ورود ایران به بازار خدمات دانش بنیان ونزوئلا


    ورود ایران به بازار خدمات دانش بنیان ونزوئلا


به گزارش ایلنا به نقل از سازمان توسعه تجارت، سیداحمدرضا علایی طباطبایی در خصوص نشست کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا و تاثیر آن بر تجارت دو کشور، گفت: اگر به سابقه همکاری بین دو کشور توجه شود. همکاری های تجاری و اقتصادی دو کشور بیش از سایر اشکال همکاری است.


وی افزود: یک دهه است که وارد بازار ونزوئلا شده ایم و این حضور بیشتر بر حضور ارائه دهندگان خدمات متمرکز بوده تا صادرات محصولات. این شرکت ها ورود خوبی به عرصه های ساختمانی، ساخت کارخانه های مختلف اعم از لبنیات، خودروسازی و … داشتند که اکنون اگر کسب و کار آنها را ارزیابی کنید نتایج خوبی را نشان می دهد.


معاون توسعه تجارت بین الملل سازمان توسعه تجارت با تاکید بر اینکه یکی از اهداف کمیسیون مشترک بررسی موانع و مشکلات توسعه خدمات فنی و مهندسی است، افزود: نتیجه این جلسه حضور چندین شرکت خدمات فنی و مهندسی در ونزوئلا. طبیعتاً در 2 سال اخیر خدمات دانش بنیان نیز به سرفصل خدمات صادراتی ما در این کشور اضافه شده است که شاهد برگزاری نمایشگاه خدمات دانش بنیان در کاراکاس بوده ایم.


وی حوزه تجاری این شرکت های دانش بنیان را خدمات دارویی، تجهیزات پزشکی، سلول های بنیادی، درمان بیماران سرطانی عنوان کرد و در خصوص علت پایین بودن رقم مبادلات تجاری با ونزوئلا، گفت: آمار رسمی که وجود دارد همه موارد دیگر است. از واقعیت به دلایل مختلف شماره شرکت رسمی ما نباید ملاک باشد. صادرات و واردات ما با رقمی که گمرک اعلام کرده متفاوت است.


معاون توسعه تجارت بین الملل سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این سوال که آیا حجم مبادلات تجاری با ونزوئلا مطلوب است یا خیر؟ وی گفت: با شرایط ایده آل فاصله داریم اما شیب عملکردی دو سال اخیر قابل قبول است.


وی درباره ظرفیت‌های همکاری‌های موجود ایران و ونزوئلا گفت: اگر به ترکیب پروژه‌های تکمیل‌شده نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اجرای تعهدات مالی ونزوئلا با مشکل مواجه شده است که در دستور کار کمیسیون مشترک حل است.


علایی درباره تعداد بدهی ونزوئلا به شرکت‌های ایرانی خاطرنشان کرد: می‌توان گفت که این شرکت‌ها در مقایسه با رقم رسمی که به عنوان حجم مبادلات تجاری ذکر شده اند، کمتر از یک میلیارد دلار بدهکار هستند.


وی تبادل خدمات با کالا را یکی از راهکارهای رفع این مشکل عنوان کرد و افزود: این مشکل در جلسه آینده کمیته مشترک بررسی می شود. جبران خسارت در دولت سیزدهم به یک سازوکار استاندارد تبدیل شده و روش، عامل و زمینه های جبران خسارت از قبل مشخص شده است.


معاون توسعه تجارت بین الملل سازمان توسعه تجارت گفت: پرداخت غرامت به هر دو کشور کمک می کند تا بدون نگرانی از انجام تعهدات مالی با کمک متقابل نیازهای خود را برآورده کنند.


وی حجم کل صادرات خدمات فنی و مهندسی را حدود 2.3 میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: این عدد با ظرفیت موجود مطابقت ندارد زیرا ظرفیت ما 10 برابر این عدد است.


علایی در خصوص فعالیت خطوط کشتیرانی منظم گفت: مشکلی که در خصوص حمل و نقل دریایی با سایر کشورها به ویژه ونزوئلا داریم به دو بخش ایجاد خطوط کشتیرانی که در اولویت شرکت ها نیست و منظم بودن این خطوط مشکل اصلی ما نبود تردد منظم در آن خط کشتیرانی است. وقتی این خط منظم از کار بیفتد، تفاوتی بین وجود و عدم وجود آن خط وجود ندارد.


وی بیان کرد: این وظیفه دولت هاست که برای شرکت هایی که ایجاد خطوط کشتیرانی منظم برای احداث این خطوط به صرفه اقتصادی نیست، مشوق هایی ارائه کنند.


معاون توسعه تجارت بین الملل سازمان توسعه تجارت افزود: مذاکراتی از سوی متولیان امر برای انتخاب شرکت کشتیرانی و تهیه بسته تشویقی در حال انجام است و این امر به زودی محقق خواهد شد. این رویداد سودآور مستلزم رضایت چندین دستگاه است.


وی در خصوص تفاهم نامه های بین المللی با ونزوئلا نیز گفت: در زمینه قراردادهایی که شرکت های خصوصی طرف قرارداد بودند، یک قرارداد محقق نشده نداریم، بیش از 30 پروژه در بخش های ساخت، کشتی سازی و ساخت خودرو که به شرح زیر است. تولید مشترک و در حال اجرا هستند.


علایی در خصوص صدور ضمانت نامه گفت: در خصوص ضمانت شرکت های خدمات فنی و مهندسی برای ارائه به اشخاص خارجی با مشکل مواجه هستیم و در مورد ونزوئلا به دلیل تحریم ها و شرایط اقتصادی این ضمانت نامه دو برابر شده است. این کشور برای جبران این، ترتیبات جایگزینی را آغاز کرده ایم که شامل مکانیسم های مالی جایگزین LC مانند صندوق ضمانت می شود.


انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید