هیچ یک از اقدامات ایران بدون انطباق با سیستم آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت نمی گیرد


هیچ یک از اقدامات ایران بدون انطباق با سیستم آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت نمی گیرد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما بر اساس توافقات عمل می کنیم، هیچ یک از اقدامات ایران بدون رعایت نظام صورت نمی گیرد و تمام فعالیت های ایران در حضور آژانس بین المللی انرژی است، اتمی و رابطه ما در این کشور برقرار است. مطابق قانون».


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه پانزدهمین مجمع عمومی جامعه اسلامی مهندسین در جمع خبرنگاران درباره مصوبه شورای حکام علیه کشورمان گفت: آنها بمب اتم می سازند. طبق اطلاعات نادرست صهیونیست ها و منافقین هر روز نیاز به بازرسی های مختلف داشتند اما نتوانستند چیزی علیه ایران ارائه دهند.


وی تصریح کرد: پرونده برجام برای پایان دادن به این ادعاها مورد مذاکره قرار گرفت. یک روز در مورد لپ تاپ دزدیده شده صحبت می کنند و روز دیگر از جاسوسی و یک سند سرقتی مطلع می شوند. برجام موافقت کرد اما طرف های غربی به آن عمل نکردند و ادعاها همچنان پابرجاست. برجام باید اتهامات را رفع می کرد. امکان ندارد این اتهامات را به ایران بزنند یا در بحث برجام به ایران فشار بیاورند.


وی در خصوص جزئیات کاهش تعهدات و افزایش ظرفیت هسته ای گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده و همه چیز برای مذاکره و تجارت بسته است. ما بر اساس متن مذاکرات عمل می کنیم، نه یک کلمه کمتر از برجام و نه یک کلمه بیشتر، مذاکرات تمام نشده است.


وی در پاسخ به این سوال که آیا ظرفیت غنی سازی را افزایش خواهیم داد، گفت: طبق قانون همه چیز یک گام راهبردی خواهد بود.


اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آخرین رایزنی‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: ایران بر اساس قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل می‌کند و ایران یکی از اعضای پادمان است. ما طبق توافقات عمل می کنیم، هیچ یک از اقدامات ایران بدون انطباق با نظام صورت نمی گیرد و تمام فعالیت های ایران در حضور آژانس بین المللی انرژی اتمی است و رابطه ما بر اساس قانون برقرار است.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید