وارد بازار سهام شوید و سود کنید. ما به شما یاد می دهیم که چگونه!


در سال های اخیر به دلیل افزایش تورم و کاهش ارزش سرمایه، مردم در بازارهای مختلف سرمایه گذاری کرده اند. بازار سرمایه به دلیل اینکه سود بیشتری نسبت به سایر بازارها دارد مورد استقبال قرار گرفته است. پیچیدگی این بازار به حدی است که برای ورود به بورس نیاز به گذراندن دوره آموزشی بورس دارید.

حال تصور کنید بازاری که برای ورود به بازار نیاز به آموزش دارد می تواند بدون آموزش و کسب سایر مهارت های لازم سودآور باشد؟

بنابراین ورود به بورس مستلزم آموزش در ابعاد مختلف است که نیاز به مهارت و تجربه دارد. در واقع ورود به بازار سرمایه و معامله مستقیم برای افرادی که دانش کافی ندارند اصلا توصیه نمی شود. البته نگران نباشید این افراد می توانند به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه گذاری کنند.

در این مقاله ابتدا به مزایای بازار سرمایه می پردازیم سپس اقدامات اولیه لازم را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید تا با شرایط ورود به بورس آشنا شوید.

مزایای بازار سرمایه

بازدهی بالا از سایر بازارها، قانونی بودن بازار سرمایه، شفافیت بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها، نقدینگی بالا و کمک به تولید داخلی از مزیت های اصلی این بازار است که مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.

الزامات مبادله

در زیر پیش نیازهای لازم برای ورود شما عزیزان به بازار سرمایه را بیان می کنیم:

کد بورس و معاملات را دریافت کنید

برای اینکه بتوانید در بازار سرمایه فعالیت کنید، داشتن کد بورسی و کد معاملاتی ضروری است. در واقع کد بورسی هویت شما را در بازار سرمایه نشان می دهد و توسط سازمان بورس صادر می شود. برای دریافت آن نیاز به ثبت نام و احراز هویت سجام می باشد که از طریق سایت سجام و یا حضوری در باجه ها و شعب کارگزاری امکان پذیر است. البته برخی از بروکرها می توانند تمام مراحل پنل آنلاین خود را طی کنند.

کد معاملاتی نیز توسط واسطه های موجود صادر می شود که از طریق آن می توانید از بستر دلالی آنلاین مورد نظر استفاده کنید. برای دریافت این کد نیاز به ثبت نام و احراز هویت یک واسطه دارید.

کارگزاری آگاه امکان ثبت نام و احراز هویت اینترنتی را برای دریافت کد بورسی و معاملاتی در اپلیکیشن آساتریدر فراهم کرده است تا سرمایه گذاران به راحتی و به صورت آنلاین تمامی مراحل را انجام دهند. در واقع دیگر نیازی به چندین مراجعه حضوری نیست و تنها از این مرجع تمام مراحل لازم انجام می شود.

دسترسی به سیستم های معاملاتی

پس از دریافت کد تراکنش و فعال سازی سامانه های آنلاین برای شما، باید بتوانید تعدادی فعالیت را انجام دهید که در زیر به متداول ترین آنها اشاره می کنیم:

 • نماد مورد نظر را جستجو و پیدا کنید
 • خرید و فروش
 • واریز و برداشت وجوه
 • میزان سود و زیان را ببینید
 • لیست عملیات را نمایش می دهد
 • نظارت بر سبد سهام
 • تغییر ناظر کارگزار

میزان سرمایه مورد نیاز

با توجه به نوسانات و اهمیت آموزش برای ورود به بورس، برای مصون ماندن از زیان های قابل توجه، باید در نظر داشت که سرمایه صرف شده به گونه ای است که اگر همه چیز از دست رفت، تاثیری بر زندگی سرمایه گذار نداشته باشد و نفروخت. دارایی های ضروری مانند خانه ها و آپارتمان ها. نکته دیگر این است که برای همه افراد تازه وارد توصیه می کنیم اگر قصد سرمایه گذاری مستقیم دارید از مبالغ کمتر شروع کنید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بورس 500 هزار تومان است.

در بورس سرمایه گذاری کنید

در واقع آموزش در بورس به همین جا ختم نمی شود و فقط برای خرید و فروش و انتخاب سهام مختلف است که اهمیت ویژه آموزش را می بینیم. دو تحلیل اساسی و کارآمد به نام های تحلیل بنیادی و تکنیکال یکی از موضوعاتی است که برای انتخاب سهام باید یاد گرفت.

تحلیل بنیادی به ارزش ذاتی سهام می پردازد و تمام عواملی را که بر سهام تأثیر می گذارند بررسی می کند. تحلیل تکنیکال نیز عملکرد قیمت سهم را بررسی می کند و ابزارهای مختلفی دارد. بنابراین متوجه شدیم که به محض ورود، کار اصلی ما شروع می شود و باید در زمینه های مختلف مهارت کسب کنیم.

در زیر به معرفی یکی از معتبرترین مراجع آموزش بورس می پردازیم که فعالیت خود را در سال 1387 آغاز کرده و هر ساله کارشناسان زیادی را روانه بازار سرمایه می کند.

آموزش واسطه گری آگاهانه

کارگزاری آگاه با 13 سال سابقه در راه اندازی واحد آموزشی یکی از باسابقه ترین موسسات در این زمینه می باشد. فیلم های آموزشی رایگان از مبتدی تا پیشرفته در وبلاگ باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه موجود است همچنین آموزش های گام به گام ورود به بورس و بسیاری از اصول اولیه دیگر در وبلاگ باشگاه موجود است.

مدرسه بورسیه آگاه نیز به عنوان مرجعی مطمئن و جامع، سالانه تعداد زیادی از افراد را با علوم مرتبط با بازار سرمایه آشنا می کند. همچنین کارگزاری آگاه با برگزاری دوره های آموزشی مختلف در سراسر ایران به صورت حضوری و آنلاین امکان دسترسی آسان به استانداردهای آموزشی بورسیه را فراهم کرده است.

با خدمات آموزشی این شرکت کارگزاری مستقر می توانید جامع ترین و به روزترین اطلاعات بازار سهام را بیاموزید.

چند نکته مهم برای سرمایه گذاری

 • تحلیل تکنیکال و بنیادی دو رکن اصلی برای انتخاب سهام مناسب هستند.
 • برای ورود به بازار سرمایه و کسب سود از آن به آموزش نیاز است.
 • کنترل تصمیمات احساسی برای این بازار ضروری است.
 • اولین اصل برای سرمایه گذاری، حفظ اصل سرمایه است.
 • تخصیص زمان و انرژی برای موفقیت در این بازار ضروری است.
 • همیشه باید به دنبال راه حل باشید تا با افت بازار سرمایه، سرمایه و سود سرمایه خود را از دست ندهید، زیرا چرخش بخشی از این بازار است.
 • اگر دانش لازم را ندارید از روش های سرمایه گذاری غیر مستقیم استفاده کنید.

آخرین کلمه

پذیرش بورس برای فعالیت در بازار سرمایه مستلزم گذراندن دوره آموزشی در بورس و سایر اصول موجود است. برای معامله در بورس باید سهام و کد معاملاتی دریافت کنید. شما باید همیشه مقدار سرمایه را در این بازار وارد کنید تا در صورت از دست رفتن آن آسیبی نبینید. برای سرمایه گذاری و تجارت مستقیم باید تجربه و دانش لازم را داشته باشید و زمان زیادی را صرف کنید تا بازدهی خوبی داشته باشید. شما می توانید بهترین دوره ها را برای دسترسی به بورس تحصیلی و کسب سود از این بازار در مدرسه بورسیه آگاه تجربه کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای آگاهی شما از فعالیت مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید