا، حمله قلبی و سکته مغزی، افسردگی، آپنه انسدادی خواب و… تنها تعداد کمی از شناخته شده ترین بیماری ها با چاقی مرتبط هستند.

افراد دارای اضافه وزن یا چاق اغلب یک یا چند بیماری مرتبط با چاقی دارند. این افراد هر ساله هزینه های زیادی را صرف کنترل و مدیریت بیماری های مرتبط با چاقی خود می کنند که در دراز مدت بسیار بیشتر از هزینه جراحی کاهش وزن است.


چرا می گوییم چاقی بیشتر از جراحی هزینه دارد؟

به عنوان مثال، افراد چاق مبتلا به دیابت که عمدتاً به دلیل دیابت چاق هستند، باید سالانه 16756 دلار برای درمان، کنترل یا مدیریت دیابت خود هزینه کنند. (از آنجایی که در ایران آمار متناقضی وجود دارد و یا هیچ منبعی هزینه ای را ذکر نکرده است، هزینه درمان دیابت در آمریکا را ذکر کرده ایم.)

مثال دیگر هزینه درمان بیماری قلبی در مقابل هزینه جراحی کاهش وزن است. از آنجایی که اکثر مردم سالانه حدود 19000 دلار برای درمان و مدیریت بیماری های قلبی عروقی خرج می کنند، تا پایان عمر آنها باید مبالغ هنگفتی هزینه شود که ممکن است برای یک سال قابل مشاهده نباشد اما برای مدت طولانی واقعاً زیاد است.

پاسخ به سوالات رایج در مورد هزینه جراحی کاهش وزن

اسلیو معده گرانتر است یا بای پس معده؟

به دلیل پیچیدگی جراحی بای پس، هزینه این عمل کاهش وزن عموماً بیشتر از هزینه اسلیو معده است.

هزینه جراحی کاهش وزن در بیمارستان دولتی یا خصوصی بیشتر است؟

معمولا تمام روش های کاهش وزن در بیمارستان های خصوصی هزینه بیشتری دارند، اما این بیشتر است. اما بیمه ها تا حدودی این هزینه ها را کاهش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید