هزینه 20 میلیارد دلاری برای زیرساخت های حمل و نقل در چهار سال آینده / می توانیم از حمل و نقل پول زیادی به دست آوریم.


هزینه 20 میلیارد دلاری برای زیرساخت های حمل و نقل در چهار سال آینده / می توانیم از حمل و نقل پول زیادی به دست آوریم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: طی چهار سال آینده 20 میلیارد دلار در پروژه های زیرساختی حمل و نقل ریلی، جاده ای و بندری هزینه خواهیم کرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رستم قاسمی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه وزیر دریانوردی بوده است، گفت: در جوانی به کره جنوبی سفر کردم و در آنجا در زمینه عملیات دریایی آموزش دیدم و همچنین هستم. در حوزه کشتی سازی حضور دارد و افراد کمی در تمامی رشته های دریایی فعال بوده اند.


وی ادامه داد: بعد از جنگ در کشور ما بندر بزرگی نداشتیم و بندر شهید رجایی تنها منبع ما در دریا بود و اکنون موضوع دریای کشور مظلوم است و من هرگز نتوانستم از ظرفیت ها استفاده کنم. در دریا که ممکن است پایه اقتصاد ایران باشد.» می توانیم به خوبی از آن استفاده کنیم.


به گفته وزیر راه و شهرسازی، در کشور ما 14 هزار کیلومتر راه آهن وجود دارد و کانتینری که از هند وارد بندر شهید رجایی می شود از طریق این شبکه ریلی به رشت منتقل می شود، سپس با تراموا وارد آذربایجان و از آنجا در فنلاند. و اروپا می رسد.


قاسمی افزود: با این مسیر کریدور ناقص از ایران، مدت زمان حمل بار از هند به فنلاند بین 15 تا 17 روز است در حالی که حمل بار از مسیر دریای سرخ و سیاه تا 45 روز طول می کشد.


وی با بیان اینکه اخیراً در نشست عشق آباد اعلام شد که 200 میلیون تن بار در این منطقه وجود دارد، گفت: همه قبول دارند که ایران ممکن است از نظر ژئوپلیتیکی مهمترین نقش ترانزیتی را در جهان داشته باشد. اگر ایران فقط یک پنجم از این 200 میلیون تن را جذب کند، درآمد وحشتناکی از ترانزیت خواهد داشت.


وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر هر 10 روز یک بار کودهای شیمیایی از روسیه به هند منتقل می شود، تصریح کرد: ایران می تواند از این فرصت استفاده کند و معتقدم پس از درآمد نفت، ممکن است درآمد پایدار و پایان ناپذیر کشور بیشتر شود. درآمد ترانزیت .


قاسمی با بیان اینکه با گذشت 30 سال هنوز برخی پروژه های ریلی کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، خاطرنشان کرد: پس از یک سال تلاش و رایزنی مقرر شد تا چهار سال آینده 20 میلیارد دلار برای پروژه های زیربنایی هزینه شود. ، برای ترانزیت از طریق جاده و بندر.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید