هوشیاری منجر به شکست عملیات خرابکارانه علیه نیروگاه های هسته ای شد


هوشیاری منجر به شکست عملیات خرابکارانه علیه نیروگاه های هسته ای شد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌وگو با تشریح تحولات اخیر برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد که برنامه نظامی هسته‌ای نه در «دکترین دفاعی ایران» و نه در «باور» او جایی ندارد.


به گزارش ایلنا، محمد اسلامی در گفت و گو با شبکه العالم، با اشاره به اینکه امروز ماشین آلات پیشرفته IR6 با بهترین کارایی و کیفیت در خط تولید کار می کنند، گفت: نیازی به هسته ای احساس نکردیم. برنامه نظامی و ما این کار را انجام نمی دهیم زیرا نه در دکترین دفاعی ما و نه در اعتقادات ما جایی برای بمب اتم وجود ندارد.


رئیس سازمان انرژی اتمی در این گفتگو خاطرنشان کرد: طبق قانون باید با تاکید بر دستگاه های پیشرفته IR6 ظرفیت غنی سازی را به 190 هزار برسانیم، این دستگاه های پیشرفته امروز با بهترین کارایی و کیفیت در خط تولید کار می کنند. .


اسلامی گفت: تدابیر نظارتی و امنیتی باعث شکست عملیات خرابکارانه علیه نیروگاه های هسته ای شده است.


وی در این گفت‌وگو به موضوعات مرتبط با توسعه فناوری هسته‌ای، شناسایی اقدامات خرابکارانه، مذاکرات هسته‌ای و موارد دیگر پرداخت.


مشروح گفت و گوی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با شبکه العالم امشب ساعت 22:00 از این شبکه پخش می شود و همزمان متن کامل این مصاحبه در شبکه فارسی العالم منتشر می شود. وب سایت و شبکه اجتماعیانتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید